Pre tých, čo sami seba nazývajú nočnou sovou, vstávanie za úsvitu a byť v strehu a produktívny môže byť takmer nemožné. Ale obchodný svet neukazuje žiadne náznaky zmeny kvôli vašej osobe.

Ako potlačiť vaše neskoré nočné zvyky a zmeniť sa na ranné vtáča?

Nedávno sme na portáli Quora čítali diskusiu o tom, ako sa stať ranným vtáčaťom a tu vám ukážeme niektoré z najlepších a najpraktickejších odpovedí.

1. Prestaňte odkladať budík

Neustále odkladanie budíka vás prinúti myslieť si, že potrebujete ešte spať, ale v skutočnosti to má negatívny efekt. Keď už vypnete budík, tým pádom si narušíte váš spánkový rytmus a začnete si vytvárať spánkovú apatiu a následný pocit mdlôb môže trvať po celý deň.

Používateľ Stefano Gandinni na portáli Quora hovorí, že všetko začína správnym prístupom myslenia. Píše: „Pred tým ako si ľahnete do postele, povedzte si, že sa zobudíte hneď ako sa spustí váš budík.“ „NEDOTKNETE sa tlačidla na odloženie budíka. Predstavte si seba ako vstávate a hneď sa aj postavíte z postele.“

2. Myslite na niečo, za čo ste vďačný

Začať deň s pozitívnym prístupom vám môže pomôcť zlepšiť si zvyšok dňa. Gandinni ďalej píše: „Medzi vďačnosťou a šťastím je priame spojenie, takže začnite svoj deň tým, že vyjadríte vašu vďačnosť.“

Súvisiace: 11 preukázaných dôvodov, prečo ranné vtáčatá sú mimoriadne úspešnými

3. Noc predtým si pripravte „tmavé posedenie.

Získať potrebných sedem až deväť hodín spánku môže byť zložité, ale je to kľúčové, aby ste sa ďalší deň cítili čulý. Andy Ooi, ďalší používateľ portálu Quora hovorí o tom, ako si pomáha so spánkom. Každý večer si pripraví „tmavé posedenie.“ Vypne všetky elektrospotrebiče a všetky svetlá na 10 až 30 minút pred tým, ako ide spať. Povedal: „Užite si tmu!“ „Budete sa cítiť primitívne, znova ako jaskynný človek.“

4. Vstaňte a hýbte sa

Čokoľvek, čo môžete pomôcť, aby sa vám rozprúdila krv a rozhýbalo telo, bude mať pozitívny vplyv na vašu rannú produktivitu. Ďalší používateľ portálu Quora, Ananya Neogi, navrhuje strečing každé ráno a hovorí: „Vaše telo sa nabudí a deň sa môže začať.“ Niektorí z ostatných navrhujú, aby ste hneď zrána posilňovali.

5. Pite vodu

Neogi píše: „Ľuďom sa lepšie vstáva, keď sú hydratovaný.“ „Ak dlho neprijímate žiadnu tekutinu, môže to vo vás navodiť pocit bez motivácie a môžete sa cítiť mdlo.“ Položte si k posteli pohár alebo fľašu s vodou a napite sa každé ráno, keď sa zobudíte.

6. Niečo píšte

Rovnako ako pomáha pohyb tela, pohyb mysle je tiež veľmi osožný. Píšte o čomkoľvek — o čom premýšľate, za čo ste vďačný, o vašich cieľoch. Robte to tak dlho, pokiaľ vás to bude posúvať dopredu. Neogi píše, že písanie vám môže pomôcť „začať váš deň s pocitom šťastia a motivovanosti.“

7. Choďte von

Ísť von zrána, hlavne počas východu slnka, môže byť skvelým spôsobom, ako začať deň. Laszlo F. Heredy, používateľ portálu Quora, má rád, keď ide von „15 minút pred tým, ako slnko vyjde nad obzor.“ Ak sa bojíte o čas, tak radí: „pripravte si ku posteli kraťasy, tričko a fľašu s vodou. Hneď ako vstanete, choďte von, HNEĎ. Choďte stále skôr a skôr, pokiaľ si nenájdete vyhovujúci čas.“

Súvisiace:
5 ranných rituálov, ktoré Vás udržia produktívnych po celý deň
5 dôvodov pre ktoré by sme mali vstávať skôr

8. Meditujte

Používateľ portálu Quora, David Deng, navrhuje skoro ráno a každé ráno meditovať. Hovorí, že sa naučil výhody z úkrytu, kde spali od 22.00 do 4.00 počas týždňa. Píše: „Spočiatku som mal problémy so šesťhodinovým spánkom. Ale keď som sa zlepšil v meditácií, bol som schopný zvládnuť a sústrediť sa aj dokonca počas toho, čo vyzeralo ako nedostatok spánku.“

9. Rozvíjajte si svoje zvyky

Nech ráno začínate akýmkoľvek spôsobom, spravte si z toho každodenný zvyk. Charles Kins, používateľ portálu Quora, píše: „Ak si vaše telo zvykne na rutinu, bude pre vás ľahšie zvládať vaše rána.“ Mansa Anand píše, že privyknutie si na pravidelný a konzistentný spánok tiež pomáha.

Preložil: Michal Guza

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: HuffingtonPost, Fitnessmagzine

Facebook komentár