Ak budete tráviť viac času okolo bohatých a strednej triedy, je to naozaj poučný zážitok počuť rozdiely v tom, ako tieto dve skupiny hovoria.

Stredná trieda má tendenciu byť negatívna, čo sa týka pohľadov na peniaze a keď príde na zarábanie, veľa z nich, teda väčšina sa domnieva, že to pre nich nie je možné.

Keď budete hovoriť s ľuďmi ktorí sa stali bohatými jednotlivcami vlastným pričinením, zistíte, že je to veľmi odlišný zážitok. Veria že všetko je možné a majú veľmi pozitívny vzťah s peniazmi.

K dispozícii sú štyri veci, ktoré bohatí ľudia nikdy nehovoria a ak ste v strednej triede, mali by ste s tým taktiež prestať, aby ste mohli byť schopní začať získavať väčšie sumy peňazí.

Súvisiace: 10 vzorcov myslenia bohatých ľudí


1) “Nemôžem financovať svoj nápad”

Čas od času som sa snažil rozprávať s podnikateľmi a vizionármi a mnohí z nich veria, že majú veľa nápadov v hodnote niekoľkých miliárd dolárov, ktoré by mohli skutočne zmeniť životy. Ale stredná trieda verí, väčšina ich skvelých nápadov často nenájdu cestu na svetlo sveta a ich vôbec nepríde k ich uskutočneniu, pretože človek verí, že nemá príliš veľa peňazí na financovanie výskumu alebo vývoja projektu.

Možnosti vo forme crowdfunding-u iste do určitej miery pomohli zmenám, ale keď bohatý človek má predstavu, ktorú  vie, že nemôže financovať, on pokračuje v hľadaní iných ľudí, ktorý by mu pomohli v jeho realizácií.

Zatiaľ čo stredná trieda hovorí: “Nedokážem to,” bohatý ľudia vôbec takéto myšlienky nemajú. Skutočnou otázkou je, “Čo bude stáť za nákupom, investíciami, alebo nasledovaním?” Ak je to skvelý nápad, bohatý ľudia vždy vedia poskytnúť svoje peniaze, pretože bohatí ľudia vždy hľadajú veľké investície a vodcov, ktorí tieto investície urobia rentabilné.

Súvisiace: Na základe čoho zbohatli multimilionári


2) “Nezaslúžim si byť bohatý”

Existuje tam všadeprítomná viera medzi masami, na základe ktorej uvádzajú, že nemajú právo, ani nie sú dosť dobrí ako ľudské bytosti, vôbec nemajú nádej a väčšina z nich sa „modlí“ za prosperitu za hranicami svojich základných potrieb. Iba sa pýtajú sami seba, ako sa stať milionárom? Ale nič preto nerobia.

Bohatí ľudia sa pýtajú: “Prečo nie ja? Som rovnako dobrý ako ktokoľvek iný a ja si zaslúžim byť bohatý. Ak slúžim druhým tým, že im riešim ich problémy, prečo by som nemal byť odmenený?” A pretože oni majú túto vieru, na ich správaní je vidno realizáciu svojich snov.

Súvisiace: Pohľad milionárov na peniaze je odlišný od toho nášho


3) “Môžem to všetko stratiť”

Vzhľadom k tomu, že masy pracujú z vedomím strachu a nedostatku, je logické, že sú veľmi konzervatívni pokiaľ sa jedná o ich peniaze. Majú veľký strach, že svoje peniaze stratia ak ich niekam investujú.

Na strane druhej, bohatí ľudia svoje peniaze investujú, keďže sa snažia zbohatnúť a vedia, že “peniaze tvoria ďalšie peniaze”, samozrejme s dodatočným úsilím. Taktiež vedia, že s touto stratégiou sú spojené aj rizikách s vedomím, že zatiaľ čo zisky môžu byť náhle a ohromujúce.

Každý investor stráca peniaze pri príležitostiach, ale len bohatí vedia, bez ohľadu na to, čo sa stane, že budú vždy schopní zarábať viac. Vedia o tom preto, lebo majú neustále viac skúseností a vďaka nim sa stávajú múdrejší a tým ľahšie získajú stratené peniaze vo vysoko rizikových obchodoch.

Súvisiace:10 vecí, o ktorých vedia len bohatí ľudia


4) “Nenávidím svoju prácu”

Priemerný človek si hľadá zamestnanie alebo kariéru, ktorú môžu tolerovať po niekoľko rokov, zatiaľ čo snívajú o odchode do dôchodku. Väčšina ľudí si pretiahne sami prácu, ktorú nemajú radi a majú neustále myšlienky o tom kedy ich vyhodia.

Bohatí vedia, že vášeň je skutočným tajomstvom zbohatnutia. Je to príčinný vzťah medzi úsilím a vášňou, ale zatiaľ čo masy vidia vášeň ako účinok, veľkí vodcovia to vidia ako príčinu. Inými slovami, priemerný človek chodí do práce každý deň, a dúfa, že nájde vášeň vo svojom úsilí. Bohatí chodiť do práce každý deň s pocitom nadšenia pre to, čo robia a ich vášeň je palivom ich úsilia.

Je však potrebné prijať vieru, že je možné robiť to, čo máte radi a tým aj zbohatnete. Akonáhle je táto viera vo Vás, je možné čokoľvek.

Pokiaľ ide o peniaze, uvedomenie si je oveľa dôležitejšie ako peniaze. Myslenie bohatých z Vás však samo o sebe neurobí bohatými, ale určite vás dá na  správnu cestu.

Steve Siebold  je autorom knihy ” Ako myslia Bohatí ľudia”, ktorú za posledných 30 rokov a vytvoril na základe otázok u 1200 najbohatších ľudí sveta.

Zdroj: Readersdigest. Getrichslowly

Facebook komentár