1_milionove_hodinky_Vladimira_Putina_smeruju_do_aukcie_2017

Vladimír Putin je označovaný za muža s veľkým M. Prezident Ruska je zároveň aj znalcom v oblasti luxusných hodiniek a počas rokov si vo funkcií nazbieral rozsiahlu zbierku, ktorá zahŕňa aj značku hodiniek Blancpain Aqualung, ktoré mal na sebe pri podpise zmluvy pre anexiu Krymu a mnoho ďalších. Avšak tieto posledné hodinky tvoria 6-násobok jeho ohláseného ročného príjmu. Takže najpôsobivejšie a drahé hodinky z kolekcie Putina sa chystajú prísť do predaja.

Súvisiace: Putinov majetok je $ 200 miliárd!: Najväčší zahraničný investor Ruska

1_milionove_hodinky_Vladimira_Putina_smeruju_do_aukcie_2017_Patek_phillipe

Jedná sa o naozaj grandiózne náramkové hodinky značky Patek Philippe, s označením 5208P. 5208P sú jedny z najzložitejších hodiniek , ktoré spoločnosť Patek Philippe niekedy vyrobila. Jedná sa o jedny z najpôsobivejších náramkových hodiniek na svete a taktiež jedny z najdrahších, keďže ich cena je na úrovni okolo 980 tisíc švajčiarskych frankov a je určený len pre top klientov značky.

Súvisiace: Najdrahšie hodinky sveta. Za najnovšie kúpite 90 Ferrari

Platinové hodinky Patek Philippe 5208P boli podľa certifikátu predané Putinovi v londýnskej predajni Watches of Switzerland. Špecializovaný server Hodinkee, ktorý ako prvý na ponuku upozornil, síce pripustil, že ktosi mohol do certifikátu vpísať falošné údaje, ale to sa mu nezdá, pretože predavači majú podľa inštrukcií firmy uviesť meno zákazníka.

1_milionove_hodinky_Vladimira_Putina_smeruju_do_aukcie_2017_Patek_phillipe_1

1_milionove_hodinky_Vladimira_Putina_smeruju_do_aukcie_2017_Patek_phillipe_2

Zdroj: Bloomberg, NYTimes

Facebook komentár