University of Cumbria v jej oznámení uviedla, že začala prímať on-line menu Bitcoin v platbách za poplatky (školné), čím sa stala prvou verejnou vysokou školou na svete.

Spočiatku budú platby obmedzená na dva kurzy, ktoré budú zamerané na vplyv jednotlivých mien na ekonomické systémy, ktoré sa budú vyučovať od leta tohto roka.

( Súvisiace: Tu je dôvod prečo chcú investori spraviť z Bitcoin ďalšiu “Veľkú vec” )

Kurzy majú byť prevádzkované novým Inštitútom pre Vedenie a Udržateľnosť Univerzity (IFLAS), v snahe “študovať skúsenosti uľahčujúce jednotlivé platby v doplnkovom menovom systéme, kde patrí aj mena Bitcoin”.

Profesor Jem Bendell, riaditeľ IFLAS povedal: “Veríme, že naše kurzy by mohli informovať o využiteľnosti týchto mien a ich akceptácie,” … “Oba tieto kurzy budú prímať platby v mene Bitcoin.”

University of Cumbria sa domnieva, že ako sa stala prvou verejnou vysokou školou v prijímaní meny Bitcoin, čím šliape na na päty University of Nicosia – súkromnej vysokej školy na Cypre, ktorá koncom minulého roka oznámila, že bude prímať túto virtuálnu menu za jej podobné študíjne programy. Oba kurzy sú už overené a prijímané študentami, zatiaľ čo systém Cumbria pre prijímanie platieb je realizovaný prostredníctvom systému Bitpay a v dnešnom dni už je aktívny.

( Súvisiace: Bitcoin je prijímaná univerzitou na Cypre a poskytne štúdium tejto meny )

Bitcoin je on-line mena a platobný systém, ktorý umožňuje medzinárodnú prenos prostriedkov. Hoci tisíce obchodníkov po celom svete prijalu túto tzv. “cryptomenu” ktorá je používaná na zaistenie svojej bezpečnosti, čím je často spájaná s nezákonnou činnosťou. Hodnota meny Bitcoin pomerne volatilná, ale je to v súčasnej dobe jedna mena Bitcoin má hodnotu 1 000 dolárov u operátora MT.Gox, ktorý je jedným z jej hlavných svetových operátorov.

Vo vyhlásení, univerzita varovala študentov pred platením svojich poplatkov v mene Bitcoin, vzhľadom k “rizikám volatility“.

Taktiež poznamenal: “Študenti by mali využiť túto možnosť iba, ak už vlastnia menu Bitcoin, alebo im bude mena Bitcoin darovaná k tomu, aby mohli zaplatiť svoje školné.

( Súvisiace: Kto potrebuje Bitcoin? Čo tak iné virtuálne meny ako alternatívy )

“V systéme meny Bitcoin existujú určité nedorozumenia a o ich procesoch chceme na univerzite vyučovať, teda ako by k nim ľudia mali pristupovať.”

Avšak, nevylúčil prijatie inej meny v budúcnosti: “Univerzita sa bude učiť rôznym novým procesom a rozvíjať povedomie o inováciách v týchto doplnkových menách a platobných technológiách.”

Zdroj: BBC

Facebook komentár