Miliardári zmenili spôsob, akým náš svet funguje. Zmenili spôsob, ako komunikovať, cestovať a žiť. Na svojej ceste zarobili vlastným úsilím neuveriteľné množstvo peňazí.

( Toto je ďalší ČLÁNOK NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Učenie sa od desiatich miliardárov nižšie je nielen dobrým nápadom, ak chcete zvýšiť svoj bankový účet, ale tiež ak chcete, aby sa vaša práca stala odlišnou.

S týmto úmyslom, je tu 10 lekcií od miliardárov na zarábanie peňazí, úspech v podnikaní a hľadanie šťastia v živote.

1. “Ste tým, čomu  veríte. Ste tam, kde ste dnes vo svojom živote, na základe všetkého, čomu ste uverili. “,
Oprah Winfrey, majetok 2,7 miliardy USD

Po prvé a predovšetkým, musíte veriť, že veľkosť je možná. Mnoho svetových miliardárov posunulo možnosti fungovania sveta, pretože verili, že sú schopní robiť niečo, čo bolo predtým pre nich nemožné.

Zmena je možná. Veľkosť je možná. Ale nemôžete urobiť nič, kým neuveríte v seba samého.

2. “To, čo hovoríme každý deň, je ,že náš úspech je v skutočnosti založený na úspechu našich členov, na úspechu našej spoločnosti.” 
-Pierre Omidyar, majetok 6,7 miliardy USD

Váš úspech je priamo viazaný na to, koľko robíte pre ostatných. Nie je to tým, čo viete. Nie je to tým, koho poznáte. Je to tým, čo robíte pre tých, ktorých poznáte. Úspech nasleduje veľkorysosť.

3. “Typický ľudský život sa zdá byť úplne neplánovaný, neorientovaný, neaktívny a nevychutnávaný. Iba tí, ktorí vedome premýšľajú o dobrodružstve života ako veci rozhodovania sa medzi možnosťami, ktoré sa im podarilo pre seba nájsť, si vytvárajú niekedy skutočnú sebakontrolu a žijú svoj život naplno. “
-Karl Albrecht, majetok 25,4 miliardy USD

Všetko, čo robíte (alebo si zvolíte nerobiť) je voľba. Väčšina z nás si myslí, že život sa vyvíja pre nás, ale v skutočnosti je život niečo, čím si buď aktívne monitorujeme možnosti a vytvárame svoje vlastné podmienky, alebo tým, že blokujeme príležitostí a obmedzujeme naše presvedčenie o tom, čo je možné.

Môžete si vybrať typ života, ktorý chcete žiť.

4. “Myslím, že naším základným presvedčením je, že je pre nás rast spôsob života a musíme rásť za každých okolností.”
 
-Mukesh Ambani, majetok 22,3 miliardy USD

Úspech nie je udalosť, je to proces. Miliardári stelesňujú tento proces lepšie, než väčšina z nás. Sú na  konštantnej ceste ako sa zlepšiť , zdokonaliť a prekonať samých seba. Je to stála, vnútorná cesta, ako sa stať lepším človekom.

5. “Splnenie úlohy, bolo základom pre dosiahnutie úspechu mojej firmy .”
-Michael Bloomberg, majetok 22 miliárd USD

Miliardári majú pevnú povahu a vytrvalosť. Špičkoví interpreti tvrdo pracujú na neľahkých veciach. To znamená, že úspešní ľudia robia veci, ktoré väčšina ľudí robiť nechce, a to je dôvodom, prečo robia svoju prácu.

6. “Ak mám niečo urobiť, robím to veľkolepo, alebo nerobím vôbec.”
-Prince Alwaleed Bin Talal Alsaud, majetok 18 miliárd USD

Vývoj svetovej zručnosti znamená, že máte možnosť ignorovať všetko ostatné. Musíte byť schopní sústrediť sa na tú neuveriteľnú prácu alebo to ignorovať úplne. Veľkosť nepochádza z len ” v uvedení času” … musíte vynaložiť snahu, energiu a odhodlanie.

7. “Je to vďaka zvedavosti a sledovaniu príležitosti novými spôsobmi, ktorými sme vždy mapovali našu cestu od spoločnosti Dell. Vždy je tu možnosť niečo zmeniť. “
-Michael Dell, čisté imanie 15,9 miliardy USD

Pozrite si na každom trhu vedúce spoločnosti. Dohadujú sa na ich výrobku jednou cestou alebo ešte inak? Je to príležitosť pre narušenie, rast a zmenu. Každá nenaplnená potreba, nejaký nepríjemný problém, každé nedomyslené riešenie ponúka možnosť, veci zmeniť.

8. “Úlohou podniku je produkovať tovary a služby, ktoré robia ľudský život lepším.”
-Charles Koch, majetok 25 miliárd USD

Ak je vaším jediným cieľom , aby ste sa stali bohatým, budete mať problém splniť svoj cieľ. Avšak, ak je vaším cieľom, aby bol život ľudí lepší, potom zistíte, že úspech príde oveľa rýchlejšie.

9. “Nikto nespraví veľký obchod, ak chce robiť všetko sám alebo dostať za to všetky zásluhy.”
-Andrew Carnegie, majetok 298,3 miliárd USD (v dolároch z roku 2007)

Nerozdelený úspech je neúspech. Naše spojenie s ostatnými ľuďmi je to, čo dáva našej práci zmysel. Veci, ktoré robíme pre jedno, že sú zdieľané s ostatnými.

10. “Konečná definícia úspechu je: môžete prísť o všetko, čo máte, a to je naozaj v poriadku. Vaše šťastie nie je založené na vonkajších faktoroch.”
Tony Hsieh-, majetok 840 miliónov USD

Často tlačíme svoje šťastie po horizonte života. “Raz dostanem túto prácu, budem šťastný.” Alebo: “Keď dosiahnem, že ma povýšia, potom bude všetko dobré.”

Samozrejme, že život tak nefunguje, a vždy tam je ďalší cieľ, akonáhle dosiahneme našu predchádzajúcu predstavu o šťastí. Peniaze sú dôležité, ale váš život by nikdy nemal byť založený na nich.

Šťastie prichádza pred úspechom, nie po ňom.

Preložil: Miroslav Útly

( Ak by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ABCNews

Facebook komentár