Vysokoškolské vzdelanie môže byť Vašou šancou zarábať viac peňazí, ale nemusíte ju nutne potrebovať k tomu, aby ste boli v práci šťastní.

Kariérny portál CareerBliss.com našiel 10 najšťastnejšie pracovných miest, ktoré nevyžadujú vysokoškolské vzdelanie.

CareerBliss zostavil zoznam pomocou hodnotenia predloženého odborníkmi v období od októbra 2013 do októbra 2014.

Pracovníci, ktorí hodnotili svoje miesto, boli požiadaní, aby ho ohodnotili 10 faktorov, ktoré ovplyvňujú šťastie v práci na päťbodovej stupnice: vzťah so svojim šéfom; vzťah so svojimi spolupracovníkmi; pracovné prostredie; zdroje pracovných miest; kompenzácie; možnosti rastu; firemnú kultúru; povesť spoločnosti; denné úlohy a riadenie úloh ohľadom vykonávanej práce na dennej báze.

Súvisiace: 10 najlepšie platených pracovných miest z domova

CareerBliss kombinovala tieto výsledky s priemerným hodnotením celkového šťastia každej pracovnej pozície – nazvanej skóre dokonalého šťastia – a triedili tieto výsledky podľa vzdelania, čo im malo pomôcť nájsť najšťastnejšie pracovné pozície, ktoré nevyžadujú vysokoškolské vzdelanie.

Zaujímavé je, že podnikatelia sa dostali na vrchol tohto zoznamu.

Heidi Golledge z CareerBliss poznamenala: “Mnoho zakladateľov dnešných najúspešnejších spoločností nemá vysokoškolské tituly a našli si svoje šťastie a úspech,” … “Mnoho našich užívateľov na CareerBliss majú svoju dennú prácu, ktorá kryje ich účty a trávia noci a víkendy vo svojej vlastnej firme, ktorá im prináša extra peniaze a robia niečo, čo milujú a majú z toho radosť.”

Tu je kompletný zoznam:

Zdroj: Skye Gould, CareerBliss 

Facebook komentár