10_skvelych_sposobov_na_zlepsenie_vásho_zivota_2017

1. Vyrazte do prírody

Pravdepodobne vážne podceňujete aké je to dôležité. (Skutočne existuje výskum, ktorý tvrdí, aby ste to robili). Pobyt v prírode znižuje stres, zvyšuje vašu kreativitu, zlepšuje vašu pamäť a môže z vás dokonca spraviť lepšieho človeka.

2. Cvičte:

Všetci vieme aké je to dôležité, ale len málo ľudí to robí dôsledne. Z iných ako početných zdravotných výhod pre zmienenie, vás cvičenie robí múdrejším, šťastnejším, zlepšuje spánok, zvyšuje libido a máte lepší pocit zo svojho tela. Harvardská štúdia, ktorá sledovala skupinu mužov viac ako 70 rokov, to identifikovala ako jedno z tajomstiev pre dobrý život.

3. Trávte čas s priateľmi a rodinou

Daniel Gilbert, harvardský expert na šťastie, to identifikoval ako jeden z najväčších zdrojov šťastia v našom živote. Vzťahy sú cennejšie, než si myslíte (pravdepodobne o viac ako 131,232 dolárov ročne). Necítiť sa spoločensky zapojený vás môže urobiť hlúpejším a zabiť. Osamelosť môže viesť k infarktu, mozgovej mŕtvici a cukrovke. Najdlhšie žijúci ľudia na planéte kladú všade veľký dôraz na spoločenskú angažovanosť a pre dlhší život sú dobré vzťahy dôležitejšie ako dokonca cvičenie. Priatelia sú kľúčom na zlepšenie vášho života. Zdieľajte dobré správy a nadšene odpovedajte, keď iní zdieľajú dobré správy s vami na zlepšenie vašich vzťahov. Chcete byť bezprostredne šťastný? Urobte pre nich niečo pekné.

4. Vyjadrujte vďačnosť

Urobí vás to šťastnejším.

Zlepší to vaše vzťahy.

Môže vás to spraviť lepšou osobou.

Môže to zlepšiť život pre všetkých vôkol vás.

5. Meditujte

Meditácia môže zvýšiť šťastie, zmysel života, sociálnu podporu a rozsah sústredenia, zatiaľ čo znižuje hnev, úzkosť, depresiu a únavu. Podobne, modlenie vám pomôže cítiť sa lepšie – dokonca aj keď nie ste pobožný.

6. Majte dostatok spánku

Nemôžete oklamať samých seba spánkom tak, aby vás to neovplyvnilo. Únava vám v skutočnosti zabraňuje byť šťastným. Nedostatok spánku = väčšia náchylnosť k chorobám. „Vyspať sa na to“ vám pomáha robiť rozhodnutia. Nedostatok spánku môže navodiť neetické správanie a je tu aj taká vec, ako spánok pre krásu.

Tiež je úžasné si zdriemnuť. Zdriemnutia zvyšujú vašu ostražitosť a pracovný výkon, zlepšujú schopnosť učenia sa a pomáhajú vám zbaviť sa negatívnych emócií, zatiaľ čo vám navodzuje tie pozitívne. Tu máte návod, ako zlepšiť vaše driemanie.

7. Robte si výzvy

Učenie iného jazyka vám môže udržať jasnú myseľ. Hodiny hudby zvyšujú inteligenciu. Osobné výzvy posilňujú vašu myseľ. Stúpajúca pevná vôľa berie každý deň len trocha úsilia, a to je pre váš úspech zodpovednejšie ako IQ. Nevzdelanie sa alebo nevyužitie príležitostí sú dve najčastejšie veci, ktoré ľudia pri pohľade späť ľutujú vo svojich životoch najviac.

8. Smejte sa

Ľudia, ktorí používajú humor na vyrovnanie sa so stresom, majú lepší imunitný systém, znížené riziko infarktu, mozgovej mŕtvice, skúsenosť s menšou bolesťou u zubára a žijú dlhšie. Smiech by mal byť ako denný vitamín. Len spomínanie o vtipných momentoch môže zlepšiť váš vzťah. Humor má veľa výhod.

9. Dotknite sa niekoho

Dotýkanie môže znížiť stres, zlepšiť výkon kolektívu a pomôže vám byť presvedčivým. Objatie vás spraví šťastnejším. Sex môže pomôcť pri predídení infarktu a rakovine, zlepšuje imunitný systém a predĺži váš život.

10. Buďte optimista

Optimizmus vás môže spraviť zdravším, šťastnejším a predĺži vám život. Armáda to učí preto, aby zvýšila duševnú odolnosť vojakov. Mať vysoké sebavedomie zlepšuje výkon.

Preložil: Lukáš Jankejech

( Ak by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj:

Facebook komentár