Keď som sa presťahoval z Texasu do Nemecka v roku 2009, nedostatok slnka nebol jedinou zmenou na ktorú som si musel zvyknúť.

O šesť rokov neskôr, som dal dohromady tieto fakty, aby neboli najmä veľkým prekvapením pre mojich priateľov, ktorí cestujú za mnou na návštevu.

1. V nedeľu je všetko zatvorené

To zahŕňa predajne ako Aldi a aj nákupné centrá.

Takže pre tým, ako príde nedeľa, musíte mať zásoby a dediny počas tohto dňa vyzerajú, ako post-apokalyptické mestá duchov.

Ale nemá to iba negatíva: Nedeľa vám dať šancu zamerať sa na zanedbané domáce práce a praním oblečenia je možné aj dosiahnuť “úsporu energie” s LG práčkou, ktorá je hneď aj sušičkou.

Súvisiace: 12 faktov o Švajčiarsku, ktoré vám vyrazia dych

2. Budete dostávať častokrát spravodlivé napomínania

Nemci sú v pravidlách puntičkári a horlivo na ne poukázujú, takže ak jedno pravidlo porušíte, určite sa s Vás to stretne.

Nech vás ani nenapadne kopnúť nohou do ďalšieho sedadla, pri jazde vlakom zo Stuttgartu do Mníchova.

Taktiež je veľmi nebezpečné aj kosenie trávy počas hodín kľudu, takže bez problémov by ste sa mohli stretnúť s babičkou, ktorá nebude z Vašej aktivity nadšená a určite si aj budete musieť vypočuť prečo.

A samozrejme, polícia nemá toleranciu k nevedomosti. Po štyroch týždňoch v krajine som bol zastavený policajtmi, pretože môj pes išiel v aute bez dostatočného zabezpečenia (áno, naozaj je to pravdivý príbeh).

3. Slanina je naozaj zeleninou

Slanina nie je len súčasťou raňajok, ozdoba šalátu alebo ozdobou na nejakom jedle. Zemiakový šalát alebo pirohy sú uvedené vo vegetariánskej ponuke a bez problémov ich môžete dostať s posypanou slaninou.

4. Zákaznícky servis? Nekončené čakanie

Rok na inštaláciu internetu, trojhodinové čakanie na polievku a do tašky si taktiež dávate aj svojej vlastné potraviny. Chcete pridať paradajku do vášho kuracieho sendviču? Nie to sa stane, hoci občerstvenie paradajky má. Zvyknite si na to počúvať “nie” a “takto to nemôžte.” Na druhú stranu, sprepitné je voliteľné.

5. 80. roky sú stále cool … ako poprvýkrát

Pripravte sa na ľudí v štýle speváka menom Paul Abdul, keďže miestny obyvatelia sú neustále vyobliekaní v podobnom štýle 80. rokov a majú stále tie staré džínsy a tričko s päťcípymi hviezdami. Vaša obec môže byť absolútnym stelesnením tohto javu.

Súvisiace: 15 ohromujúcich faktov o Rusku

6. Všetko je úplné čisté

Ulice, metro, parky sú bez poškvrny a sú naozaj krásnymi, keďže čistota je každého prioritou. Aj keď je v sobotu ráno, malá stará pani na ulici neustále zametá a starostlivo čistí chodník.

7. Vždy musíte mať dostatok peňazí

Rozlúčte sa s nabíjaním cez vašu kreditnú kartu a dajte zbohom bankomatom, lebo nájsť ich tu je takmer nemožné. Budete potrebovať väčšie vrecká, aby ste si vedeli odniesť svoje mince.

8. David Hasselhoff je hrdina

Hudobný talent a vynikajúce herecké nadanie tohto pána bolo vidno v seriáli Baywatch a Knight Rider a naozaj, Hasselhoff je tu veľkou hviezdou. Ste z toho zmätený? Prečítajte si bod č.5.

9. Diaľnice

Medzi menšími mestami máte cestu s obmedzením rýchlosti, ale ak v Nemecku uvidíte názov “Diaľnica” zabudnite na to. Jedná sa o široké úseky bez obmedzení a ak pôjdete bez príčiny v ľavom jazdnom pruhu, určite budete počuť zatrúbenie od športových vozidiel značky Audi alebo Porsche.

Súvisiace: 7 dôvodov prečo je lepší život vo Švajčiarsku ako v USA

10. Nemci sú láskavími a naozaj veľkorysými

Ten znie naozaj v rozpore s bodmi číslo dva a štyri, ale nemali by ste sa báť, vždy sa snažia vyhovieť.

V žiadnom okamihu nezaváhajú a stanú sa tzv. druhým priateľom, či už chcete pomôcť v presune, alebo pomoci k nájdeniu vášho zatúlaného psa a pozvú vás na večeru, bez toho, aby očakávali niečo na oplátku. Svojich priateľov a rodinu dali na prvé miesto a je to naozaj peknou pripomienkou toho, že my by ste mali taktiež.

Zdroj: Linkedin, Yahoo

Facebook komentár