Prvá vec ktorú potrebujete vedieť je táto: nepokoj a túžba po niečom, lepšie naštartuje zmenu.

To je dôvod prečo sa vy a vaša spoločnosť budete uberať novým smerom: úľava od bolesti zo zlých obchodov, zlých výsledkov, zlých platov, zlého vedenia, zlého čohokoľvek.

To je dôvodom prečo sa tešíme na nový rok: poslať nepokoj preč objavovaním nových, lepších spôsobov ako veci uskutočniť.

( Toto je ďalší článok NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Dlho som bol vo svete biznisu a podarilo sa mi zhrnúť úspech do 4 kľúčových oblastí.

Súvisiace: Staňte v živote viac pozitívnymi s týmito 5. tipmi 

Prvou kľúčovou oblasťou je sústredenie.

Sústredenie zmierňuje nepohodlie z neistých cieľov. Ak nemáte jasno o svojich cieľoch, je nesmierne ťažké ich dosiahnuť. Ako si správne stanoviť priority? Často som si bok po boku sadal so zamestnancami a manažérmi, ktorí nemali absolútne žiadne poňatie o cieľoch spoločnosti alebo aká je ich úloha pri ich dosiahnutí. Horšie bolo, že sa báli priznať, že ich nepoznali.

Sústredenie zmierňuje úzkosť pretože nestrácate čas hádaním, alebo pocitom viny nad minulosťou či strachovaním sa o budúcnosť. Sústredenie vás privádza do prítomnosti, tam kde potrebujete byť.

Avšak žijeme v dobe rozptýlenia. Facebook, Twitter, Instagram – internet sám o sebe – podporuje naše potreby sa spájať. Ironicky, sa vlastne rozpájame a strácame niť pri osobných rozhovoroch, pretože jednoducho nie sme sústredení! Telom sme prítomný ale mysľou sme niekde inde. Výsledkom je, že strácame kľúčové detaily a trvá nám omnoho dlhšie veci dokončiť.

Tak ako nás nikotín núti túžiť po cigaretách, tak mobilné zariadenia a ich elektronické výzvy nás robia príliš závislých na technológiách a návykových na rozptýlení.

Preto je sústredenie kľúčové. Je srdcom produktivity.

Súvisiace: Pravidlo 80/20 časového manažmentu – alebo prestaňte plytvať svojim časom  

Tu je 10 tipov na to ako sa lepšie sústrediť a dostať viac z vašej práce a života v roku 2014:

Prevezmite kontrolu: sústredenie, ako sebaistota je o sebaovládaní. Máte toľko hodín počas dňa, tak prevezmite kontrolu nad vaším časom. Existuje množstvo spôsobov ako si precvičiť mozog. Tu sú nejaké:

Vyhnite sa práci na viacerých úlohách: Je to mýtus. V skutočnosti to ničí produktívnosť a stojí to veľa času.. Podľa časopisu Experimental Psychology (Experimentálna psychológia) to vášmu mozgu trvá štyrikrát dlhšie rozpoznať a spracovať každú vec na ktorej pracujete , keď prepínate medzi úlohami. Veci ako dvíhanie telefónu pri čítaní emailov. Koľkokrát žiadate volajúcich aby sa opakovali? Buďte úprimní! Takže aké dôležité veci vám unikajú v práci?

Veďte si zoznam úloh: zachytáva všetky úlohy na jednom mieste. Vo svete kde sme neustále vystavený informačnému preťaženiu, je jednoduché na veci zabudnúť. Vedením zoznamu sa môžete odvolávať na informácie a pridávať ich čo vám pomáha kontrolovať aktivitu a pokrok . Kontrola je tu kľúčová.

Vedieť si stanoviť priority: musíte byť schopní si vybrať najdôležitejšie úlohy. Mne sa páči pravidlo palca: stanoviť si priority podľa krivky výnosov. To znamená to, čo je najdôležitejšie pre vašu spoločnosť a jej ciele, ktoré zvyčajne zahrňujú zarábanie peňazí, úsporu peňazí, rast trhových akcií a to aby boli vaši zákazníci šťastní.

Priraďte k ,,čo” aj ,,kedy”: aj so zoznamom úloh sa veci nespravia, pokiaľ si na ne nespravíte čas. Takže si naplánujte úlohy do svojho kalendára.

Nastavte si časovač: sústreďte sa na úlohu v stanovených intervaloch. Začnite 15 minútami a potom pracujte do 30 minút- sústrediac sa a robiť toľko koľko môžete v krátkych časových prúdoch.

 

Kontrolujte prerušenia: Niektoré návrhy:

Vytvorte si zoznam otázok (taktiež nazývaný ,,bank” ): veďte si zoznam otázok, ktoré sa musíte spýtať iných – otázok ktoré môžu počkať. Takto to robím so svojím človekom z technickej podpory. Týmto spôsobom ho nevyrušujem – alebo seba – pokiaľ to nie je kritické. naplánujeme si čas na to aby sme si sadli a preskúmali naraz môj zoznam.

Utíšte Pavlov reflex: vypnite si zvuky na vašich zariadeniach. tak nebudete počuť ,,ping” vždy keď príde správa a nevyruší vás od toho čo robíte. Verte mi, tak ako bol do cigariet pridaný nikotín aby ovplyvnil závislosť, tieto rušivé technické podnety sú tu tiež z určitého dôvodu.

Naplánujte si prestávky na sociálne médiá: pokiaľ možno neskôr počas dňa v práci, keď sa potrebujete zaktivizovať. Povedzme si otvorene – kto nestratil 45 minút na Facebooku, keď mal dokončiť hlásenie?

Súvisiace: 3 skvelé vyjednávacie tipy, ktoré som sa naučil od Steva Jobsa

A nakoniec:

Prestaňte hľadať vinníka: Mrhá to časom a energiou pretože vyrábate problémy namiesto toho, aby ste ich riešili. Buďte tímový hráč – spolupracujte. Prevezmite zodpovednosť a sústreďte svoju energiu na opravenie toho, čo sa pokazilo.

Pamätajte: úspech potrebuje stratégiu. Stratégia potrebuje realizáciu. A realizácia vyžaduje sústredenie. To je spôsob akým posuniete guľôčku vpred každým dňom aby ste dostali svoju spoločnosť tam, kde to potrebuje.

Preložila: Andrejka Andy

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Theproductivitypro

Facebook komentár