Nieste spokojný zo svojim profesijným alebo osobným životom? Ak je to tak, verte tomu že problém neviazne v tom ako ste boli vychovaný alebo v nedostatku príležitostí, v smole alebo v tom že vás ľudia ťahajú dole.

Ten problém ste vy.

Ak sú naše životy neúspešné je to tým že sme to sami sebe dovolili. Možno že je ten problém v našej viere alebo v tom čo robíme/nerobíme.

( Toto je ďalší ČLÁNOK NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Pletieme si politické zisky s úspechom

1. Rivalita, pozícia v priečke, snaha vyzerať lepšie tým že ponižujeme druhých…Politická hra vám pomôže získať náskok.

Ale ak vyhráte pomocou politiky tak automaticky prehrávate pretože politický úspech je zvyčajne založený na impulzoch, rozmaroch a vrtochách ľudí, poväčšine ľudí ktorých ani nemáte radi.

To znamená že dnešný úspech môže byť zajtrajší neúspech, takýto úspech či neúspech je z veľkej časti mimo váš dosah.

Reálne výsledky sú založené na zásluhách. Skutočné výsledky nemožno darovať ani vziať.

2. Bojíme sa narážok a sarkazmu

Skúste niečo nové. Skúste niečo čo nebude skúšať nikto iný. Takmer okamžite začnú ľudia o vás rozprávať – a nie moc pozitívne. 

Jediný spôsob ako sa ubrániť pred sarkazmom, pohŕdaním a súdením druhých ľudí je robiť a rozprávať to čo každý. Potom ale samozrejme nebudete žiť svoj ale ich život. Takto nebudete spokojný.

Ak vidíte že ľudia o vás rozprávajú, je to znak toho, že ste na správnej ceste, na svojej ceste. A len vaša cesta môže byť cesta šťastia.

3. Neskúšame byť posledný

Každý je rád prvý, ale často je lepšie byť posledný. Posledný čo sa vzdáva, posledný ktorý odchádza, posledný ktorý sa ešte snaží, posledný ktorý sa drží hodnôt a zásad.

Svet je plný ľudí ktorí prestali. Svet je plný ľudí ktorí toho nechali (aj keď to je len skrášlená fráza pre tých čo to vzdali)

Vždy budú ľudia ktorí sú múdrejší, nadanejší, lepšie spozorovaní či z lepšími konekciami. Ale nie vždy vyhrajú. Vždy sa vzdávajte posledný, aj ked sa vám nedarí ešte môžete vyhrať.

4. Porovnávame akvizíciu s uspokojením

Psychológovia hovoria, že “pôžitkárska adaptácia”, jav, v ktorom ľudia rýchlo adaptujú príjemnosť z nového nákupu do emocionálnej normy.

Ten ,,Aaaah…,, pocit z pohľadu na svoj nový dom? Ten rýchlo zmizne. To isté platí aj pre nové auto, nábytok a nové oblečenie. Veľmi skoro stratia svoju špeciálnosť a jednoducho sa stanú len ďalšou z vecí ktoré vlastníme. Stanú sa ,,normou,,. Aby sme opäť dosiahli ten ,,Aaaaah…., pocit, musíme kúpiť niečo nové. Je to závislosť.

A tak nikdy nie sme spokojní. Nemôžme byť. Toto nás šťastnými neurobí.

Skutočné uspokojenie spočíva v tom že človek niečo robí a nie v tom že niečo má. Chceš sa cítiť dobre? Jednou z možností je aktívne niekomu pomáhať. Vedieť že ste niekomu v živote pomohli je ten ,,Aaaah…,, pocit ktorý trvá večne.

Vedomie, že ste niekomu pomohli, taktiež vytvára návyk…..ale tento krát v naozaj dobrom slova zmysle.

5. Čakáme na nejaký skvelý nápad

Prestaňte sa snažiť. Netrafíte jackpot. A aj v prípade že ste prišli na dokonalú myšlienku, ako ju zrealizujete? Máte tie správne schopnosti, skúsenosti či finančné prostriedky?

Možno áno, možno nie.

Je tu ale niečo čomu by ste ale určite mali venovať pozornosť. Tonám malých nápadov.

Nemusíte čakať na veľký skvelý nápad, stačí ked dáte do pohybu všetky tie malé. Šťastie je proces a procesy sú založené na konaní. Konajte!

Dajte do pohybu čo najviac z vašich malých nápadov.

6. Bojíme sa “vypúšťať”

Ľudia sa prirodzene boja dokončiť prácu, pretože už ďalší krok ukáže či sa naša myšlienka, náš produkt alebo naša služba potopí alebo bude plávať. Máme v sebe zakorenený strach z toho že sa náš projekt potopí.

Možno že sa neuchytí ale ak ho nevypustíme von tak nikdy nebude môcť plávať. Žiadny produkt nemôže byť úspešný pokiaľ nieje vypustený von. Žiadna aplikácia nemôže byť úspešná kým ju nevypustíme. Žiadna služba nemôže byť úspešná kým nieje v teréne.

Aj ked ste na pochybách vypustíte svoj projekt von. Potom zistíte ako môžete vylepšiť svoj budúci projekt alebo servis pred tým než ho vypustíte von. Takto to robte dookola.

Hrdý sa môžete cítiť až ked je váš produkt v teréne. Ako by povedal Seth Godin vypúšťajte veľa.

7. Vnímame náš životopis ako konečnú

Mnohí ľudia zhromažďujú prácu a skúsenosti v snahe o vylepšenie svojho životopisu.

To je ale strata času. Lebo vaše CV je ako vaše vysvedčenie. Je to vedľajší produkt toho čo ste dosiahli, naučili sa a nazhromaždili.

Nezakladajte si na vyplňovaní prázdnych miest vo svojom životopise aby bol čo najideálnejší. Založte svoj život na dosahovaní svojich vlastných cieľov a dosahovaní snov. Zistite si, čo je potrebné k tomu, aby ste sa dostali na tie miesta na ktorých chcete byť, a urobte potrebné kroky.

Potom bude váš životopis odzrkadľovať vašu cestu životom.

8. Čakáme

Na správny čas. Na správnych ľudí. Na správny moment na trhu. Na správne niečo. A život uteká. Jediný správny čas je teraz. Konajte!

9. Nechceme zhromažďovať ľudí

Prejdite sa okolo svojho domu alebo okolo svojej kancelárie. Pozrite sa na všetky tie veci.

Teraz zavolajte svoju rodinu na večeru. Alebo sa stretnite zo svojimi priateľmi. Dobre sa na nich pozrite.

Čo vás viacej naplňuje? Vaše veci alebo vaši ľudia? Myslel som si.

Môžete milovať svoje veci, ale ta láska nieje opätovaná.

10. Nedokážeme si uvedomiť že sme šťastní už teraz

Zavri si oči.

Predstav si že mám tu moc zobrať ti všetko čo je ti drahé. Rodinu, prácu, biznis, domov….všetko. A všetko je preč.

Žobrali a prosili by ste ma aby som vám všetko vrátil späť? Znamenalo by dostať ten starý život späť pre vás všetko? Uvedomili by ste si, že to všetko čo ste mali je dôležitejšie než to všetko čo ste nemali a chceli mať?

Uvedomili by ste si že to všetko čo som vám práve zobral bolo v skutku krásne a dokonalé? Samozrejme že áno.

Teraz otvorte oči. Doslova a obrazne.

11. Nehovoríme s rodičmi

Vaši rodičia vás budú milovať a podporovať skrz všetky vaše chyby a nedostatky. Nemusíte si to ani ničím zasluhovať.

Kto by neprivítal trocha viac lásky a pomoci??

Preložil: Pavol Horeličan

( Ak by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: 

Facebook komentár