Taylor Rosenthal je pripravený na prvú ligu. Tento 14 ročný chlapec vystavuje svoj nápad na automaty, ktoré vydávajú produkty prvej pomoci na TechCrunch Disrupt, ktorý sa nedávno konala v Brookline.

Začínajúci podnikateľ sa nezdá byť nervózny. Vlastne sa celkom teší na výlet z domu v Opelike v Alabame.

Ale aj tak, ide celkom o veľa.

„Povedali mi, že som najmladší človek, akého kedy prijali na výstavu,“ povedal Rosenthal. „To bola paráda.“

Okolo Rosenthalovho startupu RecMed, s ktorým začal v 2015, je značný ruch. Už stihol vyzbierať 100 000 dolárov od rôznych menších investorov a odmietnuť 30 miliónovú ponuku na odkúpenie jeho nápadu.

RecMed vzniklo ako ôsmacky projekt na Akadémiu Mladých Podnikateľov, ktorej sa zúčastnilo 19 študentov.

„Mali sme vymyslieť podnikateľ zámer,“ povedal. Čistý jednotkár, člen baseballového teamu mal zámer vymyslený hneď.

„Keď sme cestovali na baseballový turnaj niekde v Alabame, vždy som videl nejaké dieťa, čo sa  zranilo a rodičia nemohli nikde nájsť leukoplast. A to som chcel vyriešiť.“

Jeho pôvodným plánom bolo spraviť pop up obchod s pomôckami prvej pomoci na baseballových turnajoch. Otestoval to, a rýchlo zistil, že to nie je najlepší model.

„Zistili sme, že by nás to stálo príliš veľa, ak by sme platili ľuďom minimálnu mzdu len za to aby sedeli počas šiestich hodín turnaju v obchode,“ povedal Tyler. A vtedy prišiel nápad na automat.

Rosenthal navrhol dizajn a všetko konzultoval s rodičmi, ktorý obaja pracujú v zdravotníctve.

V decembri už mal fungujúci prototyp a aj patent.

Rosenthal do dizajnu zakomponoval farby jeho školy – čiernu, červenú a bielu.

Užívatelia si môžu vybrať z dvoch možností: predpripravené súpravy prvej pomoci, napríklad na pomoc pri úpale, porezaní, pľuzgieroch alebo poštípaní včelou (stoja od 5,99 do 15,59 dolárov). Alebo si môžu kúpiť samostatné pomôcky ako napríklad leukoplast, gumené rukavice, hydrokortizónové utierky a gázy, ktoré stoja od 6 dolárov až po 20.

Rosenthal dúfa, že nasadzovanie strojov začne už túto jeseň. Povedal, že ich prítomnosť dáva zmysel na miestach „veľkej detskej premávky“, ako sú zábavné parky, pláže a štadióny.

Už má aj objednávku od Six Flags na 100 strojov.

RecMed bude zarábať na predaji strojov, ktorý každý stojí 5 500 dolárov, a na poplatkoch za dopĺňanie. Rosenthal povedal, že nie je ani proti reklamám na strojoch.

Clarinda Jones bola Rosenthalovou učiteľkou v Akadémii Mladých Podnikateľov a je veľmi hrdá na jeho podnikateľský úspech.
„Bolo úžasné sledovať ako Tyler za posledný rok vyrástol na sebavedomého a úžasného businessmana,“ povedala. „Napriek jeho úspechu ale ostáva skromný a ochotný pomôcť ostatným. Má len 14 rokov. Bill Gates by sa mla začať báť.“

Kyle Sandler, zakladateľ Round House – inkubátor pre startupy v Opelike, s ňou súhlasí.

Rosenthal je najmladší výkonný riaditeľ v Round House, kde má vlastnú kanceláriu a prístup k mentorom. A to všetko iba za 20 percentný podiel, a investíciu o výške 50 000 dolárov.

„Taylor trávi každú chvíľu, okrem školy, prácou na RecMed,“ povedal Sandler. „Je tak sústredený na prácu, že minulé Vianoce sme ho na štedrý deň museli doslova vyhodiť.“

Rosenthal hovorí, že sa chce obchodovaniu venovať aj v budúcnosti, v čom by mu mala pomôcť vysoká škola.

„Rád by som šiel na Notre Dame, lebo majú skvelú obchodnú školu. A tiež som fanúšik ich futbalového teamu.“

Preložila: Katarína Dobrotinová

Zdroj: NYTimes, Yahoo

Facebook komentár