Aby sa niektorí dostali tam, kde sú  dnes, museli sa naozaj popasovať s osudom.

Títo ľudia neboli len chudobní – boli bezdomovci.

Časom, ale prekrútili svoj život naruby a stali sa inšpiráciou každému, kto si túži vybudovať kariéru z ničoho.

Tu sú príbehy 15 ľudí, ktorí  v istom momente svojho života nemali kam inam zložiť svoje hlavy, než na ulici.

Tak toto je ďalší ČLÁNOK NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku

 

Oskarová víťazka Halle Berry vo svojich dvadsiatich rokoch prespávala v útulku pre bezdomovcov

Keď sa prvýkrát presťahovala do Chicaga, aby sa stala herečkou, Berry minula všetky peniaze a jej mama sa rozhodla, že jej žiadne nepošle.

Ako sa sama priznala, počas týchto ťažkých dní bývala v útulku pre bezdomovcov.

V rozhovore pre Star Pulse sa herečka vyjadrila:

“Naučilo ma to, ako sa postarať sama o seba a že dokážem prežiť čokoľvek, hoc aj pobyt v útulku na krátku chvíľu, alebo život so skromnými prostriedkami. Stala som sa človekom, ktorý vie, že vždy pôjdem vlastnou cestou.”
 

Chris Gardner inšpiroval film “Šťastie na dosah” (The Pursuit of Happyness) ako bezdomovec s malým synom počas finančného školenia

Okrem filmu natočeného podľa jeho života, v hlavnej úlohe s Willom Smithom, je Gardner autorom dvoch najpredávanejších kníh podľa New York Times: jeho autobiografia “Šťastie na dosah” a “Začni tam, kde si: Životné Lekcie ako sa dostať tam, kam chceš” (“Start Where You Are: Life Lessons in Getting from Where You Are to Where You Want to Be,” voľný preklad).

Ale predtým, než jeho príbeh obletel svet, žil Gardner na ulici so svojím synom. V tom čase sa snažil urobiť kariéru vo financiách, bez skúseností alebo titulu z vysokej školy. Získal miesto vo vzdelávacom programe Dean Witter Reynolds, no nemohol si dovoliť žiť z tak malého platu, pre čo ho neskôr opustila manželka.

Je aj motivačným rečníkom a generálnym riaditeľom Gardner Rich LLC s kanceláriami v New Yorku, Chicagu a San Franciscu.

Podľa jeho webovej stránky bolo Gardnerovo detstvo “poznačené chudobou, domácim násilím, alkoholizmom, sexuálnym zneužívaním a negramotnosťou v rodine.”
 

Hillary Swank vyrastala v prívese a žila ako tínedžer v aute spolu so svojou matkou.

Swanková nedokončila strednú školu a zažívala ťažké časy ako herečka predtým, než sa stala Oskarovou víťazkou.

Keď mala 15 rokov, Swanková a jej matka opustili domov v Bellinghame, v štáte Washington a vybrali sa do Kalifornie so “$75 a kartou na telefonovanie,” ohlásila Rebecca Leung v CBSNews.com.

Po ich príchode žili niekoľko týždňov v aute.

Našťastie Swanková získala vo svojich ranných dvadsiatich rokoch rolu Tiny Brandon vo filme “Chlapci Neplačú” (Boys Don´t Cry) – rola, za ktorú dostala celkovo $3000 – ktorá jej eventuálne vyniesla cenu Akadémie pre Najlepšiu herečku.


Spoluzakladateľ najväčšieho Kanadského špecializovaného reťazca kaviarní bol niekedy bezdomovcom, kvôli problému s alkoholom.

Podľa Johna Demonta z The Chronicle Herald bol Frank O´Dea vo svojich 20 rokoch žobrákom žijúcim na ulici.

To až dosiaľ, než spolu so svojím obchodným partnerom otvorili Second Cup, v súčasnosti najväčší špecializovaný kávový reťazec v Kanade s 360 predajňami.
 

“Osobný finančný guru” Suze Orman má hodnotu majetku približne $ 25 miliónov, no v roku 1973 žila štyri mesiace vo svojej dodávke.

Keď sa prvýkrát presťahovala do Berkeley v Kalifornii, Ormanová si nemohla dovoliť vysťahovať sa zo svojej dodávky – dnes vlastní podľa msn.com nehnuteľnosti o hodnote okolo $7 miliónov.

Dobre známa finančná poradkyňa, držiteľka Emmy, vydala nespočetné množstvo New York Times bestsellerov.
 

Režisér akčných filmov – John Woo žil ako malý chlapec s rodinou v uliciach Hong Kongu.

Pred tým, než Woo okúsil šťastie ako uznávaný režisér filmov ako “Mission Impossible 2, “Operácia Zlomený šíp” (Broken Arrow) a “Kód Navajo” (Windtalkers), bol v mladom veku, spolu so svojou rodinou bezdomovcom v Hong Kongu.

Podľa bibliografie na HKfilm.com, zničil veľký požiar v roku 1953 ich domov spolu s domovmi ďalších 50.000 obyvateľov a nasledujúci rok žil Woo na ulici.


Jim Carrey niekedy žil v automobile VW camper a v stane na trávniku pred domom jeho sestry.

Carrey povedal, že to bolo práve počas dospievania, v tých ťažkých finančných časoch, keď si rozvinul zmysel pre humor.

Yahoo! oznámilo, že komik nedokončil strednú školu a žil so svojou rodinou vo VW buse, parkovanom na rôznych miestach naprieč Kanadou. Neskôr sa presťahovali do stanu na trávniku jeho staršej sestry s vanom na príjazdovej ceste.


Po tom, ako ju vykopli, bola Jewel mesiac bezdomovkyňou a takmer zomrela na parkovisku.

Predtým, než sa stala multi-platinovou speváčkou Jewel, žila na ulici po tom, ako stratila prácu. V rozhore s Adamom pre Showbizspy povedala:

“Skončila som na ulici, pretože môj  šéf mi dával neslušné návrhy, a keď som sa s ním odmietla vyspať, nedal mi moju výplatu,” povedala.

“Vykopli ma z podnájmu a môj nájom bol splatný onen nasledujúci deň.”

“Myslela som si “Nuž, budem žiť  na čas v aute….postavím sa na vlastné nohy,” ale mala som obličky v zlom stave a nikdy som nevydržala dlho v žiadnej práci, pretože som bola často chorá. Nemala som poistenie a takmer som zomrela na parkovisku ošetrovne, keďže ma odmietli ošetriť, lebo som nemala poistku.”

“Skončila som skoro mesiac na ulici a vrátila sa ku spevu.”
 

Daniel Craig, alebo “James Bond,” musel spávať v Londýne na lavičkách v parkoch.

Má na konte niekoľko kritikmi ocenených filmov, no podľa Hollyscoop musel herec “007” ešte v začiatkoch spávať na lavičkách v parkoch.


 

 

 

Speváčka Ella Fitzgeraldová bola týraná, mala konexie na mafiu a bola bezdomovkyňa predtým, než sa stala “Kráľovnou Jazzu.”

Spievala prezidentovi Ronaldovi Reaganovi v roku 1981, no než sa stala “pravdepodobne najlepšou ženskou jazzovou speváčkou všetkých čias,”  Fitzgeraldovú  ako malé dievča týral otčim po smrti jej matky, zverejnilo PoemHunter.com.

Istý čas spolupracovala s mafiou, kým ju polícia neposlala do dievčenskej školy.

Fitgeraldová odtiaľ utiekla a žila na ulici až do jej debutu v divadle Apollo v roku 1934. Jej hlas jej zakrátko priniesol slávu a za celú svoju kariéru vyhrala 13 cien Grammy a dostala medaily od prezidentov Reagana a Georga H. W. Busha.

Zomrela v roku 1996 a jej tvár sa objavila na poštovej známke Spojených Štátov v roku 2007.


Príbeh Michaela Ohera o neľahkom živote na ulici v “Zrodenie šampióna” (The Blind Side) bol inšpiratívny pre celý  svet.

Počas jeho detstva a dospievania žil Oher na ulici, zatiaľ čo jeho matka, závislá na kraku, bývala v štátnom dome, zverejnilo NPR.

Napokon sa ho ujala bohatá rodina, hral americký futbal na Mississippskej univerzite a v roku 2009 draftoval do NFL, do Baltimore Ravens.

Jeho inšpiratívny príbeh bol spísaný  v roku 2006 do knihy Michaela Lewisa “The Blind Side: Evolution of a Game” a do filmu “Zrodenie šampióna.”


Kelly Clarkson bývala v aute a útulku po tom, čo jej vyhorel apartmán.

Predtým, než vyhrala Americkú Superstar, ocitla sa Clarkson v aute a útulku po tom, čo jej Hollywoodsky apartmán zhorel do tla, píše xfinity.com.

Počas tejto doby sa sprchovala v športovom klube.


Carmen Electra sa ocitla na ulici vo svojich dvadsiatich rokoch po tom, čo jej všetky úspory ukradol ex priateľ.

Po tom, čo skončila ako Princova tanečníčka, Elektrin priateľ ukradol všetky jej úspory, čo ju na pár rokov priviedlo na ulicu v Hollywoode, píše Dough Elfman z Las Vegas Review Journal.

Elektra povedala Elfmanovi:

“Pamätám sa, ako som sedela na lavičke v parku v údolí. Plakala som, lebo som bola stratená. Vonku bolo cez 100 stupňov (nad 38 Celzia).”

“Sedela som tam s vreckovým nožom, papierom, niekoľkými drobnými vo vrecku a s veľmi pekným párom topánok na vysokom opätku. Topánky Versace, pretože som mala zopár kúskov mojich úžasných vecí, ktoré som dostala.”

“Spomínam si, ako som plakala a pozorovala prechádzajúce autá, mysliac si “Urobím čokoľvek, aby som sa dostala stadiaľ tam – na koniec ulice!” Myslela som si “Už ďalej kráčať nevládzem.””


Než sa stal najlepším kúzelníkom, utiekol Harry Houdini v 12 rokoch z domu a žobral na ulici.

Podľa Appleton Public Library vedel Houdini už v mladom veku, že chce byť kúzelník a preto utiekol z domu na nákladnom aute.

Skončil v Missouri.

O pár rokov neskôr sa presťahoval do New Yorku so svojím otcom, no boli takí chudobní, že Houdini pokračoval v žobraní.

Svoju profesionálnu kariéru začal v 17 rokoch.
 

Pred dovŕšením 10 rokov musel Charlie Chaplin vyšpekulovať, ako si zarobiť v uliciach Londýna.

Podľa Chaplinovej web stránky, po smrti jeho otca a zatvorení matky na psychiatrii, musel spolu so svojím mladším bratom skúsiť samostatne žiť.

Keďže obaja ich rodičia pracovali v showbiznise, skúsili to aj oni. Dnes je známy ako jeden z najlepších hercov éry nemých filmov.

Preložil: Lukáš Jevčík

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: SiliconIndia

Facebook komentár