16_rocny_v_hre_Fortnite_ziskal_$3_miliony

Kyle ‘Bugha’ Giersdorf.

Fortnite ukončila svoje vôbec prvé rozsiahle športové podujatie na tenisovom štadióne Arthur Ashe v New Yorku. Bola to hra pre kohokoľvek: Nezáležalo na tom, aký je hráč slávny, táto firma podporovala každého člena.

16 ročný Kyle ‘Bugha’ Giersdorf porazil ďalších profesionálov a slávnych hráčov a zvýšil lesk svojho mena tým, že v prvom kole dominoval a nakoniec si domov odniesol 3 000 000 dolárov, ktoré boli určené pre jednotlivcov. Je to vôbec najväčšia výplata pre jedného hráča v turnaji esports (elektronického športu) v histórií.

Po zabezpečení víťazstva v prvom kole a deviatich zabití v hre, Giersdorf pokračoval v desiatkach zabíjaní, až kým skončil s 59 bodmi – obrovským náskokom oproti druhému víťazovi.

Giersdorf poznamenal: „Slová moje pocity naozaj nemôžu vysvetliť. Som tak šťastný,“ … “Všetko, čo som počas hry urobil sa vyplatilo a je to len šialené.”

Povedal, že v poslednom kole, keď našiel bezpečné miesto odkiaľ videl rozmiestnenie nepriateľov a zabezpečil si dostatok streliva, jeho víťazstvo v šampionáte „bolo od tohto bodu celkom isté“. Po oslave svojho víťazstva sa otočil a objal svojich rodinných príslušníkov, ktorí sem s ním prišli, z jeho rodného mesta v Pensylvánii, keďže ho v hre chceli podporiť.

Na druhom mieste sa umiestnil 24-ročný Harrison “Psalm” Chang – bývalý profesionálny hrdina hry Storm – získal 1,8 milióna dolárov. Tretie miesto získal Epikwhale a odniesol si 1,2 milióna dolárov (svoje celé meno nezverejnil). Na štvrtom mieste bol 18-ročný Nate “Kreo” Kou, z floridského Parklandu a vyhral 1,05 milióna dolárov.

V 24 rokoch bol Chang vrámci tohto turnaja jedným z najstarších súťažiacich.

Chang poznamenal: „Je skvelé reprezentovať starých chlapcov: Skúsenosti a vyrovnanosť vo všetkom pomôžu“ … „Fortnite je hra pre mladých.“

Povedal, že svoje peniaze má v úmysle „všetky buď prehrať alebo investovať“, zatiaľ sa však nerozhodol.

Štadión bol v nedeľu omnoho viac nabitý ako v predchádzajúcich dňoch, keď sa tam konal súboj dvojíc. Podľa štatistík stránok Twitch, YouTube a Fortnite na online sledovanie bolo naladených viac ako milión divákov.

Giersdorfove účty sociálnych médií vrátane služieb YouTube a Twitter sa po jeho víťazstve exponenciálne zvýšili. Podpísal svoje členstvo v esport-ovej organizácii so sídlom v Los Angeles, známej ako Sentinels.

Na piatom mieste bol 13-ročný Thiago Lapp – tiež známy ako „King“. Lapp je jediný neameričanom, ktorý sa dostaol do Top 5 najlepších a reprezentoval Argentínu a všeobecnejšie, juhoamerický región Fortnite. Trinásť rokov je minimálny vek, ktorý sa môže na majstrovstvách sveta zúčastniť.

Lapp počas nedeľnej súťaže predvádzal zaujímavý výkon, keď hral mimoriadne agresívne a prenasledoval nepriateľov v čase, keď bojovať nepotreboval. Zo svojich úspechov v hre nazhromaždil desiatky bodov a získal 900 000 dolárov.

Lapp poznamenal: „Stále som otrasený. V takom mladom veku môžem skutočne povedať, že žijem sen.“

Každý, kto sa nedeľných hier zúčastnil, vrátane tých, ktorí sa umiestnili na poslednom mieste bez akýchkoľvek bodov, si odniesli domov najmenej 50 000 dolárov. Vďaka tomu je toto podujatie, jedným z najväčších turnajov v esporte. Epic Games sľubujú, že koncom tohto roka budú podobné udalosti.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár