16_tajomstiev_ako_byt_mimoriadne_sympatickym_2017

Sympatickí ľudia sú dostatočne skromní na to, aby vedeli, že nie sú lepší, ako ostatní. No sú zároveň dostatočne inteligentní, aby vedeli, že sa od zvyšku sveta odlišujú.

Najnovší výskum ukázal, že šťastní ľudia zvyknú byť produktívnejší, kreatívnejší bezprostrednejší a obľúbenejší.

Takže kto by nechcel byť sympatický? Kto by nechcel byť produktívnejším a kreatívnejším vo svojom živote a podnikaní? Prinášame vám 16 zvykov mimoriadne sympatických ľudí, ktoré si môžete osvojiť už dnes:

1. Sympatickí ľudia sú sebavedomí: Čo sa týka neistoty a pochybností o sebe samom, sympatickí ľudia si tu už odviedli svoju prácu. Nadobudli sebadôveru a naučili sa veriť si, vďaka čomu im veria aj ostatní. Sebavedomí ľudia sú sympatickí ľudia, pretože stelesňujú sebavedomie, ktoré je vždy nesmierne atraktívne.

2. Sympatickí ľudia sú zvedaví: Koľkí z nás si vyčítame, že sme hrozní v pýtaní sa otázok, aj keď by sme sa vždy chceli rozprávať. Sympatický človek je skutočne dobrý v tom, aby vás prinútil hovoriť o sebe. Je skvelý v pýtaní sa. Ak ukážete ľuďom svoj záujem, obľúbia si vás.

3. Sympatickí ľudia sa nepretvarujú: Sympatickí ľudia sa nikdy nesnažia byť niekým, kým nie sú. Sú samými sebou a majú čisté srdce. Ak niečo nevedia, priznajú to, ak potrebujú pomoc, poprosia o ňu, ak vidia niečo, čo sa im nepáči, vyjadria to.

4. Sympatický ľudia neodsudzujú: Sympatickí ľudia vedia, že ten, kto odsudzuje, si ľudí znepriatelí. Tak to proste nerobia.

5. Sympatickým ľuďom záleží na hodnotách: Väčšina ľudí uvažuje štýlom: „čo si pre mňa urobil v poslednej dobe?“ Zato sympatický človek sa sústredí na pomáhanie ostatným, rozmýšľa, ako môže ostatným pomôcť, poslúžiť, podporiť ich. Keďže myslí týmto spôsobom a kladie dôraz na hodnoty, ľudia ho majú radi a obdivujú ho.

Súvisiace: 13 vecí, ktoré psychicky silní ľudia nerobia

6. Sympatickí ľudia nepotrebujú byť stredobodom pozornosti: Niektorí ľudia potrebujú byť stredobodom pozornosti, sympatický človek si výnimočne uvedomuje, že nemusí vždy byť tým, kto vystupuje.

7. Sympatickí ľudia sú spoľahliví: Ak sa vaše činy zhodujú s tým, čo hovoríte, ľudia vás majú radi, lebo vám môžu dôverovať. No ak ste nespoľahlivý, nezodpovedný alebo ľahkomyseľný, nikto vám nebude veriť. Taká je, jednoducho, pravda.

8. Sympatickí ľudia myslia pozitívne: Keďže je svet takým chaotickým, akým je, ľahko sa z nás stávajú cynici. Čo ale robí ľudí výnimočnými, je ich pozitívny postoj. Neznamená to, že vždy všetko dobre dopadne. No sympatický človek sa vždy rozhodne dať to do poriadku a byť pozitívny. Táto myšlienka vidieť pohár skôr poloplný, ako poloprázdny, predstavuje veľký rozdiel v tom, ako vás ľudia vnímajú a ako si vás vážia.

9. Sympatickí ľudia sú disciplinovaní: Určite ste už stretli takých ľudí, pri ktorých ste do 5 sekúnd vedeli, že trpia úzkosťou. Sympatickí ľudia spravia robia všetko pre to, aby boli schopní si udržať a riadiť svoju emočnú inteligenciu. Nemusia reagovať na všetko. Vedia veľmi dobre prijať to, čo ich postretne, a pretože sú veľmi dobre disciplinovaní, organizovaní a sú dobrými pozorovateľmi, spravia lepší dojem, ako niekto pokojný a vyrovnaný.

10. Sympatickí ľudia vedia, ako mať kontakty: Pamätajú si mená ľudí. Meno je akousi kľúčovou súčasťou ľudskej identity – ak vyslovíte niekoho meno, hneď v ňom vzbudíte príjemný pocit. Sympatickí ľudia sa počas svojho rozprávania usmievajú. Keď sa usmievate, vyžaruje z vás teplo. Ľudia tak pred vami zmenšujú svoju bariéru a úprimne sa im zapáčite. Ak sa usmievate, nielenže vyzeráte sympatickejšie a zdvorilejšie, ale aj výkonnejšie.

11. Sympatickí ľudia sú skvelí poslucháči: Väčšinou ľudia radi rozprávajú. Väčšinou radi vyjadrujú svoj názor. Sympatický človek sa tiež rád vyjadruje a rozpráva, no zároveň vie, že mlčať a byť dobrým poslucháčom je takisto dôležité. Počúvaním sa totiž naučíme viac, ako rozprávaním.

12. Sympatickí ľudia nedávajú nežiaduce rady: Ľudia dávajú svoje rady aj vtedy, ak o ne nikto nežiada. Poraďte ľuďom vtedy, ak vás o to požiadajú. Ak hovoríte všetkým naokolo svoje názory, môžete pôsobiť panovačne a arogantne, aj keď sa im len snažíte pomôcť.

13. Sympatickí ľudia majú pozitívny postoj: Negativita je všade okolo nás. Sympatickí ľudia sú ale výnimoční svojou pozitívnou energiou, postojom a prístupom.

Súvisiace: 6 návykov ľudí, ktorí dokážu byť okamžite sympatickí

14. Sympatickí ľudia neporovnávajú: Pri snahe vychádzať s ostatnými, to môžete niekedy prehnať s porovnávaním. Áno, stalo sa to už vám, stalo sa to aj mne. Snaha porovnávať sa medzi sebou nie je vždy tým, čo chcú ľudia počuť. Neporovnávajte, len dovoľte, aby mali s vami ľudia veľa spoločného.

15. Sympatickí ľudia vedia prevziať zodpovednosť: Ak spravíte chybu, priznajte si to. Prevezmite svoju zodpovednosť a hlavne nikdy neobviňujte zo svojich chýb ostatných.

16. Sympatickí ľudia sa sústreďujú na prítomnosť: sympatickí ľudia sa vedia naozaj dobre sústrediť a byť pozorní, a nie zaspávať, keď sa s nimi niekto rozpráva. Uvedomujú si, že venovať niekomu pozornosť je tým najväčším darom, aký môžu venovať ostatným.

Preložila: Nikola Geletkova

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, Fortune

Facebook komentár