Lekcie, ktoré  sa naučil počas jeho prvých 80 rokov

1. Sústreďte sa na vyhľadanie veľkého nápadu, ktorý zapôsobí na ľudí, ktorých chcete ovplyvniť. 10 prekvapení, na ktorých som začal pracovať v 1986, bolo definovať produkt. Ľudia vo svete si sú toho vedomí a rozpoznajú, že som to bol ja.  Zdá sa, že ľudom sa páči, že som zariskoval a zaznamenal deje s udalosťami, ktoré boli podľa mňa pravdepodobné a bol za ne zodpovedný. Ak chcete byť úspešný a žiť dlhý uspokojivý život,  intelektuálne sa udržujete v riziku po celú dobu.

( Toto je ďalší ČLÁNOK NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

2. Intenzívne budujte profesionálne vzťahy. Šťastie v živote hrá veľkú rolu a poznať, tak veľa ľudí koľko len môžete, je najlepší návod ako si šťastie ešte navýšiť.  Starajte sa o svoju sieť ľudí posielaním článkov, kníh a emailov, aby ste ukázali ľuďom, že na nich myslíte. Napíšte články a kúsky myšlienok pre významné publikácie. Usporiadajte diskusné skupiny a pozoznamujte svojich priateľov.

3. Keď  spoznáte niekoho nového, správajte sa k danej osobe ako k priateľovi. Pokladajte ju/jeho za víťaza, ktorý sa môže stať sa pozitívnou silou vo vašom živote. Väčšina ľudí čaká na iných, aby ukázali svoju hodnotu. Dovoľte im pochybovať hneď zo začiatku. Občas budete sklamaný, ale vaša sieť kontaktov sa rapídne zväčší, ak budete postupovať podľa tohto návodu.

4. Neustále čítajte. Nerobte to len preto, lebo vás niečo zaujíma, čítajte aktívne.  Majte svoj názor utvorený už predtým ako začnete čítať knihu alebo článok a a počas čítania článku/knihy zistite, či váš názor bol  potvrdený alebo vyvrátený autorom. Ak budete čítať týmto spôsobom, vaše čítanie bude rýchlejšie a pochopíte viac.

5. Spite dostatočne. Sedem hodín spánku, by malo stačiť do vašej 60-tky. Od 60-tky do 70-tky spite osem hodín. Po 70-tke by ste mali spať 9 hodín, ktoré si môžete rozdeliť na 8 hodín spánku v noci a poobede si zdriemnite hodinu

6. Rozvíjajte sa. Rozmýšľajte o svojom živote vo fázach a tak sa vyhnete vyhoreniam. Všetky  výpočty si spravte na začiatku svojej kariéry a koncepty vylepšujte  neskôr . Počas tohto procesu sa udržujte v riziku.

7. Cestujte. Snažte sa dostať všade, pokiaľ môžete.  V krajinách v ktorých ste, sa pokúste stretnúť miestnych a zaujímavých ľudí a zostaňte s nimi v kontakte. Ak sa vrátite späť do ich krajiny, stretnite sa s nimi.

8. Keď  stretnete niekoho nového, skúste zistiť, aké skúsenosti zažili pred tým ako mal 17 rokov. Verím, že dôležité udalosti z našej mladosti majú vplyv na to, čo sa deje neskôr.

9. Moja dobročinnosť spočíva v utíšení bolesti, nie v šírení radosti. Múzeá hudby, divadla a umenia majú mnoho bohatých podporovateľov, ktorí usporadúvajú najlepšie večierky a môžu vám pomôcť s preslávením vo vašej komunite, ale oni vás nepotrebujú. Sociálne služby, nemocnice a vzdelávacie inštitúcie môžu zlepšiť svet a pomôcť sociálne znevýhodnením na ich ceste za americkým snom.

10. Mladí  ľudia sú prirodzene neistí sami sebou a zvyknú preceňovať ich úspechy. Väčšina ľudí nie je spokojných s tým kým sú, dokým nemajú 40 rokov.  Po 40-tke nezveličujú ich úspechy a stávajú sa lepšími a obľúbenejšími osobami. Skúste dosiahnuť tento stav mysle tak skoro, ako len môžete.

11. Nájdite si čas na pochválenie ľudí, ktorí pre vás pracujú. Väčšina ľudí sa sústredí na ďalšie výzvy a zabúda na to, aby poďakovala tým, ktorí ich podporovali.  Je dôležité poďakovať a pochváliť, pretože to ľudí povzbudzuje a  sú motivovaní pracovať lepšie.

12. Ak sa niekto pre vás spraví niečo milé, zanechajte im napísaný odkaz, neposielajte email. Rukou napísané odkazy, urobia väčší dojem a nie sú ľahko zabudnuteľné.

13. Na začiatku každého roka rozmýšľajte o spôsoboch, ako robiť vašu prácu ešte lepšie. Zapíšte si ich a na konci roka sa zamyslite nad svojimi predsavzatiami.

14. Tá ťažká cesta, je vždy tá správna. Nikdy si nevyberajte skratky,  teda pokiaľ necestujete z Hamptons. Skratky sú považované za ničiteľov kariéry a nedbalosť.

15. Neskúšajte robiť veci lepšie ako vaši protivníci, skúste robiť veci inak.  Vždy nájdete niekoho múdrejšieho ako ste vy sami,  ale nie vždy nájdete niekoho, kto je viacej vynaliezavý ako vy.

16. Keď  si hľadáte novú prácu, či už po škole alebo chcete zmeniť odbor, vždy prijmite prácu, o ktorej si myslíte, že je najviac zábavná. Ak váš plat je dobrý, máte šťastie. Ak nie, vezmite prácu, tak či tak. Ja som prijal niekoľko nízkych platov, aby som mal dve najlepšie práce aké som kedy mal, a obe boli nakoniec finančne uspokojivé.

17. Pre každého je niekde ideálna pozícia.  Avšak väčšina ľudí, ju nikdy nenájde.  Pokračujte v hľadaní. Cieľ života je byť šťastným, a preto je dôležité mať tú správnu prácu.

18. Ak sú už vaše deti odrastené alebo deti nemáte, vždy si nájdite niekoho mladého, aby ste ho mohli viesť a radiť mu.  Je veľmi uspokojivé pomáhať niekomu vedením cez prekážky života a taktiež budete prekvapení ako veľa sa naučíte.

19. Každý rok sa pokúste spraviť niečo, čo ste ešte nikdy nespravili a je mimo vašu komfortnú zónu. Môžete skúsiť bežať maratón; zúčastniť sa konferencie, ktorej téma je neobvyklá a zaujíma vás, no bude navštívená ľuďmi, ktorí sú iní ako ľudia, ktorých zvyčajne stretávate; alebo sami cestujte do málo známej krajiny. Toto vám pomôže s procesom  sebapoznania.

20. Nikdy nechoďte do dôchodku. Ak budete pracovať navždy, budete navždy aj žiť. Viem, že máme veľa biologických dôkazov, ktoré vyvracajú túto teóriu, ale ja tomu aj tak verím.

Preložila: Beáta Hrubošová

( Ak by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BlackStone.com

Facebook komentár