20_rocny_student_pre_svoj_hedzovy_fond_ziskal_az_5_milionov_2016

20-ročný študent, ktorý odišiel z New York University pre svoj hedžový fond získal 5 miliónov dolárov.

Julian Marchese počas minulého roka založil investičnú spoločnosť Marchese Investments, keďže už počas svojho štúdia založil svoj vlastný hedžový fond.

V septembri Marchese poznamenal, že spravuje už zhruba 1 milión dolárov a po jeho uvedení do prevádzky plánoval získať približne viac ako 3 milióny dolárov. Takže získaných 5 miliónov dolárov je mierne nad jeho očakávaním.

Marchese Investments technicky funguje oddelene od klientskych účtov a firma je natoľko malou, že ohľadom svojich aktív nemusí podávať hlásenia pre regulačné orgány, takže aj tieto informácie nevedeli byť nezávisle overenými.

Marchese aktuálne však poznamenal, že prevažná časť nových investícií pochádza od jedného investora, ale odmietol určiť o koho sa jedná.

Súvisiace:
Aktíva hedžových fondov dosiahli rekord aj napriek výberom
Citigroup sa chce zamerať na najbohatších investorov sveta

Chris Kohler, ktorý je investičným konzultantom spoločnosti Mercer, je jedným z poradcov a pomáha aj s obchodnou stratégiou. Kohler povedal, že firme Marchese Investments odhaduje veľké nádeje.

Kohler ďalej uviedol: “Niektorí aktuálni velikáni z oblasti hedžových fondov naozaj začali svoje aktivity už počas vysokých a dokonca aj stredných škôl.”

Aby bolo jasno, 5 miliónov dolárov vo svete hedžových fondov nie je vôbec veľa, ale inštitucionálni investori, ako sú dôchodkové fondy, alebo nadácie zvyčajne začínajú pri pohľade na finančné prostriedky, kým nebudú mať aspoň 100 miliónov dolárov.

Ale na druhú stranu, len veľmi málo ľudí spúšťa svoje investičné spoločnosti vo veku 20 rokov.

20_rocny_student_pre_svoj_hedzovy_fond_ziskal_az_5_milionov_2016_2

Facebook komentár