Spoločnosť Google je známa pre ich bezplatné jedlo, ktoré poskytuje zamestnancom ak sú v práci, ale ako Vám povie každý vysokoškolský študent prvého ročníka, štýl rozmiestnenia vecí v bufete m§ôže viesť k nezdravému stravovaniu a zvýšenej telesnej hmotnosti.

Spoločnosť využíva hŕstku psychologických trikov v jej bufete, v ich kancelárii v New Yorku, aby podporovali zamestnancov spoločnosti Google ísť skôr k ovociu a zelenine, miesto sladkých nápojov a zákuskov.

Súvisiace: 5 spôsobov, ako Starbucks docieľuje väčšie míňanie u zákazníkov

1. Šalátový bar je v popredí

ABC News uviedla, že spoločnosť Google presunula jej šalátový bar priamo pred vchod do jedálne, takže to je prvá vec, ktorú zamestnanci vidí.

Výskum naznačuje, že ľudia v bufete majú tendenciu si väčšinou dať tie potraviny, ktoré môžu dostať do rúk ako prvé.

2. V spoločnosti Google si dvakrát premyslia veľkosti porcií

Poďla článku z roku 2012 od Fast Company, Google začal zamestnancom taktiež ponúkať možnosť v jedálni používať menšie taniere. Ak im chcel pomôcť presvedčiť ich, aby si zobrali tie menšie, Google umiestnil v jedálni ceduľu, ktorá zamestnancom pripomínala, že ľudia, ktorí používajú väčšie taniere majú tendenciu zjesť väčšie porcie.

Spoločnosť taktiež začala pripravovať dezerty, ktoré môžu byť konzumované iba na tri sústa, čím taktiež núti zamestnancov premýšľať nad skonzumovanými kalóriami.

Súvisiace: Tieto nemecké potraviny našli spôsoby, ako eliminovať balenie potravín

3. Sladké nápoje a cukrovinky sú skryté

Google presunul ich sladké potraviny z veľkých, jasných miest do úplne opačných časti miest a do nepriehľadných plastových nádob.

Po siedmich týždňov experimentu sa zistili už viditeľné rozdiely, keďže zamestnanci v New York spotrebovali o 3,1 miliónov kalórií menej.

Google tiež podporuje zamestnancov, aby si vybrali skôr obyčajnú vodu a iné zdravé nápoje tým, že sú v úrovni očí za čírym sklom chladničky. Pre porovnanie, sladké nápoje, ako je Cola sú umiestnené v spodnej časti chladničky za farebným sklom.

Zdroj: ABC News, LATimes

Facebook komentár