Nike sa pravdepodobne stane ešte väčším a to najmä vďaka zvykom tzv. generácie milénia.

Tento výrobca športového oblečenia a obuvi je podľa správy banky Morgan Stanley na nasledujúcich päť rokov pripravený prekonať zvyšok priemyslu.

To znamená, že Nike, čo získa najväčší podiel na boome tohto priemyslu. Ďalšie značky, ktoré by mohli mať z toho prospech patria Under Armour, Foot Locker a Finish Line.

Under Armour nedávno prekonal spoločnosť Adidas, ako druhého najväčšieho predajcu športovej značky podľa predajov. Ale jej ročné predaje v hodnote 3 miliárd dolárov sú len malým zlomkom, keďže Nike dosahuje úroveň 28 miliárd dolárov.

Tu je niekoľko spotrebiteľských trendov, ktoré robia z Nike nezastaviteľnú značku.

1. Mladí zákazníci sú viac zameraní na zdravie a wellness

Počet ľudí, ktorí sa zúčastňujú na bežeckých podujatiach ročne od roku 2005 v priemere rastie (podľa podľa Morgan Stanley) o 9%. Dáta tiež ukazujú, že deti milénia veria v to, že cvičenie je nevyhnutné pre udržanie zdravia, zatiaľ čo ich rodičia sa skôr zameriavajú iba na diéty.

Analytici uvádzajú: “Zvýšená aktivita vedie k zvýšeniu výdavkov po športovom oblečení a obuvi,” …. “Vidíme, že športová obuv a oblečenie sa v súčasnosti viac stávajú módnym trendom.”

2. Väčšia konkurencia vedie k lepším produktom

Nike čelí konkurencii zo strany spoločnosti ako UnderArmour, New Balance, Adidas, a Lululemon. Preteky v zbrojení vedú k zvýšeniu inovácií a výrobkom, ktorým spotrebitelia nemôžu odolať.

Napríklad tenisky značky Flyknit boli jednoznačne úspešnejšími, ako od tie od spoločnosti Nike.

Materiál, ktorý využívala spoločnosť Flyknit bol predstavený pred dvoma rokmi a bol veľmi ľahkým, minimalistickým a padol športovcov, ako ponožky .

Nike používa “automatizovaný štýl špeciálneho pletenia (technológie) pre “výplet” tenisiek v hornej polovice” do jedného kusu, namiesto niekoľkých kusov, ktoré sú zošité (podľa nedávneho výskumu analytikov Deutsche Bank).

3. Ľudia sú veľmi pohodlní

Kým popularita nohavíc a ďalších potrieb pre jógu je často označovaná za módny trend a analytici banky Morgan Stanley sa domnievajú, že zákazníci sú závislí na tzv. neformálnom pohodlí.

Analytici sa domnievajú, že zákazníci budú aj naďalej voliť tento druh oblečenia.

To pre spoločnosť Nike znamená vhodné smerovanie, keďže práve otvorila svoj ​​prvý obchod pre ženy.

Pretože tento trend bude pokračovať, spoločnosť by mohla aj naďalej rozširovať sortiment a dosahovať jednoznačný zisk.

4. Športové oblečenie bude celosvetovým

Rastúca stredná trieda v oblastiach, ako je Čína a Latinská Amerika sa čoraz viac začína zameriavať na športové oblečenie.

Tieto veľké časti nevyužitých trhov by mohli poskytnúť veľké príležitosti pre spoločnosti, ako je Nike.

Analytici napísali: “Vzhľadom k tomu, že HDP na obyvateľa stúpa, spotrebiteľ má viac voľného príjmu ktorý môže voľne utrácať a my v podstate vidíme potenciál v sektore športového oblečenia.”

Zdroj: InvestCorrectly, Wall Street Journal

Facebook komentár