5_jednoduchych_cviceni_ako_objavit_svoju_zivotnu_cestu_2017

Snaha o objavovaní svojej životnej cesty začína s týmito 5 neuveriteľne jednoduchými technikami.

Keď som pred desiatimi rokmi začal trénovať klientov, vedel som, že niečo v mojom vnútri mi hovorilo, že práve to je niečo, čo som vždy chcel robiť – pomáhať ostatným uspieť a prosperovať. Ale zo začiatku som úplne nevedel čo bude to práve; prirodzene sa to vyvinulo a nakoniec som zistil čo budem robiť rád a s veľkou vášňou.

Je to hlavne o tom, správne si načúvať, ale treba v tom pokračovať. Dokonca, aj keby ste nedostali za to zaplatené, asi by ste to radi robili tak ako tak. To je práve tá vec, ktorá vás zvnútra naplňuje.

Súvisiace: 11 dôvodov prečo nie sme spokojní so svojim životom

5 jednoduchých cvičení, ako nájsť Vašu životnú cestu

Tu je päť vecí, ktoré pre to môžete urobiť, čím sa Vám podarí mať v tom jasno, čo bude práve pre Vás tou životnou vášňou a cestou životom. Skúste začať už dnes.

1. Zapíšte si všetky veci, ktorých vykonávanie v živote absolútne milujete. Môže to byť kľudne aj niečo poburujúce a tvorivé, buďte k sebe úprimný. Skúste si urobiť “zoznam činností, ktoré milujete.” Môže Vám to dávať väčší zmysel až neskôr, ide o to, aby ste sa inšpirovali a nechali svoju fantáziu voľne plynúť.

2. Skúste si urobiť zoznam veci, ktoré robíte pomerne ľahko. Samotné činnosti, ktoré Vás nadchýnajú, Vám môžu pomôcť pochopiť zmysel životnej cesty, ale keďže sa jedná o tak prirodzené činnosti a veci, ktoré sú pod nosom, vôbec si toho nemusíte byť vedomí.

3. Pozrite sa na svoje osobnú minulosť. My všetci máme za sebou jedinečné výzvy, ktoré sme museli prekonať, dokonca s veľkým úspechom. Práve tie môžu byť pre niekoho budúcou perspektívou. Čo ste si nakoniec teda podmanil a vďaka čomu chcete urobiť svet lepším miestom?

4. Spýtajte sa na Vašu perspektívu svojich priateľov, rodiny a profesionálnych trénerov, ktorým veríte. Ak ste náhodou príliš kritickou osobou a náhodou vôbec nevidíte cez svojho vlastného vnútorného kritika, môže byť čas na objektivitu. Ostatní ľudia môžu vidieť veci, ktoré Vy nevidíte a môžu Vám pomôcť zorientovať sa a nájsť niečo čo je vo Vás úplne skryté.

Súvisiace: Ako byť najšťastnejším človekom planéty v štyroch jednoduchých krokoch

5. Spýtajte sa tieto provokatívne, samo-spoznávacie otázky, ktoré vám na ceste pomôžu:

  • Aké činnosti radi robíte a dokonca, aj keby Vám za to nemalo byť zaplatené?
  • Čo by mohli povedať ostatní ľudia, v čom ste naozaj dobrý, alebo čo by ste mohli robiť aj podľa nich na profesionálnej úrovni?
  • Čo je práve to, čo chcete zažiť, alebo dosiahnuť, než zomriete?
  • Keby ste mali všetky peniaze na svete, ako by ste trávili svoj čas?
  • Ako vyzerá váš dokonalý deň? Popíšte každý detail.
  • Aké aktivity tešia Vaše vnútro??

Zdroj: ZenHabits

Facebook komentár