5_krokov_ktorymi_sa_mozete_v_roku_2017_stat_bohatymi

Koniec roka 2016 máme za sebou, zatiaľ čo mnohí z nás si už svoj pokoj sviatkov užili a tak by bolo vhodné sa preorientovať a začať premýšľať o roku 2017.

Aké sú vaše ciele pre nadchádzajúci rok? Pre mnoho ľudí, medzi tieto ciele patrí finančná motivácia. Ak sa chce konečne v roku 2017 stať bohatými, tu je päť spôsobov, ktoré Vám k tomu môžu naozaj dopomôcť.

1. Pracujte pre svoje sny, nie niekoho iného

Ak naozaj chcete začať zarábať peniaze a nakoniec sa v roku 2017 stať bohatým, musíte urobiť niečo, čo robíte s ozajstnou vášňou. Bez tejto vášne nikdy nebude vedieť dosiahnuť svoj plný potenciál zárobku. Zamerajte sa na to, čo máte radi a čo Vás veľmi nadchýna, nie len niečo, čo môže byť časom vysoko platené.

Naozaj sa pýtajte sami seba a v premýšľaní siahnite hlboko a zistite, čo je, alebo by mohla byť Vašou novou posadnutosťou. Posadnutosť je kľúčom k reálneho úspechu a môže viesť k skutočnému bohatstvu. Skutočné, trvajúce bohatstvo nie je len o peniazoch.

Súvisiace: 11 zlozvykov, kvôli ktorým ľudia nevedia zbohatnúť

2. Snívajte vo veľkom, ale začnite v malom

Každý chce veľký úspech rýchlo, ale je lepšie ísť na to pomaly. Optimalizujte svoj proces pred prvým pokusom a neskôr prejdite do väčších krokov. Rád uvediem situáciu jedného z mojich najlepších študentov, ktorým je Tim. Začal obchodovať na burze len s 1 500 dolármi, za posledné tri roky sa dostal k 1 miliónu dolárov a za ďalšie štyri roky sa dostal cez 3,3 milióna dolárov. Neskôr keď sa stal istejším, začal vsádzať omnoho viac, ale musel začať v malom. Je jedným z mojich najobľúbenejších príkladov začínajúcich malých obchodníkov, na pomalej ceste k niečomu oveľa väčšiemu.

3. Myslite ale aj na ostatných

Pre väčšinu ľudí to môže byť ťažké urobiť, ale verte mi, dokonca aj cez to môžete mať svoje Lamborghini, Ferrari a Porsche. Ver mi, ako niekoho, kto to má všetko (všetky 3) za sebou, ale snažím sa dávať peniaze aj na charitu a preto som založil svoju nadáciu – Timothy Sykes Foundation a je pre mňa veľmi obohacujúcou a plnohodnotnou. Uvedomte si, že bohatstvo nie je len o tom mať najviac peňazí, ale aj o tom mať svoj vnútorný pokoj. Budete sa skutočne cítiť úspešným a bohatým, ak začnete dávať ostatným.

4. Pracujte na svojom zdraví

Viem, že to znie trochu banálne, ale to je v podstate pravda: zdravie je bohatstvom. Môžete mať všetky peniaze na svete, ale ak ste chorí, alebo mŕtvy, nemôžete si ich užívať. Rovnako ako usilovne pracujete, nezabudnite sa sústrediť na svoje zdravie, vaše telo a vašu duševnú pohodu.

Súvisiace: 7 vecí o peniazoch, ktoré by mal každý pochopiť

5. Naučte sa žiť online

Žijeme v tak vzrušujúcom čase, kedy sú svetové centrá poprepájané celým internetom. Je to doba, kedy máte k dispozícií úplne nový prístup k množstvu informácií. Vďaka internetu nemusíte cestovať, ale tráviť čas na cestách. Všetko, čo sa potrebujete naučiť je možné nájsť aj v online (video) lekciách a bezplatných sprievodcoch, ako aj rozsiahlych vzdelávacích zdrojoch, ktoré môžu patriť do “knižnice” podnikateľa. Ľudia sa ma vždy pýtali, kde som sa dozvedel o obchodovaní akcií. Bolo to všetko on-line.

V súhrne, ak chcete v roku 2017 dosiahnuť bohatstvo a úspech, je potrebné študovať, pripravovať sa a začať s on-line vzdelávaním, avšak aj to je len začiatok vášho úspechu, ale poskytne Vám to pevné základy pre vašu budúcnosť.

Týchto päť krokov môže môžete využiť na svojej dlhej ceste, ktorá môže pomôcť akémukoľvek jednotlivcovi stať sa v roku 2017 bohatším. Nový rok je už tu, takže nestrácajte svoje príležitosti, ako mať pre seba istejšiu finančnú budúcnosť.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, NYTimes

Facebook komentár