Väčšina z nás pracuje dlhé hodiny: 40, 50 alebo dokonca aj 60 hodín každý týždeň.

Ale šance k rozptýleniu ako je on-line zábava, kancelárske kávičkárske návyky a zle navrhnutý time management, z nás robia len to, že kvalitnou prácou skutočne strávime len časť z každého dňa.

Tu je päť praktických krokov, ktoré keď začleníte do každodennej rannej rutiny, Vám pomôžu optimalizovať Váš čas v kancelárii a udržať produktívnych po celý deň:

1. 7 minút cvičenia

Presne tak, 10 minút, nie sedem. Prečo? Je to krátko na to, aby to moc neovplyvnilo zvyšok Vašej rannej rutiny a dosť dlho na to, aby ste zo seba ešte predtým striasli akúkoľvek zvyškovú ľahostajnosť z noci – vrátane toho pohárika vína z večera.

Je nespočetné množstvo fitnes rutín, ktoré môžete robiť, ale jedno sa mi páči najviac zo všetkých. Volá sa 7 minútový workout (a áno, existuje aj apka na to). A iba za 7 minút si precvičíte všetky hlavné svalové skupiny s celkovými 12 cvikmi.

2. Začnite svoj deň zelenou

Iste, všetci tvrdíme, že raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa, a je celkom ľahké dať si na raňajky nejaké pečivo, cereálie, vajíčkový sendvič alebo téglik joguru, aby ste naštartovali Váš metabolizmus.

Zatiaľ čo všetky tieto možnosti sú prijateľné voľby raz za čas, budete šokovaní ako Vás ráno dokáže prebrať, a zároveň Vám dať, taká dávka zeleného smoothie. Zdravé odšťavovanie vyžaduje menej času v ranných hodinách, než opekanie žemle a jej kopcovité natieranie smotanovým syrom s nízkym obsahom tuku.

Ide to rýchlo a jednoducho, rozmixujeme (asi minútu): jedno jablko, jeden banán, jeden pomaranč, hrsť špenátu, polovicu uhorky, nejakú šťavu alebo kokosovú vodu (čo máme po ruke), pár kociek ľadu a trochu ľanových semienok. Je to lacné, jednoduché a povzbudzujúce.

Súvisiace: 7 základných návykov zdravého podnikateľa

3. Vyberte si 3 víťazstvá na každý deň

Kým čakáte až sa Vaše smoothie poriadne rozmixuje, predstavte si dnešný večerný rozhovor s Vašim známym. Určite viete ako obvykle takýto rozhovor začína, „aký si mal deň?“

Rozhodnite sa pre tri veci, ktoré by ste chceli v najbližších dvanástich hodinách dosiahnuť, s pocitom, že tento deň bol pre Vás úspešný. Iste, nie každý deň to bude obrovské víťazstvo, ale plánovanie stratégie týmto spôsobom Vám pomôže posunúť loptu vpredu.

4. Nastavte si svoj kalendár do časových blokov

Jednou z najčastejších chýb, ktoré ľudia robia v kancelárii je, že sa nepozerajú na svoj zoznam úloh a ich časovú viazanosť, nerobia si efektívne zoznamy projektov. Zistil som, že ľudia, ktorí si zvládli trackovať úlohy, majú väčšiu pravdepodobnosť, že splnia úlohy načas.

Je to jednoduché: Pre každú z veľkých úloh, na vašom zozname, si zablokujte množstvo času vo vašom kalendári, za ktorý by ste mali danú úlohu vybaviť – a potom si pridajte ešte 33% viac času, len pre istotu.

Ak ide o viacdňový projekt alebo je závislí od viacej faktorov, rozdeľte si ho do menších „stráviteľných“ častí. V jednom časovom bloku si ho rozplánujte a v ďalšom, druhom alebo aj v treťom, si naplánujte už jeho dokončenie.

Táto jednoduchá metóda Vám pomôže mať prehľad a okamžite vám pomôže zamerať sa na úlohy, ktoré sú prednostnejšie, keď sa stávate nepozorným. Príliš často dovoľujeme aby nám jedno rozptýlenie z rána dokázalo zdemolovať celé doobedie – teraz už nedovolíte aby vás jeden klient vykoľajil z vášho víťazného plánu na deň.

Súvisiace: 6 krokov ako si vytvoriť deň, ktorý bude produktívny

5. Nakopnutie po obede

Využite 15 minút hneď po obede a zamerajte sa na deň – spôsob profesionálnej meditácie. Choďte preč od svojho počítača, vypnite ho, choďte si sadnúť do konferenčnej miestnosti a popremýšľajte, čo Vás ešte do konca dňa čaká.

Premýšľajte nad tým, ako sa zoznam, ktorý ste si ráno zadali, vyvíja. Ste v predstihu? Pozadu? Zistíte, že týchto 15 minút Vám pomôže určiť, ako ste sa nechali vykoľajiť, čo je príčinou vášho rozptýlenia, a pomôže Vám znovuobjaviť rytmus, aby ste boli produktívni po celý deň.

Dajte tomuto jednoduchému návodu šancu iba na týždeň a myslím, že budete spokojní s výsledkami.

Preložila: Miroslava Dugová

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Huffingtonpost

Facebook komentár