Bol som zdrojom závisti medzi mojimi spolupracovníkmi každý rok od roku 2011. A dôvod? V rámci akciovej spoločnosti som cestoval na viac ako 5000 konferencii (naša spoločnosť mala to šťastie, že bola v zozname od roku 2011). Zasadanie je neobyčajná zmes inovátorov, mysliteľov, podnikateľov, výskumných pracovníkov, umelcov, dizajnérov a lídrov.

( Toto je ďalší článok NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Konferencie pred časom skončili… a mojou najväčšou myšlienkou, ktorá stála za zapamätanie, a ktorú som počul takmer od každého hovoriaceho, alebo videl napísanú v správe cez firemný Messenger bola:

Musíš opustiť svoju zónu komfortu!

Počul som to od doktorky Brene Brown v jej strhujúcej reči o sile zraniteľnosti. Povedala, že ako líder, „ si môžete vybrať pohodlie alebo odvahu, „ ale nemôžete mať oboje. Posolstvo je jasné, pohodlný vodcovia netlačia samých seba alebo ich firmy na vrchol /za ich horizont/.

Zápisník, ktorý každý zo zúčastnených dostal zahrňoval 16 Pravidiel, Boba Parsona, – jeho prvé pravidlo? Vystúpiť a zostaň mimo svojej komfortnej zóny. „Verím, že nie veľa vecí nám dáva hodnotu pokiaľ sme v našej komfortnej zóne.“ Nenachádzam nič úprimnejšie ako toto tvrdenie.Sú

Súvisiace: Staňte sa v živote viac pozitívnymi s týmito 5. tipmi

Michael Dell sa vyjadril, že podiel na úspechu jeho spoločnosti Dell, má z časti jeho kultúra „prijatia a prijímania rizika.“ Tough Mudder CEO Will Dean po krátkom sedení so skupinou účastníkov v rozvrátených spoločnostiach, im poskytol túto radu: “Ak sa trochu nepostrčíte a nedostanete sa von za svoju zónu pohodlia, nebudete rásť. Bodka.”

Je zrejmé, že táto myšlienka je rozhodujúca pre top podnikateľov na vybudovanie svojho podnikania. Čo je ešte zaujímavejšie však je, že sa jedná o neurovedu. Obvyklé myslenie je spôsob mozgu, ako nás udržať pohotových, ale tiež, aby nás udržal v našej zóne pohodlia. Ak vieme, čo funguje v jednej situácii, náš mozog to začne spoznávať a vytvorí viac definovaných nervových dráh, ktoré umožňujú takmer nevedomky vytvoriť pohotovú akciu.

Toto myslenie je skvelé pre rutijné práce ako je každodenná cesta do práce, alebo písanie emailov. Ale nie na to, aby sme prišli so skvelou prevratnou myšlienkou. Návyky nám pravdepodobne nepomôžu pri inovovaní nápadov voči naším konkurentom a ani nám nepomôžu nájsť modrý oceán, pri ktorom sme nikdy pred tým neboli a nepoznáte cestu.

V podstate, je to náš prirodzený sklon, aby sme zostali vo svojej zóne pohodlia – a to ako vo svojom myslení tak aj emocionálne, ako poukazuje výskum Dr Brown.

Najväčším prínosom zúčastňovania sa na konferencii, ako je Inc. 5000 je, že sa tri dni intelektuálne stimulujete a máte príležitosť spojiť sa s ľuďmi, ktorí namietajú na vaše spôsoby myslenia, vašu firemnú značku, alebo riadenie spoločnosti.

Súvisiace: Podnikateľ a jeho 16 rád ako v živote uspieť

Tu je päť rád od špičkových svetových podnikateľov, ktorými keď sa budete riadiť , vás vytrhnú zo svojej zóny pohodlia:

1. Porozprávajte sa s niekým úplne novým: Dokonca, aj keď ste tichší typ človeka, môžete vyhľadávať buď priame stretnutie s novou osobou, alebo sa zúčastňovať online akcii a diskutovať na fórach. Marshall Goldsmith opakoval nemenne túto myšlienku na konferencii, “Ľudia okolo nás majú tendenciu, držať nás takých aký sme, tak nájdite ďalších, ktorí vám pomôžu rásť.”

2. Zámerne hľadajte odlišný pohľad: Viete, ako uvažujete. Teraz nájdite niekoho, kto rozmýšľa inak ako vy a prijmite túto odlišnosť. Ako? Pozrite sa na provokatívne témy v skupine LinkedIn a oslovte prispievateľa, ktorý má odlišnú mienku od vašej. Nájdite si kolegu, ktorý vždy namieta na váš názor a namiesto toho, aby ste boli mrzutý, pozrite sa na kolegu novým pohľadom.

3. Objavte tému, ktorá je úplne mimo váš odbor: Mali by ste počuť Gary Vaynerchuk hovoriť o obchode s vínom. Dokonca aj bez toho, aby ste o víne niečo vedeli, vám budú prichádzať nápady do hlavy, ktoré budete môcť aplikovať na váš odbor.

4. Robte to, čo je pre vás neprirodzené: Ak ste človek, ktorý rozmýšľa veľmi nekonvenčným spôsobom, vyzvite sami seba, že na vašom ďalšom stretnutí, budete veľmi konkrétny, orientovaný na detaily a empatický. Uvidíte, aké je to ťažké, ale ak to urobíte dobre, bude to pre vás prospešné. Budete tiež nepochybne vzbudzovať väčšie uznanie ľudí okolo vás, ktorí sa správajú rovnako.

5. Buďte otvorení: To je najdôležitejšie. Či už je to na zasadnutí členov predstavenstva akciovej spoločnosti, alebo neformálne stretnutie vo vašom meste, stretnete sa s chytrými ľudí, od ktorých sa budete môcť učiť. Buďte otvorení tomu, o čo vás požiadajú, a spýtajte sa ich na otázky, na ktoré si neviete dať sami odpoveď.

Súvisiace: 98 najlepších vecí v živote, ktoré si za peniaze nekúpite

Odovzdávaním trochu nesúladu, otrasie rutinou, ľuďmi, alebo prostredím, v ktorom pracujete. Keď potlačíte sami seba na novú úroveň, tak potom začnete skutočne vyvíjať nové spôsoby myslenia. Dostať sa mimo svojej zóny pohodlia nie je ľahké, ale cena za to môže byť obrovská, a to napríklad v podobe ohodnotenia veľkého nápadu, ktorý povedie k neočakávanému uzatvoreniu obchodu. Sme toho svedkami, že sa to stáva.

Preložila: Eva Dugová

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bizcommunity

Facebook komentár