6_dovolenkovych_destinacii_ktore_ucarili_miliardarom_2017

Všetci sme už snívali o tom, kam by sme šli na dovolenku, keby peniaze nepredstavovali prekážku. Vybrali by ste sa na luxusnú lyžovačku do amerického Aspenu? Alebo radšej na súkromný ostrov v Karibiku? Možno by ste sa rozhodli spoznávať krásu ľudovej kultúry v srdci Európy. Pre niektorých ľudí sú takéto sny realitou. Keď sa jedná o cestovanie, miliardári si môžu dovoliť uskutočniť aj svoje najdivokejšie fantázie. Kam sa teda vyberiete, keď je pre Vás svet gombička? Predstavujeme Vám 6 destinácií, kde dovolenkujú najbohatší ľudia sveta.

1. Richard Branson: Britské Panenské ostrovy

6_dovolenkovych_destinacii_ktore_ucarili_miliardarom_2017_richard_branson

V súostroví Britských Panenských ostrovov sa nachádza ostrov Necker Island. Rozlieha rozlieha sa na ploche 30 hektárov. Ostrov je súkromným pozemkom a letným sídlom Richarda Bransona. Pravidelne tu však s obľubou trávia čas aj iní miliardári, ako aj rodina bývalého amerického prezidenta Obamu. Pre miliardárov je súkromie počas dovolenky kľúčovým faktorom.

Práve preto je Necker Island taký lákavý. Rezort na ostrove je síce dostupný aj pre širokú verejnosť, cena $ 5 000 za noc však odrádza väčšinu nepovolaných záujemcov. Ak si už pobyt ale zakúpite, rezort Virgin Limited Edition Vám ponúkne rôzne vodné športy (medzi ktorými je aj Obamov obľúbený kitesurfing), príležitosti na potápanie, kúpele, vyberané jedlo, bazény, tenis, jogu a ešte oveľa viac. Ak je to predsa len príliš drahá zábava, navštívte vedľajší ostrov Tortola. Nachádza sa tu mesto Road Town, ktoré je hlavným mestom Britských Panenských ostrovov. Tu si za prijateľných podmienok môžete vychutnať o niečo slabší odvar neďalekej miliardárskej destinácie.

Súvisiace: Ako cestujú najbohatší ľudia sveta

2. Bill Gates: Chorvátsko

6_dovolenkovych_destinacii_ktore_ucarili_miliardarom_2017_bill_gates

Bill Gates sa stal slávnym nie len ako zakladateľ spoločnosti Microsoft, ale aj ako uznávaný filantrop. V rámci svojich dovoleniek rád objavuje nové miesta a stretáva sa s domácim obyvateľstvom. Je známe, že mu nie sú cudzie luxusné zámorské jachty. Rovnako je však fanúšikom Chorvátska a jeho stredovekej krásy.

Gates pravidelne navštevuje mesto Skradin a relaxuje na úžasnom ostrove Hvar, ktorý je obľúbený medzi viacerými celebritami. Ostrov Hvar sa vyznačuje pôvabnou klímou, nádhernými plážami, prastarou architektúrou, úchvatnou živou prírodou a priateľskou atmosférou.

3. Roman Abramovich: Svätý Bartolomej

6_dovolenkovych_destinacii_ktore_ucarili_miliardarom_2017_roman_abramovich

Žiadny zoznam o miliardárskych dovolenkových destináciách by nebol úplný bez aspoň jedného oligarchu. A aká dovolenková destinácia by mohla byť príznačnejšia pre jedného z najbohatších oligarchov sveta, ako luxusná jachta na ostrove Svätý Bartolomej? Roman Abramovich je majiteľom futbalového klubu Chelsea a najväčšej ruskej investičnej spoločnosti. Navyše vlastní jednu z najväčších jácht na svete. Jachta je však iba natoľko luxusná, ako jej prístav.

Práve preto je rajský ostrov Svätý Bartolomej preplnený mnohými takýmito plávajúcimi palácmi. Okrem jachty má Abramovich na karibskom ostrove aj svoje dovolenkové sídlo. Táto destinácia láka bohatých dovolenkárov luxusnými hotelmi, prvotriednymi reštauráciami a značkovými obchodmi. Hlavným mestom ostrova je Gustavia, ktorej ulice lemujú obchody značiek ako Hermes či Bulgari.

4. Steven Spielberg: Írsko

6_dovolenkovych_destinacii_ktore_ucarili_miliardarom_2017_steven_spoelberg

Steven Spielberg vytvoril snáď najikonickejšie snímky v histórií kinematografie. Očakávali by sme teda, že jeho obľúbená dovolenková destinácia bude prinajmenšom rovnako veľkolepá. Zdá sa, že tento predpoklad sa podarilo splniť Írsku, ktoré sa nazýva aj Smaragdovým ostrovom. Spielbergova rodina s nadšením navštevuje grófstvo Clare v západnom Írsku, odkiaľ podnikla výlety už po celej krajine. Vychutnali si povestnú hudbu v írskych krčmách, tradičnú rybu s hranolkami a cyklotúry po Aranských ostrovoch. Svetoznámy režisér nazval návštevu Írska „skúsenosťou, ktorá mu zmenila život“. Dovolenka v Írsku je v porovnaní s ostatnými destináciami na tomto zozname snáď najdostupnejšia. Najväčším lákadlom írskej krajiny je nádherná príroda, jedinečná atmosféra a priateľskí ľudia.

5. Oprah Winfrey: Fidži

6_dovolenkovych_destinacii_ktore_ucarili_miliardarom_2017_oprah_winfrey

Jedným z najbohatších miliardárov ženského pohlavia v Spojených štátoch je Oprah Winfrey. Práve za ňou by ste mali zájsť, ak potrebujete poradiť ohľadom svojej luxusnej dovolenky. Letmý pohľad na jej webstránku Vám možno napovie, že je tak trochu domased. Najobľúbenejšou destináciou je jej záhradka. To jej však nebráni v tom, aby niečo zo svojho majetku minula aj na luxusné zahraničné dovolenky.

Oprah nedávno navštívila Tahiti. A to v značne veľkom štýle, keďže sa plavila na superjachte s názvom „Vychádzajúce slnko“. Spoločnosť jej robila skupina vyvolených, medzi ktorými bol napríklad Bruce Springsteen a rodina Obamovcov. Keď si však Oprah má vybrať destináciu pre relax na suchej zemi, jednoznačne sa prikláňa ku Fidži. Pokojné more, tropické prostredie, nádherné pláže a mnoho exkluzívnych hotelov robia z Fidži ideálnu dovolenkovú destináciu pre tých najbohatších.

Súvisiace: 20 rezortov a víl, kde máte v podstate celý ostrov pre seba

6. Warren Buffett: Laguna Beach

6_dovolenkovych_destinacii_ktore_ucarili_miliardarom_2017_warren_buffett

Od roku 1958 žije Warren Buffett v skromnom dome v meste Omaha. Samozrejme, skromnom na miliardárske pomery. No aj „skromný“ Buffett občas investuje do poriadnej dovolenky. V súčasnosti predáva svoje prímorské sídlo v meste Laguna Beach. Avšak donedávna bolo práve toto jeho útočiskom, na ktoré sa spolu s rodinou utiahol, keď potreboval uniknúť od večného zhonu podnikania.

Svoj dovolenkový dom kúpil v roku 1971. Vtedy ešte mesto na slnečnom pobreží Kalifornie nebolo turistickým centrom, ktorým je dnes. Majetných návštevníkov tu v súčasnosti lákajú galérie, festivaly umenia, pokojné zátoky a úchvatné pláže. Laguna Beach môže budiť dojem nedostupného prepychu, no destinácia je otvorená aj širokej verejnosti.

Preložil: Albert Rákai

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ABCNews, Yahoo

Facebook komentár