Vyzerá to tak, že súčasnou horúcou témou sú súkromné ostrovy.

Povráva sa, že aj Jay-Z sa pozerá po súkromných ostrovoch pre Beyonce a ich dieťa Blue Ivory, no a Skorpio – najslávnejší súkromný ostrov v Grécku – len nedávno kúpil anonymný ruský miliardár za $153 miliónov.

No len pre pocit úplnej izolovanosti si nemusíte kupovať súkromný ostrov.

Luxury Retreats, cestovná agentúra s viac ako 2.000 luxusnými vilami, má pol tucta súkromných ostrovov na prenájom. Nie sú lacné, no ideálne pre ozajstný únik.

MUSHA CAY je súkromný ostrov Davida Copperfielda na Bahamách. Prenájom začína na $37.500 za noc a narastá až na $52.000 počas vrcholu sezóny.


Ostrov dokáže ubytovať 24 hostí. Môžu bývať buď  v dome na vrchole kopca s 10.000 štvorcovými stopami (1.000 m2) alebo v dome na pláži so slamenou strechou na okraji ostrova.


Od ručne spracovanej mahagónovej terasy po masážne stoly a sauny, tento ostrov má skutočne všetko.


Necker Island je 74 akrový súkromný ostrov Richarda Bransona, jeden z Britských Panenských Ostrovov. Ceny začínajú od $3.835 za noc, no vyšplhajú sa až na $60.000 ak si chcete prenajať celý ostrov.


V hlavnom dome je 9 spální a ďalších 6 domov je roztrúsených po ostrove. Ostrov ubytuje až 30 ľudí a šesť detí v lôžkovej izbe.


Voda naokolo je priehľadne čistá a piesok je biely a jemný. Sú tu bazény, tenisové kurty, kúpele a všetko jedlo a pitie je zahrnuté v cene.


CALIVIGNY ISLAND sa nachádza neďaleko pobrežia Grenady v Karibiku. Ceny začínajú od $30 000 za noc, no môžu sa vyšplhať až na $165.000 za noc ak si chcete prenajať celý ostrov počas vrcholiacej sezóny.


V „Beach House Residence“ je 10 apartmánov a výhľad z každého z nich je neuveriteľný. Celkovo je na ostrove 25 spální.


Sú tu vírivky, sladkovodný bazén a biele piesočnaté pláže. Čerstvé jedlo od dvoch šéfkuchárov každý deň. A na výber množstvo aktivít, ak chcete robiť niečo viac.


Royal Island je v Bahamách. Ceny za 430 akrový ostrov začínajú od $12 000 za noc.


Ostrov má päť víl, každá s veľkou posteľou a vlastnou kúpeľňou.  Každá má taktiež veľkú zakrivenú terasu.


Je tu ohrievaný slaný bazén, letné kino a plážové ohnisko. Taktiež tu nájdete príslušenstvo pre vodné športy, vrátane vodných skútrov a šnorchľovacieho zariadenia.


FOWL CAY ISLAND sa nachádza na Bahamách, iba 200 míľ (320 km) od Miami. Má rozhlohu 50 akrov a ceny začínajú na $11.857 za noc s 4-dňovým minimom.


Dohromady tu je šesť víl s 13 spálňami. Každá spálňa má vlastnú kúpeľňu.


Ostrov ponúka kuchára a z výhod to sú kajaky, plachetnice a bocce kurty.


LIITTLE WHALE CAY je taktiež na Bahamách. 93 akrový ostrov bol prvýkrát rozvinutý v 30. rokoch a teraz na ňom môžte dovolenkovať za $10.500 za noc, s 5-dňovým minimom.


Tento ostrov má tri domy a sedem spální. Každý dom má televízor s plochou obrazovkou, DVD prehrávačom, audio systémom a klimatizáciou.


Je tu bazén, telocvičňa a Wi-Fi, ako aj súkromná pristávacia plocha a malá kaplnka.

Preložil: Lukáš Jevčík

Zdroj: LuxuryRetreats.com

Facebook komentár