Po tom, čo sa stal sponzorom  vianočného programu prostredníctvom akcie Reddit Secret Santa sa Billl Gates  zúčastnil diskusie  „Spýtajte sa ma čokoľvek“.

V prvom interview rozprával Billl Gates o skúsenostiach ktoré získal na začiatku ako predseda Microsoftu, až pokým sa dostal do úlohy technologického poradcu.  Hovoril o svojich obľúbených koníčkoch, ponúkol zopár cenných rád začínajúcim podnikateľom  a zdôraznil oddanosť  k nespočetným charitatívnym akciám, na ktorých sa zúčastnil po celom svete. Nižšie nájdete našich sedem obľúbených výrokov Billa Gatesa:

( Súvisiace: Bill Gates: Do roku 2035 nebude žiadna chudobná krajina )

1. Jeho pracovná morálka sa rozvíjala. “Pred 20 rokmi by som ostal zavretý v kancelárii celé dni. Ani by som nad tým nijak špeciálne neuvažoval,” Gates priznáva, “a tak som neustále trpel prebytkom energie.” V súčasnosti sa jeho  zmysel pre time management omnoho viac  prehĺbil práve vďaka múdrosti, ktorú za tie roky získal. Vo svojej novej úlohe v spoločnosti Microsoft, Gates vysvetlil, “Môj čas predstavuje približne  dve tretiny venovaniu sa nadácii  a jednu tretinu venujem  Microsoftu. Väčšinou sa snažím sústrediť na kvalitu produktov.“

2. Čo predstavuje hriešne pokušenia vo svete miliardára Gatesa? Súkromné lietadlo. “Do charitatívnych akcií sa zapájam na rôznych kútoch sveta, čo by som nebol schopný zvládať bez možnosti vlastnej prepravy.“ A pokiaľ ide o jeho obľúbené značkové doplnky? Gates je fanúšikom Surface 2 Pro. Luxus predlžuje život. “Avšak, nechcel  by som predĺžiť svoj život, ak by to nemalo mať zmysel pre väčšinu ľudí,” hovorí.

3. Verí, že technológie môžu zmeniť svet. Počas AMA, Gates diskutoval s TerraPower aby rozpoznali spoľahlivé a nízkonákladové energetické alternatívy, rovnako sa snažili dokonca  navrhnúť nový dizajn prezervatívov. “Hlavnou myšlienkou bolo pomôcť tým mužom, ktorým sa nepáči súčasný dizajn, a zároveň pomôcť znížiť riziko prenosu HIV.

4. Hľadanie rovnováhy medzi podnikaním a filantropiou predstavuje dlhodobý proces. Na otázku, či úspešní podnikatelia musia najskôr uspieť aby mohli niečo darovať, Gates poznamenal, že on sa sám začal venovať charitatívnej činnosti oveľa neskôr. „Len vybudovanie inovatívnej spoločnosti je obrovský prínos pre celý svet,” povedal – aj keď niektoré pokroky, vrátane Marka Zuckerberga, ktorý predstavil filantropiu omnoho mladším ročníkom.

5. Možnosti využívania Cloud computingu skrývajú v sebe nevyužitý potenciál. “Som nadšený, akým spôsobom  nám Cloud  pomáha komunikovať a spolupracovať,” povedal Gates a dodal, že možnosti cloudu sa musia neustále zdokonaľovať. Skôr než prenos základných informačných súborov, si Gates  predstavuje Cloud ako historický záznam, ktorý môžeme prirovnať  hoci aj k spomienkam z detstva.

6. Môžeme usúdiť, že jeho záľuby sú rozhodne staromódne. “Ja nie som veľký hráč,” priznáva Gates a dodáva, že jeho syn vie oveľa viac ako on sám, napr. čo je práve cool na Xbox.  Jeho záujmy sú viac než tradičné – vrátane hrania karát a sledovania dcéry ako jazdí na koňoch. Neočakávali by ste niečo podobné? “Umývam riad každý večer a páči sa mi tento spôsob života.”

( Súvisiace: Microsoft prišiel s tabletom desať rokov predtým, než spoločnosť Apple a úplne to pokašľal )

7. Charita je stredobodom jeho vesmíru. Gates okorenil diskusiu dôkazmi  jeho neúnavnej a neprestávajúcej  charitatívnej celoživotnej práce. K bezprostredným záväzkom  patrí zlepšenie vzdelávacieho systému so zameraním na pomoc učiteľom, a opisuje deti, ktoré zomierajú kvôli podvýžive alebo tým, že nie sú zaočkované –  ako “najväčšiu tragédiu.” Ďalší problém blízky jeho srdcu je “obrovská” nespravodlivosť imigračného systému.

Preložil: Lenka Gajdosikova

Zdroj: VentureBeat

Facebook komentár