Keď píšem tento článok mám 22 rokov.

Posledných 12 mesiacov som vygeneroval zisk milión dolárov za provízie v jednom z najkonkurenčnejších priemyslov na planéte, kde môj priemerný konkurent má minimálne raz toľko rokov ako ja a desaťnásobné funkčné obdobie v obore.

Mám titul z prestížnej univerzity, ktorý som získal keď som mal 20, po tom, ako som rýchlo preletel 4 rokmi školy. Cestoval som do viac ako 50 krajín, dokončil 13 triatlonov a vediem extrémne šťastný, stimulujúci život. 

Veci sa majú veľmi dobre – ale budúcnosť nebola vždy taká žiarivá.

Keď som skončil druhý stupeň vysokej školy, presťahoval som sa do Orange County v Kalifornii, aby som rozbehol novú pobočku rodinného obchodu s nehnuteľnosťami. Prvé mesiace boli brutálne a rýchlo som prišiel na to, že budúci úspech (ak vôbec nejaký príde) bude astronomicky zložitejší, ako som si kedy mohol predstaviť.

Súvisiace: 19 zásad, ktoré Vám milionár od vedľa nepovie

Napriek tomu, že som bol celý život premotivovaný študent, pristihol som sa uvažujúc o tom, ako excelovať v skutočnom svete, keď na tom už naozaj záležalo.

Po tom, ako som sám pre seba znova a znova vynašiel koleso, som si uvedomil, že tajomstvo úspechu mladých ľudí vo svete obchodu je kombinácia pevnej povahy a kreatívneho myslenia. Tu je sedem mentálnych zmien, ktoré som implementoval na turbo-urýchlenie môjho rastu.

1) Vek je len číslo

Chopte sa svojej mladosti celým srdcom. Ak obrátite svoj vek na aktívum, čo sa dá spraviť mnohými spôsobmi, môže to byť extrémne silný urýchľovač. Moment, keď si vymyslíte výhovorku na to, že nie ste úspešní, je moment takmer istého zlyhania.

Ak veríte tomu, že niečo dosiahnete, vtedy to naozaj aj dosiahnete. Okrem toho, nie je nič, čo by ľudia videli radšej, ako tvrdo pracujúceho, inteligentného a oddaného mladého profesionála, ktorý uspeje. Vytvorte si lavínový efekt, vďaka ktorému budú ľudia chcieť byť súčasťou vášho života.

2) Reinvestujte do seba

Najistejšia investícia, ktorú som kedy urobil, je do mojej budúcnosti. Čítajte aspoň 30 minút denne, počúvajte relevantné podcasty počas šoférovania a energicky vyhľadávajte mentorov. Nestačí byť odborníkom len vo vašom obore, musíte byť plnohodnotný génius schopný rozprávať o akomkoľvek predmete, či ide o financie, politiku alebo šport. Vdychujte vedomosti ako vzduch a vašu honbu za učením postavte nad všetko ostatné.

Tiež verím, že je vážne dôležité sám seba do zdravej miery rozmaznávať, aby ste sa odmenili za ťažkú prácu a vyhli sa tak vyhoreniu. Porozmýšľajte o míňaní na nezabudnuteľné zážitky a luxusné veci, ktoré vylepšia váš život. Ja chodím s pravidelnosťou japonských vlakov každý týždeň na masáž. Najlepší trik produktivity ktorý mám.

Súvisiace: Ako som sa stal milionárom bez cudzej pomoci

3) Vyhnite sa únave z rozhodovania

Pozornosť je denný vyčerpateľný zdroj a môže byť slabým miestom produktivity. Nezáleží na mentálnej sile, ktorú ste si vybudovali do teraz, vždy bude existovať úroveň pri ktorej sa zlomíte a úsilie zvyšného dňa bude menej ako optimálne.

Zakonzervujte vašu mentálnu silu tak, že rozhodnutia, ktorých výsledok je ľahko zvrátiteľný, urobíte tak rýchlo ako je to možné a neúprosne naplánujete často sa opakujúce činnosti tak, aby ste mohli jednoduché úlohy vykonávať na autopilota. Viem, čo si oblečiem do práce a aké budem mať raňajky každý deň nasledujúceho týždňa. A vy?

4) Vybudujte si húževnatú myseľ

Najväčší rozdiel medzi priemernosťou a perfektnosťou je schopnosť pracovať produktívne hodiny v kuse. Tieto dlhé časové úseky nastávajú takmer výlučne vtedy, keď je všetka dôležitá práca hotová. Sústredenie je prvoradé a bez vedomého rozvíjania mentálnej sily nebudete schopní efektívne konkurovať tým, ktorí si systematicky budovali vytrvalosť počas desaťročí vo svete obchodu.

Skratka na dosiahnutie tejto schopnosti tkvie v tom, aby ste boli schopní rozpoznať rozptýlenia, ako aj chvíľu, kedy sa vaša myseľ začína túlať. Každý večer vykonajte dôkladnú analýzu všetkých denných aktivít a neústupne hľadajte príležitosti na vylepšenie.

5) Myslite vo veľkom. Buďte veľký

Veda za určením si cieľa a jeho pozoruhodnou schopnosťou zrýchliť úspech je neomylná. Ak ešte nemáte vaše vlastné jeden-, päť- a desať ročné ciele napísané a umiestnené tak, aby ste ich denne mali na očiach, urobte tak hneď teraz. Ja si svoje čítam každé ráno hneď ako sa zobudím. Teraz sa spýtajte sami seba, čo by sa stalo, ak by ste dosiahli svoje desať ročné ciele iba za jeden rok?

Prirodzená sila udržiavania konzistentnosti vašich cieľov môže pracovať pre, aj proti vám a je dôvodom na znepokojovanie sa ak sa ukotvíte v pomalšej časovej osi úspechu. Buďte dbalí a usilovní vo vymedzení si chodníku ktorý vás tlačí k vašim limitom.

Súvisiace: Toto som sa naučil prácou pre milionárov, ktorí sa sami vypracovali

6) Buďte systematický

Naplánujte si vašu prácu a potom pracujte na svojom pláne. Pravdepodobne môj najväčší objav bol v automatizovaní marketingového systému vo veľkom. Vytvoril som proces, ktorý umožnil päťnásobný výsledok z marketingu, a súčasne značne zrýchlil tempo speňaženia.

Najjednoduchší spôsob, ako dať váš plán do pohybu je vytvoriť kampaň pozostávajúcu z viacerých krokov, ktorá sa dotýka a prosperuje z množstva rozdielnych médií a trvá minimálne mesiac. Držte sa logického poradia a vytvorte si vlastný obsah, postupujte vytrvalo a bez toho aby ste boli otravní.

7) Verte si

Ak nie vy, kto potom? Niekomu sa to predsa musí podariť, a nič vám nezabraňuje vtom, aby ste sa stali človekom, ktorý naplní vaše najdivokejšie sny. Takmer každý, kto zlyhal má výhovorku. Úspešní ľudia majú príbehy o výzvach, ktoré prekonali kreatívnymi riešeniami.

Moment, kedy sebavedomo cítite, že neexistuje nič čo sa nedokážete naučiť, alebo vytvoriť na vyriešenie najkomplexnejších problémov je momentom garantovanej veľkoleposti.

Ak si stále nie ste istí ako začať, začnite so sľubom pracovať tak, aby ste dosiahli konštantnú dokonalosť každý moment každého dňa. To je základný stavebný kameň mentality na ktorej si budujem kariéru.

Nič nekomplikujte a pamätajte si, že úspech nie je niečo, na čo máte nárok. Ak naozaj chcete vynikať, musíte ísť do toho a zaslúžiť si to každý deň, po zvyšok vášho života.

Preložila: Katarína Dobrotinová

Zdroj: NYTimes, Yahoo

Facebook komentár