Spoločnosť Apple už s hodnotou 2 boliónov dolárov.

Spoločnosť Apple už s hodnotou 2 boliónov dolárov.

Titani v oblasti technológií na akciovom trhu jednoznačne dominujú.

Spoločnosť Apple má v súčasnosti hodnotu viac ako 2 biliónov dolárov. Najväčších 5 lídrov technologického sektora – Apple spoločne s firmami Amazon, Microsoft, vlastníkom spoločnosti Google – Alphabet a Facebook majú kolektívne hodnotu vyše 7 biliónov dolárov.

Pridajte spoločnosť Tesla a Netflix do tohto zoznamu – skvelých 7 firiem Nasdaq-u a tieto firmy v súčasnosti majú hodnotu 7,7 bilióna dolárov.

Ak to budete chcieť uviesť do kontextu, aké je to ohromujúce, pozrite sa na akciový index Russell 2000.

Spoločnosti v tomto indexe, ktoré zahŕňajú takmer 2 000 menších amerických verejne obchodovaných spoločností, majú podľa údajov spoločnosti Refintiv celkovú trhovú hodnotu okolo 1,9 bilióna dolárov.

Spoločnosti Apple a Tesla, ktoré oznámili plány na rozdelenie svojich vysoko-výkonných akcií s cieľom znížiť cenu akcií, dosahujú obchodovanie na rekordných úrovniach. Ďalších päť technologických gigantov nie je ani zďaleka na svojich rekordoch.

Súvisiace:
Hodnota Apple už na 2 biliónoch dolároch!
Akcie Tesla od oznámenia o rozdelení vzrástli až o 50%

Všetkých sedem vodcov technologického indexu Nasdaq tento rok prosperovalo, a to aj napriek globálnemu ekonomickému spomaleniu v dôsledku pandémie Covid-19.

Spoločnosť Apple vyvolala rastúci dopyt po službách a aplikáciách viazaných na svoj iPhone.

Spoločnosti Microsoft, Amazon a Alphabet dominujú v oblasti cloud computingu a mnohých ďalších priemyselných odvetví, ako sú hry, elektronický obchod a vyhľadávanie.

Facebook je aj naďalej lídrom v oblasti sociálnych médií aj napriek obavám zo zneužívania svojej platformy. Tesla je kráľom automobilového priemyslu. A Netflix zostáva na vrchole sveta streamovania dát.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNN

Facebook komentár