7_sposobov_ako_podporit_male_podniky_vo_vasej_komunite_pocas_krizy_v_dosledku_koronavirusu

Veľké množstvo štátov nariadilo mnohým malým podnikom – vrátane reštaurácií a barov – byť v dohľadnej budúcnosti uzavretými. Je dokonca zákaz zhromažďovať sa na verejných priestranstvách.

To môže byť zničujúce pre spoločenstvá a jednotlivcov, ktorí vlastnia a pracujú v najrôznejších malých podnikoch, ktorí boli nútený zatvoriť svoje dvere. Dobrou správou je, že ešte stále môžete urobiť veľa pre ich podporu.

Tu je sedem vecí, ktoré môžete urobiť teraz na podporu svojej komunity malých podnikateľov:

1. Odber alebo doručenie objednávky

Vaše obľúbené reštaurácie možno museli zavrieť dvere, ale mnohé z nich stále ponúkajú predaj cez pult alebo rozvoz. Nielenže to udržuje podnikanie v chode, ale poskytuje príjem aj vodičom dodávok. Rôzne donáškové služby posielali informácie zákazníkom a vodičom, aby pomohli zaistiť bezpečné a v niektorých prípadoch aj bezkontaktné dodania.

2. Kúpa darčekových kariet

Chcete aktuálne určitým finančným obnosom podporiť malé firmy? Kúpte si darčekovú kartu. Aj keď si nekupujete nič iné, pretože ste uviaznutí doma, môžete dať svojim miestnym obchodom alebo obľúbenej reštaurácii hlas dôvery tým, že utratíte dokonca až 25 eur za darčekovú kartu, ktorú môžete použiť neskôr, keď sa život vráti do normálu.

3. Od miestnych firiem nakupujte online

Mnoho miestnych firiem má okrem svojich kamenných obchodov aj internetové obchody. Vždy, keď je to možné, zvážte poskytnutie podpory biznisu svojich obľúbených podnikov. Platí tu aj možnosť doručenia, pričom obchody s potravinami na mnohých miestach ponúkajú službu doručenia.

Aj keď sme fanúšikom nakupovania na fyzickom mieste, keď je to možné, majte na pamäti, že pokiaľ kupujete od niekoho vo vašej komunite, pomáhate ľuďom udržať ich zamestnanie.

4. Používajte kreditné alebo debetné karty

Ak nakupujete, namiesto hotovosti použite kreditnú alebo debetnú kartu. Papierové peniaze a mince prechádzajú toľkými rukami a prenášajú všetky druhy baktérií. Obmedzenie množstva hotovosti, ktoré používate, môže pomôcť obmedziť šírenie týchto baktérií, čo je práve teraz obzvlášť dôležité.

5. Ak ste chorí, zostaňte doma

Ak ste chorí, neohrozujte ostatných. Môže to by aktuálne veľmi múdre rozhodnutie, ale zvážte použitie doručovacej služby, ak existuje niečo, čo skutočne potrebujete. Mnoho malých podnikov vo vašej komunite sa usilovne snažia poskytnúť svoje služby všetkým svojím zákazníkom. Posledné, čo potrebujú, je, aby ich zamestnanci ochoreli, pretože zákazník išiel von, keď nemal.

Súvisiace: Zoznam spoločností, ktoré pomáhajú v boji proti koronavírusu

6. Buďte trpezliví

V mnohých prípadoch podniky pracujú v rámci výrazne zníženej kapacity. Existuje veľká šanca, že budete čakať dlhšie alebo budete čeliť vypredaným položkám. Verte nám, že každé podnikanie aktuálne čelí negatívam. Nechcú nič viac, než aby dokázali vyhovieť vašim potrebám. Keď to nedokážu, prejavte trochu milosti a trpezlivosti, nezabudnite, že tvrdo pracujú, aby zostali otvorení a slúžili svojej komunite.

7. Povedzte ďakujem

Keď idete do obchodu s potravinami kúpiť to, čo potrebujete (na rozdiel od hromadenia toaletného papiera), nezabudnite zamestnancom, ktorí majú ťažkú prácu pri naskladnení regálov povedať ĎAKUJEM. Je ľahké zabudnúť, že mnohí z týchto zamestnancov pracujú nadčas, aby udržali svoj obchod čistý a plný potravín a spotrebného materiálu, ktorý zákazníci potrebujú. Jednoduchým poďakovaním môžete prispieť k šíreniu trochu vďačnosti a dobrej vôle.

Na rozdiel od šírenia choroboplodných zárodkov je to niečo, čo by sme aktuálne mohli všetci trochu využiť.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár