Tak som tam bol, vyčerpaný na konci dlhého pracovného dňa, frustrovaný obzvlášť stresujúcou cestou domov a uvažujúc nalievam bourbon a odumieram na gauči pár hodín.

( Toto je ďalší článok NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Potom sa niečo stalo.

Moje návyky sa dostavili.

Viete, v mojom mozgu mám  “naprogramovaný” zvyk cvičiť každý deň o šiestej.

A akonáhle hodiny odbili šesť, bolo to, ako keby magická tekvica ma odviedla do môjho šatníka zobrať moje veci na cvičenie a zišiel som dole spáliť nejakú energiu.

Ukázalo sa, že podnikanie a staranie sa o svoje zdravie je dosť rovnaké.

Veľká časť z toho je to, že oba vyžadujú obvyklé činnosti. A podľa Charlesa Duhigg, autora The Power of Habit, tieto zvyky tvoria 40 percent alebo viac z denných rozhodnutí, ktoré robíme.

Tu je sedem vecí, ktoré podnikatelia môžu urobiť pre to, aby udržali na vrchole svoje podnikanie a aj ich zdravie.

1. Naučte sa niečo nové každý deň. 

Zdraví podnikatelia sú celoživotní rojkovia. Tvrdo pracujú, hrajú tvrdo a myslia viac. Milujú čítanie, počúvanie audio kníh a absorbovanie čo najviac vedomostí, ako je len možné. Sami sa vzdelávajú nielen o témach dôležitých pre rast ich podnikania, ale tiež sa usilujú o poznanie o tom, čo to znamená byť zdravý. Vedia, že zdravé správanie má priamy dopad na ich podnikanie.

2.Stanovte si ciele a vytvorte systémy k dosiahnutiu týchto cieľov. 

Zdraví podnikatelia, títo ľudia tiež chápu, že vedomosť bez aplikovania je najrýchlejšia cesta k neúspechu. Idú nad rámec vzdelávania – oni to aplikujú. Pretože si uvedomujú dennodennú cestu a zdanlivo malé kroky sú jedinými spôsobmi ako dosiahnuť svoj ​​konečný cieľ.

Súvisiace:  Ako sa predať za 30 sekúnd a docieliť, aby ľudia chceli ešte viac

3.Trávite svoje ​​”prestoje” múdro. 

Priemerný človek strávi asi 3 hodiny denne sledovaním televízie. Nebuďte táto osoba. Ak chcete zostať zdravý, zamerajte sa na to byť zaneprázdnený budovaním vášho podnikania, na starostlivosť o seba a svoju rodinu a na snahu zmeniť svet. Jedným z odporúčaní je meditovať alebo nájsť čas na písanie svojich cieľov.

4. Urobte z cvičenia prioritu. 

Zdravé telo vám pomôže rozvíjať zdravú myseľ. Napriek tomu Centrum pre kontrolu chorôb tvrdí, že 80 percent dospelých nedostanú odporúčané množstvo pohybu. Sprievodca fyzickej aktivity pre Američanov hovorí, že dospelí by mali stráviť 2,5 hodiny týždenne alebo viac aeróbnymi aktivitami s miernou intenzitou a dve silné tréningové jednotky týždenne. Dokonca, aj keď ste šialene pracovne zaneprázdnení, treba si nájsť 10 minút sem tam. To vám pomôže zmierniť stres a získate tak vyprodukované endorfíny na odštartovanie výziev.

Súvisiace:  Minimalizujte ranný stres a iné najlepšie tipy na týždeň

5. Jedzte menej nezdravého jedla

Myslite na jedlo ako palivo: vyššia kvalita paliva umiestnená v nádrži, tým lepší bude výkon. Nemusíte držať diétu alebo obmedziť jedlo, aby ste jedli zdravo. Stačí viac jesť ozajstné jedlo – veci, ktoré pochádzajú z prírody – namiesto spracovaného nezdravého a rýchleho občerstvenia. Okrem iných výhod tým môžete pomôcť k zlepšeniu energetickej výdrže a nálady.

6. Spite viac

Všetci podnikatelia zažívajú pracovanie do neskorej noci, skoré ranné stretnutia a termíny na poslednú chvíľu. Ale zdraví podnikatelia vedia, že spánok je životne dôležitý pre ich úspech. Či už vstávate skoro a riešite dôležité projekty ako prvú vec ráno alebo ste nočný vták, objavte rutinu pravidelného spánku a držte sa jej. A nikdy nepodceňujte silu dobrého zdriemnutia na dobitie vášho mozgu.

Súvisiace:  Inšpirujúci príbeh 7-ročného chlapca, ktorý sa stal podnikateľom

7. Vytvorte rovnováhu vo vašom živote

Zdraví podnikatelia berú zdravie ako životný štýl. Nemôžete dať náplasť na zlý obchodný plán, rovnako ako nemôžete jesť zdravo týždeň a očakávať, že schudnete. Úspešní podnikatelia z celého srdca prijímajú zdravý životný štýl: Pracujú chytrejšie, nie tvrdšie.

Podnikanie a zdravie idú ruka v ruke. Každé vás naučí cenné lekcie o tom druhom.

Okrem rodiny, priateľov a vzťahov, existuje zopár vecí oveľa dôležitejších v živote ako vaše zdravie a vaša kariéra. Keď budete vášnivo sledovať tieto obe veci, môžete zažiť dlhší, viac naplňujúci život.

Preložil: Patrik Krak

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Businessontop

 

Facebook komentár