Uspešní ľudia nikdy neohovárajú

Možno ste už tomu prestali venovať pozornosť. Alebo ste možno iba spadli do zlých návykov. Alebo ste možno zaspali na vavrínoch.

Nech sú už dôvody akékoľvek, ako to teraz vnímate, vyrovnávate sa s tým, alebo si  ďalej lietate na nešťastnom autopilotovi.

( Toto je ďalší článok NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Pozoruhodne úspešní ľudia neustupujú zo svojich štandardov. Nespokojujú sa s ničím menším, než s tým v čo dúfali. A rozhodne nepoužívajú na svoj život autopilota. Veria, že úspech vychádza iba zo zámeru a akcie – a tak žijú týmto spôsobom.

Tu je deväť vecí, ktoré pozoruhodne úspešní ľudia nikdy nerobia:

Súvisiace: Hlavné rozdiely medzi úspešnými a neúspešnými osobnosťami

1. Nikdy nenechajú minulosť aby diktovala ich budúcnosť

Všetci majú svoje obmedzenia. My všetci máme problémy. Všetci robíme chyby. Kľúčom k úspechu je, aby sme sa nenechali obmedzovať týmito vecami, ale sa z nich poučili.

Že sa to ľahšie povie, ako urobí? To všetko záleží na uhle pohľadu. Vezmite si napr. chyby: Keď sa niečo pokazí, premeňte to na príležitosť dozvedieť sa niečo, čo ste dovtedy nevedeli – zvlášť o sebe. (A keď sa niečo pokazí niekomu inému, ​​premeňte to na príležitosť byť láskavý a zhovievavý.)

Kde ste boli, čo ste urobili – všetko z minulosti je iba tréning.

Pozoruhodne úspešní ľudia veria, že ich minulosť by ich mala len informovať, ale nikdy nie definovať.

 

2. Nikdy neohovárajú

Je ťažké vzdorovať vášmu vnútornému hlasu. Nájsť dôvody za niekoho rozhodnutím, motiváciu za niekoho činom, úzskosť za niekým, kto skrýva svoje konanie – je oveľa menej dôležité, či Fero naozaj randí s Janou z učtárne – týmto konverzáciám je ťažké odolať.

Bohužiaľ, človek, ktorý klebetí o iných ľudoch, tiež klebetí o vás. A zrazu už ohováranie nie je tak zábavné.

Až budete nabudúce v pokušení hovoriť o inej osobe, popremýšľajte o tom, či by ste to, čo chcete povedať, povedali aj tejto osobe.
Ak nabudúce niekto začne hovoriť o niekom inom, ​​ospravedlňte sa a odíďte. Nebojte sa, že stratíte rešpekt u ohovárajúcej osoby, pretože niekto kto je schopný ohovárať, nerešpektuje ostatných ľudí tak či tak.

Keď pozoruhodne úspešní ľudia chcú zdieľať svoj vnútorní hlas, proste hovoria otvorene o svojich vlastných myšlienkach a pocitoch. To už nie je ohováranie. Chcú byť iba prirodzení.

Súvisiace: 26. úspešných ľudí, ktorí na prvý krát neuspeli

3. Nikdy nehovoria “áno”, keď naozaj myslia “nie”

Odmietnutie žiadosti od kolegov, zákazníkov, alebo dokonca priateľov je naozaj ťažké. Ale väčšinou povedať nie, nie je tak ťažké, ako to očakávame. Väčšina ľudí to pochopí, a ak nie, prečo by ste sa mali zaoberať príliš tým, čo si myslia?

Keď poviete nie, cítite sa zle len chvíľu. Ak súhlasíte s tým, čo naozaj nechcete urobiť, môžete sa cítiť zle na dlhú dobu – alebo aspoň tak dlho, ako bude potrebné, aby ste urobili to, čo ste urobiť v prvom rade ani nechceli.

Pozoruhodne úspešní ľudia si cvičia hovoriť nie. Vedia naozaj dobre hovoriť nie. Vedia, že im to umožňuje sústrediť sa na to, čo naozaj potrebujú urobiť: pre seba i pre ostatných ľudí.

4. Nikdy neprerušujú

Ak niekoho prerušíte pri rozprávani, v skutočnosti vravíte: “Nemyslím na to, čo hovoríte. Premýšľam o tom, čo chcem povedať … a to, čo chcem povedať, je tak dôležité, že to potrebujete počuť teraz. “

Chcete lepšie profesijné vzťahy? Chcete lepšie osobné vzťahy? Počúvajte, naozaj počúvajte, čo ostatní ľudia hovoria. Potom sa pýtajte, aby ste sa ubezpečili, že rozumiete.

Pozoruhodne úspešní ľudia už vedia, čo si myslia – chcú sa učiť z toho, čo si myslia všetci ostatní.

Súvisiace: 4 schopnosti úspešných ľudí

5. Nikdy nemeškajú (bez neuveriteľne dobrého dôvodu)

Ja viem. Ste ohromený. Takže vy vždy dobiehate. A vždy Vás to vystresuje ako blázna.

Ani ostatní ľudia to nemajú radi, vidieť Vás ako blázna. Kedykoľvek meškáte, ostatní ľudia oprávnene predpokladajú, že váš čas je dôležitejší ako ten ich. (Čo, samozrejme, zabije Vašu šancu na budovanie si vynikajúceho osobného alebo profesionálneho  vzťahu.)

Možno tomu veríte, že si nemôžete pomôcť, no vedzte, že prísť neskoro je Vaša voľba. Sám sebe dovoľujete prísť neskoro.

Pozoruhodne úspešní ľudia začínajú deň o niečo skôr. Vždy prídu skôr na ich prvé dohodnuté stretnutie. Nemajú strach, že by plytvali svojim časom – plánujú si všetko dopredu a vždy majú so sebou všetko čo budú potrebovať použiť.

Potom sa cítia oveľa menej v strese a v dôsledku toho sú bystrí, kreatívnejší, rozhodnejší, a proste sú viac “nad” vo všetkom, čo robia.

6. Nikdy sa nepohoršujú

Vezmite si citát od Nelsona Mandelu: “Hnev je ako vypiť jed, a potom dúfať, že to zabije vašich nepriateľov.”

To isté platí pre rozhorčenie. A žiarlivosť. A odpor.

Keď sa držíte zlej vôle, jediný človek, ktorý stráca, ste vy.

Pozoruhodne úspešní ľudia dávajú všetkú túto emocionálnu energiu na zameranie sa  nie na to, čo urobili ostatní, ale na to, čo sami robia.

Súvisiace: 13 osvedčených spôsobov ako si vybudovať šťastný a úspešný život

7. Nikdy sa nerozhodnú nemať čas

Každý pozná niekoho, kto len vyzerá, že má oveľa viac práce ako ostatní ľudia. To je tá najbláznivejšie vec. Ako to títo ľudia robia? Asi nemajú žiadny život, nie?

V skutočnosti majú skvelý život: Už prišli na to, čo je pre nich dôležité, a pracujú na tom.

Zistite čo je pre vás dôležité. Zbavte sa všetkého, čo dôležité nie je. Potom sa to stane.

Všetci máme rovnaké množstvo času. Rozdiel je len v tom, ako tento čas využijeme.

Pozoruhodne úspešní ľudia svoj čas využívajú.

8. Nikdy nezapadnú (len preto, aby zapadli)

Aj keď celé priemyselné odvetvia sú založené na tom, aby sme premýšľali inak, nikto nás vlastne nemá rád za oblečenie, ktoré nosíme oblečené, auto, ktoré šoférujeme, alebo dom, v ktorom žijeme. Ani za naše tituly.

To sú všetko “veci”, a zatiaľ čo ostatní ľudia môžu v skutočnosti mať radi tieto “veci”, to ešte neznamená, že majú radi aj Vás. (A aj keby áno, to ešte neznamená, že máte radi samých seba.)

Pozoruhodne úspešní ľudia sa rozhodli jednoducho byť tým, kým sú. Tým, že sa nesnažia zapadnúť alebo urobiť umelý dojem, a vedia, že by mohli prísť o veľa známych, ale tiež vedia, že môžu získať pár naozajstných priateľov.

Súvisiace: 4 základné presvedčenia úspešných ľudí

9. Nikdy sa neboja robiť veci, na ktorých záleží

“Jediná vec, ktorej sa musíme báť, je strach sám,” je to pravda, ale v niektorých prípadoch by mohol byť lepší citát, “Jediná vec, ktorej sa musíme báť, sme my sami.”

Prečo? Všetci sa bojíme. Máme strach z toho, čo sa môže, ale nemusí stať. Máme strach z toho, čo nemôžeme zmeniť. Máme strach z toho, čo nebudeme môcť urobiť. Máme strach z toho, ako nás ostatní môžu vnímať.

A to z nás robí váhajúcich, čakáme na správny okamih, aby sme sa rozhodli, musíme premýšľať o niečo dlhšie, alebo získať ďalšie informácie, alebo si prezrieť niekoľko ďalších alternatív. A dni, týždne, mesiace, a dokonca roky iba prejdú okolo nás.

A tak je to aj s našimi snami.

Nedovoľte, aby Vás váš strach držal späť. Čokoľvek si plánujete, či predstavujete, čokoľvek o čom snívate, začnite na tom pracovať už dnes! Ak chcete začať podnikať, urobte prvý krok. Ak chcete zmeniť kariéru, urobte prvý krok. Ak sa chcete rozrásť alebo vstúpiť na nový trh alebo navrhnúť nové produkty alebo služby, urobte prvý krok.

Pozoruhodne úspešní ľudia dajú svoje obavy bokom a začnú. Jednoducho niečo robia. Nikdy nerobia nič.

Pozoruhodne úspešní ľudia sa často boja, ale najviac sa boja, keď sa raz obhliadnu späť a pomyslia sa, “kiež by som …”

Neobzerajte sa a nepremýšľajte, “kiež by som …”

Preložila: Miroslava Dugová

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Súvisiace: 9 vecí, ktoré robia úspešní ľudia pred spaním

Zdroj: Smartmovescoach

Facebook komentár