Dubaj si buduje svoju povesť extravaganciou, ktorú teraz využíva na propagáciu vo svojom týme polície.

Aktuálne sa buduje svoj vozový park a vôbec sa nestará o náklady, kedže do svojho vozového parku pridala Lamborghini, Ferrari, Mercedes-Benz, Aston Martin a ďalšie značky, kde niektoré z nich stojí za viac než milión amerických dolárov.

Praktické využitie dvojsedadlového policajného auta je veľmi minimálne, keď vykonáte zatknutie podozrivých osôb z porušenia zákonov? Ale ich sila by mohla poslúžiť pre sledovanie cestných pirátov.

Ale taktiež to neznamená, že tieto automobily budú slúžiť pre vysokorýchlostné súboje našich zamestnancov. “Nikdy sme bezdôvodne nevykonali prekročenie rýchlosti na diaľnici,” ako poznamenal Lt Mariam Al Kaabi.

Skôr už dubajský policajný šéf údajne na Twitteri poznamenal, že tieto veľmi drahé vozy budú dohliadať aj na vybrané “rokovania prominentných ľudí.”

Jedným z najnovších modelov je Chevy Camaro SS. Jeho 6,2-litrový V8 motor produkuje 426 konských síl, čo je zhruba toľko, aby to zodpovedalo väčšine týmto jej automobilom.


Tento Mercedes-Benz SLS AMG stojí 200 000 dolárov a vlastní z tejto série dva modely a môže zrýchliť z 0 na 60 miľ na hodinu za menej ako štyri sekundy.


Policajti si v tomto automobile budú užívať interiér z červenej kože.


V apríli polícia získala tento model Lamborghini Aventador. Jeho zmyslom je ukázať, “ako elegantným mestom Dubaj je,” uviedol námestník policajného riaditeľa.


Dvojdverové Ferrari FF za 550 000 dolárov má sedenie pre štyri osoby a jeho motor V12 môže poslať rýchlosť tohto automobilu až na 208 míľ za hodinu. Tento typ bude využívaný iba policajtkami.


Tieto super-športiaky majú aj zapôsobiť na turistov – vyzerá, že to funguje.


Niektorí policajti majú smolu  pretože skončia za volantom tohto BMW.


Policajti s lepším šťastím dostanú možnosť riadiť tento automobil – Bentley Continental GT. Tento model roka 2013 stojí v rozmedzí 175 000 až 215 000 amerických dolárov.


Zďaleka najpôsobivejším členom flotily je Aston Martin One-77. Je nielen najlepším automobilom tejto luxusnej značky, ktorý kedy vyrobil – vo svete ich bolo vyrobených iba 77. kusov. Orientačná cena je na úrovni: 1,79 miliónov dolárov.


Nie všetko, čo dubajskí policajti riadia je superšportiak. Tento Chevy Lumina nie je nič svetoborné.

Nami preložený predošlí článok z tejto témy:  Policajti v Dubaji pridali do svojej flotily superáut vzácny Aston Martin

Zdroj: TopSpeed.com

Facebook komentár