Odvážnu víziu tlače topánok priamo na mieru ukázala spoločnosť Adidas. Priamo v obchode by si záujemca mohol nechať vyrobiť bežeckú obuv.

Odvážnu víziu tlače topánok priamo na mieru ukázala spoločnosť Adidas. Priamo v obchode by si záujemca mohol nechať vyrobiť jeho bežeckú obuv.

Daniel Cocking zo spoločnosti Adidas poznamenal: “TPU je na trhu celkom nový a presvedčil nás svojou odolnosťou, pružnosťou, rovnako ako vysokou pevnosťou a odolnosťou proti poškodeniu. Využili sme tento materiál k najvhodnejšiemu spôsobu laserovej tlače –  čo je proces, ktorý je tak presný, že by sme mohli vytvoriť takmer akýkoľvek dizajn.”

Firma sa kvôli projektu spojila s belgickou spoločnosťou Materialise, ktorá sa už niekoľko rokov zaoberá výrobnými postupmi a vo svojom portfóliu má aj 3D tlač.

Súvisiace: Čínska firma dizajnu pomocou 3-D tlače postaví 10 domov za 1 deň

Adidas predpokladá, že by mohla túto stratégiu uvoľniť pre partnerov ako voľne prístupna licencia v štýle open source, ktorá umožní vytvárať tenisky záujemcom z celého sveta a umožní ďalší rozvoj a vývoj. Projekt Futurecraft má ukázať inovatívnosť Adidasu a jeho vôľu k spolupráci.

V tlačovej správe zástupca Materialise píše: “3D Futurecraft mohlo vzniknúť vďaka open source partnerstva medzi firmami Adidas a Materialise.”

Nápad je to zaujímavý a Adidas nie je prvpo, ktorá s niečím podobným prišla. Ako uvádza server Gizmodo, topánky si môžete nechať vytlačiť napríklad u firmy Feetz a zo známejších firiem potom o tlači topánok hovoril aj Nike.

Zdroj: Engadget

Facebook komentár