Adidas-zacina-vysetrovanie-obvineni-zo-spravania-Ye

Značka Adidas uviedla, že prešetruje obvinenia zo strany personálu týkajúce sa správania hudobníka Ye (predtým Kanye West) počas jeho partnerstva s nemeckou značkou športového oblečenia a reakcií vedúcich predstaviteľov spoločnosti.

Spoločnosť na konci tohto pracovného týždňa uviedla: „V súčasnosti nie je jasné, či sú obvinenia v anonymnom liste pravdivé. Tieto obvinenia však berieme veľmi vážne a rozhodli sme sa okamžite začať nezávislé prešetrovanie tejto záležitosti, aby sme tieto obvinenia vyriešili.”

Vyplýva to z článku Rolling Stone uverejneného v utorok s anonymnými obvineniami, že Ye ukazoval pornografický a sexualizovaný materiál zamestnancom kolekcie Yeezy počas stretnutí a robil sexuálne poznámky na adresu ženského personálu. Agentúra CNBC tieto tvrdenia nezávisle neoverila.

V Rolling Stone taktiež uviedli, že skupina bývalých členov tímu kolekcie Yeezy poslala anonymný list spoločnosti Adidas, v ktorom obvinili vedúcich predstaviteľov spoločnosti, že nad týmto správaním „zatvárajú oči“ a podnikli v súvislosti s ním „oneskorené opatrenia“. Údajne sa tým snažili vyzvať na verejné ospravedlnenie.

Zástupca speváka Ye nebol okamžite k dispozícii na vyjadrenie, keď ho agentúra CNBC kontaktovala.

Spoločnosť Adidas v októbri ukončil partnerstvo s Ye, predtým známym ako Kanye West. Uviedla, že jeho nedávne komentáre a činy boli „neprijateľné, nenávistné a nebezpečné“.

Značky Gap a Foot Locker potom poznamenali, že odstránia produkty Yeezy zo svojich obchodov. Dizajnérska značka Balenciaga týždeň predtým oznámila, že vzťahy s týmto rapperom a producentom prerušuje.

Adidas taktiež uviedal, že netoleruje nenávistné prejavy ani urážlivé správanie a neustále vedie rozhovory so zamestnancami o udalostiach, ktoré viedli ku koncu partnerstva s Ye.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár