Tu je, čo  znamená dostať ponuku akciových opcií od vášho zamestnávateľa

Hedge fondy sú totálna krádež – som ohromený, že stále viac múdrych ľudí si to neuvedomuje

Tu sú poplatky, ktoré platíte na 3 bežné typy investícií

Nabudúce keď budete v prevádzke Kmart, OfficeMax, Wegmans, Safeway, alebo iného významného maloobchodného reťazca, nechajte si chvíľu nahliadnuť na darčekové karty prostredníctvom registra.

Niektoré môžu byť na sklade.

Od začiatku októbra, v Kalifornii založená spoločnosť Stockpile v obchodoch ponúkla fyzické darčekové karty, aby obdarovali svojich milovaných  $ 25, $ 50 alebo $ 100 z vlastníctva akcií.

Súvisiace: Nulové poplatky pre obchodovanie akcií – Robinhood k dispozícii pre všetkých

Avi Lele, ktorý je spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Stockpile uviedol: “Robíme to jednoduchým a cenovo dostupným  pre hocikoho dať, dostať, a vlastniť akcie svojich obľúbených spoločností.”

Tu je návod, ako to funguje:

Môžete rozpoznať darčekové karty Stockpile v obchode (alebo zvoľte virtuálne verziu on-line), a kúpiť si kartu, v hodnote $ 50 z Apple akcií pre vašu neter na promócie. Ona sa pripojí online, vytvorí účet zadaním základných informácií vrátane jej dátumu narodenia a čísla sociálneho zabezpečenia, a vloží kód z karty na kúpu svojej akcie.

Ak Apple zavrie ten deň v hodnote 100 $ za akciu, ona bude vlastniť polovicu jednej Apple akcie, u ktorej  si môže sledovať vzostup a pád cez online rozhranie Stockpile. Ak sa rozhodne, že nechce Apple akcie, môže si zvoliť v rovnakej hodnote akcie spomedzi 1000 investičných ponúk Stockpile, vrátane zlata alebo fondov trhových indexov obchodovaných na burze.

Ak ju nezaujíma mať podiel na trhu, môže ju zameniť za tradičnú darčekovú kartu, ktorá funguje ako hotovosť. Ak sa u nej prejaví veľký záujem o obchodovanie, môže neskôr začať kupovať a predávať akcie prostredníctvom rozhrania za 99 centov za obchod. Nemusí nič platiť spoločnosti Stockpile za  jednoduché držanie svojej investície.

Darčekové karty Stockpile.

25 $ fyzická karta stojí 29,95 dolárov, karta 50$ stojí  56,95 $  a karta  $ 100 vás výjde na 107,95 dolárov.
Virtuálna karta, ktorá si kúpite on-line, namiesto toho stojí hodnotu karty a  navyše 1,99 $ za ľubovoľnú sumu až do výšky $ 100. Ďalej  sú k dispozícii až do výšky $ 1,000 – to stojí hodnotu darčekovej karty plus 1,99 $ poplatok a 3% z hodnoty karty.
“Je to niečo, čo nebolo nikdy predtým,” hovorí Lele. “Môžete prísť a kúpiť kartu s akciou rovnako  ako iné darčekové karty aké ste kupovali v minulosti. Celý naším poslaním je, aby sa investovanie stalo prístupné každému. Práve teraz je to príliš drahé, a príliš zložité, dať niekomu inému akcie.”

Lele, jeho spoluzakladateľ Sanj Kulkarni, a postavili svoje čiastkovo- podielovové  maklérstvo od nuly, v úzkej spolupráci s regulačnými orgánmi FINRA a SEC na odstránenie a zmenu krokov v existujúcom procese darovania akcií.

Súvisiace: Čo nás môžu Vlci z Wall Streetu naučiť o riziku v investovaní

Tradične, na darovanie akcie, tak darca ako aj príjemca musia mať účet v brokerskej spoločnosti, treba otvoriť tento účet a kúpiť akcie v prvom rade, darca musí vypĺňať papiere a  trvá niekoľko dní, kým majú byť schválené.

“Ostatní makléri sa pýtajú na všetko, dúfajúc, že by ste mohli urobiť ďalšie trasakcie s nimi neskôr,” hovorí Lele. “My robíme pravý opak – žiadame len to, čo naozaj potrebujeme.” Príjemcovia ktorí vložia svoje informácie sú overovaní prostredníctvom systému a okamžite schválení, okrem prípadných problémov pri potvrdzovaní totožnosti osoby.

Stockpile, ktorá ponúkala on-line darčekové karty asi rok, než dostala regulačné schválenie predávať v obchodoch, nezdieľa, koľko kariet sa  predalo celkovo. Lele  hovorí, že spoločnosť si všimla dvoch nákupných vzorcov, ktoré nečakali: Namiesto nákupu len jednej karty v čase, ľudia sa ich nakúpia “za hrsť” – pravdepodobne preto, že nemajú len jedno dieťa alebo vnúča alebo priateľa na darček v čase – a kupujú ich aj pre seba.

Rozhranie Stockpile, keď sa investor prihlási.

Federálne predpisy hovoria o  uzavretej slučke darčekovej karty, tie, ktoré sú ponúkané a vykúpené iba jednou spoločnosťou, nesmú prekročiť  hodnotu $ 2,000 takže Stockpile  limitovuje svoju ponuku na 1000 $ za kartu (digitálne karty držia väčšiu hodnotu než fyzické karty) aby boli  bezpečné. To neznamená, že nemôžete kúpiť viac ako jednu.

Lele  však hovorí: ” Ak vidíme, že si kúpite päť kariet a okolnosti sú divné, že kupujete o 2 ráno, všetky karty idú rovnakej osobe a to sa stáva opakovane, alebo príjemca okamžite predáva a vyberá peniaze ako hotovosť, my zakročíme, pretože máme zodpovednosť ako finančná inštitúcia, aby sme sa uistili, že ľudia ich nepoužívajú pre zlé účely, ako je pranie špinavých peňazí. Máme prepracovaný systém detekcie rizík na mieste, ktoré môžu rozlišovať medzi dobrými a zlými činnosťami.”

Ďalším problémom môže byť potenciál karty spôsobiť závažnú daňovú bolesť hlavy. Stockpile  na to myslel. Dane darcov sa nemenia, pretože ono si jednoducho kúpia darčekové karty s predplatenou hodnotou. Dane tých, ktorí si odkúpia akcie sa tiež nemenia, pokiaľ  ich predajú alebo prijímajú prehodnotené dividendy. Stránka sleduje aktivity a na konci roka predkladá investorovi vyplnený formulár 1099, ktorý je možné vytlačiť a zahrnúť  v daňových záznamoch príjemcu.

Súvisiace: Mladí investori skupovali akcie počas posledných výpredajov na trhu

“Nie je žiadnym tajomstvom, čo potrebujete, aby ste mohli začať budovanie bohatstva skoro, ale keď ste mladí, je to ťažké, aby ste mohli začať investovať,” hovorí Lele. “Musel som počkať, až mi bolo 30. Tu, môžete začať ako študent vysokej školy. Môžete sa vydať  na cestu  k finančnej sebesačnosti včas a vybudovať na tejto ceste obrovské množstvo bohatstva. Máte čas na vašom boku.”

Lele hovorí, že karty v značnej miere dávajú ľudia starší než 30 rokov ľuďom pod 30. “Za normálnych okolností, ak ste pod 18 rokov sa zaregistrujete na viazaný účet s mamou alebo otcom a oni držia kľúče od účtu,” hovorí Lele. “S mojimi deťmi, napríklad, budem mať prihlasovacie meno a moje deti sotva poznajú, že  účty existujú. Umožňujeme dieťaťu mať vlastné samostatné prihlasovacie údaje, takže môžu prísť kedykoľvek chcú aby si pozreli svoj stav.”

Deti sa môžu prihlásiť kedykoľvek sa im zachce, ale depozitár na účte dostane upozornenie o akejkoľvek činnosti. “Akonáhle budete mať účet, ak ste dieťa, môžete umiestniť obchody, ktoré vaši rodičia schvália alebo odmietnu,” hovorí Lele. “Ja schválim alebo zamietnem, ale pokiaľ ide o deti môžu povedať, že umiestnili obchod priamo na trh.” Stockpile obchodný riaditeľ, Dan Schatt, dokonca posiela svojim deťom vreckové prostredníctvom webu.

“Tiež  začína rozhovor,” hovorí Lele, otec dvoch detí, “Moje deti začali vlastniť Apple a Disney a Tesla, a oni začínajú čítať noviny aby si skontrolovali svoje spoločnosti. Nikdy som si nemyslel, že by niekedy otvorili obchodnú sekciu The New York Times.”

Preložila: Renáta Bogdáni

Zdroj: Yahoo, MSN

Facebook komentár