Akcie_spolocnosti_Amazon_dosiahli_svoj_najlepsi_den_od_januara_top

Akcie spoločnosti Apple počas vnútrodenného obchodovania vo štvrtok vzrástli až o 1,7%, čo pre najväčšiu verejne obchodovanú spoločnosť v USA predstavuje ďalšie čerstvé maximum v tomto roku.

Po tomto zvýšení ceny akcií, tak táto technologickú spoločnosť dosiahla tretí deň ziskov v tomto týždni. Tento rok tak spoločnosť Apple získala viac ako 80%. Je to najlepší ročný výkon, odkedy akcie spoločnosti v roku 2009 zaznamenali zhruba 150% výnos.

Ročná výkonnosť spoločnosti Apple v roku 2019 s veľkým náskokom porazila výnos všeobecného akciového indexu S&P 500, ktorý sa nachádza v medziročnom zisku 30%.

Rally počas tohto roka opäť priniesla trhovú hodnotu spoločnosti nad 1 bilión dolárov. Apple sa v auguste 2018 stala prvou spoločnosťou, ktorá kedy zaznamenala túto významnú hranicu, ale v roku 2018 sa na konci roka pohybovala pod rekordnou hodnotou. V októbri spoločnosť po pozitívnych správach o uzavretí predbežnej dohody v rámci obchodnej vojny medzi USA a Čínou sa opäť dostala nad hodnotu 1 bilióna dolárov.

Doposiaľ počas tohto roka spoločnosť navýšila svoju hodnou približne o 530 miliárd dolárov a v súčasnosti má hodnotu na približne 1,28 bilióna dolárov.

Súvisiace: 3 kľúčoví hráči v masívnom dodávateľskom reťazci spoločnosti Apple

Priemerná cieľová cena akcií spoločnosti Apple je na hodnote 267,64 dolárov, čo je približne o 7% nižšia úroveň, na ktorej sa v súčasnosti obchoduje, s cenou približne 288 dolárov za akciu. Spoločnosť má napriek tomu podľa údajov agentúry Bloomberg od analytikov Wall Street, ktorí s investičného hľadiska pokrývajú spoločnosť 28 ratingov „buy“, 14 ratingov „hold“ a 7 ratingov „sell“.

Graf: Vývoj akcie spoločnosti Apple v roku 2019
Akcie_spolocnosti_Amazon_dosiahli_svoj_najlepsi_den_od_januara_top_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár