Spoločnosť rappera menom Jay-Z, ktorá kúpila streamingovú spoločnosť v utorok vzrástla o 938%.

Aspira vlastní Tidal, ktorá poskytuje služby stremovania hudby, ktorú Jay-Z  na začiatku tohto týždňa spustil s ďalšími celebritami .

Skôr v marci Jay-Z kúpil väčšinový podiel v spoločnosti Aspire za 54 miliónov dolárov.

Od agentúry Reuters:

Objavilo sa niečo čo mohlo vyzerať, že investori sa dožadovali príliš veľkého objemu firmy Aspire, keď predstavila službu streamovania hudby, čo mohlo vyzerať, že povodné akcie vzrástli o 938 percent na 11 švédskych korún. tesne predtým, než obchodovanie bolo zastavené …

Je pravdepodobné, že táto verejná kacie podnietila záujem o akcie spoločnosti Aspira, čím ju zvýšili na úroveň, kde vyzerali, že kupujúci môžu čeliť stratám o hodnote približne 90 percent, z dôvodu tzv. možného squeeze-out (právo výkupu, vytesnenia menšinových akcionárov) po tom, čo Jay-Z vykonal akvizíciu spoločnosti za 54 miliónov dolárov. Tie zvyšné akcie budú kúpené za 1,05 koruny.

Tento nárast prinútil burzového operátora – Nasdaq OMX Stockholm zastaviť obchodovanie na burze.

Vo vyhlásení burzového operátora sa uvádza, že chceli podporiť “všetkých účastníkov trhu, aby prijali opatrenia, kde by sa uzabezpečili, že objednávky odrážajú tú správnu trhovú hodnotu.”

Hovorca spoločnosti Nasdaq pre agentúru Reuters poznamenal: “Existujú dôvody pre predpoklad, že niektorí investori si nevšimli informácie okolo ponuky.”

Akcie uzavreli stredajšie obchodovanie o 63% nižšie.(pre zväčšenie KLIKNITE)

Zdroj: Reuters

Facebook komentár