Akcie_z_rychleho_obcerstvenia_sladenych_napojov_a_alkoholu_2017

Je len príznačné, že spoločnosti, ktoré predávajú hamburgery, vyprážané kurčatá a sladené sýtené nápoje zasiahli rekordné maximá tesne pred Memorial Day – neoficiálny začiatok leta a vonkajších piknikov. (Škoda, že v New Yorku je príliš chladno, aby prišli na pláži alebo pri bazéne – zatiaľ!)

Celý akciový trh je na vzostupe. Ale ťažkopádnym spoločnostiam zo spotrebného tovaru – potravín a nápojov sa darí veľmi dobre.

Väčšina spoločností má ustálený rast tržieb a zisku. Mnohé z nich taktiež platia spoľahlivé dividendy. A kto nemá rád dobrý hamburger? Vieme, že prezident Trump fanúšikom fast foodu.

Rozsiahle množstvo ľudí má rado ich produkty. Akcie spoločnosti McDonald’s sú na rekordných maximách.

Graf: 2012-2017 Akcie spoločnosti McDonald’s

Akcie_z_rychleho_obcerstvenia_sladenych_napojov_a_alkoholu_2017_graf

Materská spoločnosť Burger King – Restaurant Brands v piatok dosiahla nové rekordné maximá. Firma taktiež vlastní značky ako Tim Hortons a nedávno kúpenú sieť Popeyes Louisiana Kitchen.

Keď už hovoríme o obľúbených sieťach fast-foodov – vlastník KFC – Yum! Brands sa taktiež nachádza na historických maximách. Taktiež nedávno vykonala jej nový spinoff (rozdelenie) Yum China. Obe spoločnosti taktiež ovládajú reťazce Taco Bell a Pizza Hut.

K potrebnému zapitiu hamburgeru, vyprážaného kurčaťa alebo tacos potrebujeme chutný nápoj.

Akcie spoločnosti Pepsi v piatok dosiahli nové historické maximum. Rovnako tak menšie podniky sýtených sladených nápojov – National Beverage, ktoré vlastnia značky ako Shasta a minerálku Lacroix. Akcie spoločnosti Coca-Cola v roku 2017 sú už v zisku 10% a zároveň nie je ďaleko od rekordnej hodnoty.

Pri pohľade na oblasť nápojov sú aj ďalšie oblasti? Akcie vlastníci piva Bud – Anheuser-Busch InBev sú v tomto roku v zisku až 12%. Majiteľ značky Corona – Constellation Brands sa zvýšil takmer o 20%. A producent Jacka Danielsa. Brown-Forman v zisku až 15%.

K dispozícii sú dokonca špekulácie, že Constellation Brands chce kúpiť Brown-Forman, ale v súčasnosti je dohoda zatiaľ v nedohľadne.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune, Bloomberg

Facebook komentár