Akcie_spolocnosti_Beyond_Meat_dosiahli_ich_najlepsi_tyzden_od_jula

Spoločnosť Beyond Meat predstavujúca alternatívu s tzv. mäsom založeným na rastlinnej báze, ktorá upútala pozornosť svojím úspešným IPO (počiatočnou verejnou ponukou) v roku 2019, zaznamenal svoj najlepší týždenný výkon za sedem mesiacov.

Akcie spoločnosti za posledných päť dní dosiahli výnos na hodnote približne 27%, čo je ich najlepší týždenný zisk od júla. Americký akciový index S&P 500 v rovnakom časovom horizonte dosiahol zisk v hodnote zhruba 1%.

V priebehu tohto týždňa sa objavilo množstvo akcií zameraných na pohyb týchto akcií. V utorok spoločnosť Reuters informovala, že jej hlavný konkurent v rastlinnom mäsovom priestore – Impossible Foods sa vzdáva pokusov na možnosť získania zmluvy so spoločnosť McDonald’s, ohľadom dodávky hamburgerov.

To poslalo akcie spoločnosti Beyond Meat na vyššie úrovne, keď sa zvýšili o 12%, hoci firma Impossible Foods neskôr informácie spochybnila. V stredajšom rozhovor generálny riaditeľ spoločnosti Impossible Foods – Patrick Brown, poznamenal, že „nikdy by sme neopustili neukončené diskusie, je to úplný nezmysel“.

V stredu spoločnosť McDonald’s uviedla, že v Kanade rozšíri svoje testovanie na TLT burgre, čo predstavuje sendvič, hlávkový šalát a paradajky a používa placku od spoločnosti Beyond Meat. Dlho sa hovorilo o partnerstve medzi Beyond Meat a McDonald’s, pretože úspešná spolupráca medzi týmito firmami by mohla byť pre túto spoločnosť rozsiahlym víťazstvom v tomto sektore.

Ak spoločnosť McDonald’s začne v USA ponúkať burgre založenými na rastlinnej báze, mohla by táto spolupráca podľa Alexie Howardovej z investičnej spoločnosti Bernstein zvýšiť predaje značky Beyond Meat až o 168 miliónov dolárov, čo predstavuje 62% nárast. A má to tiež pozitívny vplyv na cenu akcií – keď spoločnosť McDonald’s v septembri oznámila, že tieto burgre otestuje v Kanade, akcie spoločnosť Beyond Meat získali až 13%.

Akcie spoločnosti Beyond Meat vo štvrtok dosiahli ďalší výnos na hodnote 11%. Rally bola vidno aj počas piatkového obchodovania, kedy sa akcie spoločnosti Beyond Meat obchodovali v zisku až 8%.

Jedná sa tak o rušný prvý celý týždeň obchodovania v roku 2020 pre akcie spoločnosti Beyond Meat, ktorá v roku 2019 absolvovala jazdu ako na horskej dráhe, po svojej počiatočnej verejnej ponuke, vykonanej v mesiaci máj. Akcie spoločnosti vzrástli takmer o 840% z IPO ceny na hodnote 25 dolárov, na historicky najvyššiu hodnotu 234,9 dolárov za akciu v mesiaci júl a na konci roka klesli na približne 75 dolárov za akciu.

Akcie však až do štvrtka dosahovali výnos na hodnote 261% z ceny IPO.

Akcie_spolocnosti_Beyond_Meat_dosiahli_ich_najlepsi_tyzden_od_jula_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, BI

Facebook komentár