Elon Musk - generálny riaditeľ spoločnosti Tesla má dôvody na radosť.

Elon Musk – generálny riaditeľ spoločnosti Tesla má dôvody na radosť.

Spoločnosť Tesla v priebehu včerajšieho dňa informovala o štvrtom priamom ziskovom štvrťroku, čo poslalo jej akcie do 5% zisku.

Automobilka Tesla vykázala čistý zisk 104 miliónov dolárov a prevádzkový zisk na hodnote 327 miliónov dolárov, aj napriek zatvoreniu výrobného závodu vo Fremonte (v Kalifornii), ktoré trvalo takmer polovicu štvrťroka.

Vďaka pokračujúcim ziskom je spoločnosť Tesla oprávnená pridať sa do amerického akciového indexu S&P 500. Cena akcií spoločnosti Tesla sa v tomto roku viac ako strojnásobila, čím sa stala najcennejšou automobilkou sveta. Dodávky vozidiel spoločnosti Tesla v porovnaní s minulým rokom poklesli o 5%, čo je oveľa menej ako poklesy o 30% alebo viac, ktoré dosiahli ostatní výrobcovia automobilov.

Prevádzková marža spoločnosti Tesla za posledných 12 mesiacov dosiahla takmer 5% a tento údaj by mal podľa očakávaní spoločnosti Tesla aj naďalej rásť.

Generálny riaditeľ Elon Musk pri komunikácií s s investormi uviedol, že spoločnosť Tesla postaví svoju budúcu “gigatováreň” mimo amerického mesta Austin, v štáte Texas. Táto továreň sa použije na produkciu automobilov Tesla – Cybertruck, Semi, ako aj Modelu 3 a Y pre východnú časť USA.

Austin bol prekonaný mestom Tulsu, v štáte Oklahoma.

Musk uviedol, že táto továreň bude postavená pri rieke Colorado a bude mať svoju promenádu s turistickou a cyklistickou trasou, ktorá bude prístupná verejnosti.

Musk uviedol, že „v podstate bude predstavovať ekologický raj.“

Musk si bol taktiež istý, čo sa týka výsledkov autonómneho softvéru spoločnosti Tesla a uviedol, že očakáva, že jej technológia „kompletného riadenia“ bude do konca roka dokončená. Generálny riaditeľ automobilky predtým predpokladal, že vozidlá spoločnosti by boli schopné autonómnej jazdy do konca roku 2019.

Musk nakoniec poznamenal: „Takmer sa nachádzame v bode, kedy môžem cestovať zo svojho domu do práce bez zásahov.“

Výnosy z automobilového priemyslu spoločnosti Tesla medziročne poklesli o 4% z 5,38 miliárd na 5,18 miliárd dolárov, a to napriek tomu, že spoločnosť pridala do svojej zostavy nový crossover SUV – Model Y a v minulom roku otvorila nový závod v Šanghaji.

Súvisiace:
Elon Musk sa chystá získať ďalšiu výplatu $1,8 miliardy od firmy Tesla
Akcie Tesla od svojho debutu pred 10 rokmi vzrástli o viac ako 4000%

V minulom štvrťroku spoločnosť Tesla vykázala príjmy z regulačných “zelených kreditov“ vo výške 111,2 milióna dolárov. Tento objem sa v druhom štvrťroku 2020 takmer strojnásobil na 428 miliónov dolárov.

Finančný riaditeľ Zachary Kirkhorn uviedol, že spoločnosť Tesla očakáva, že jej príjmy z týchto krditov sa v roku 2020 v porovnaní s rokom 2019 zdvojnásobia a určitý čas budú pokračovať v podobnej trajektórií. Aby sa však dosiahla dlhodobá ziskovosť, spoločnosť sa posnaží znížiť náklady na výrobu vozidiel a časom zarobiť viac peňazí zo softvéru, menovite svojej možnosti úplného riadenia.

Akcie_spolocnosti_Tesla_rastli_ked_pokracuje_v_ziskovosti_graf

V podobnom období minulého roka sa akcie spoločnosti Tesla obchodovali okolo 260 dolárov. Aktuálne sa obchodujú nad úrovňou 1 500 dolárov, čo podľa trhovej hodnoty robí z tejto spoločnosti najcennejšieho výrobcu automobilov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár