Akcionári majú veľký plán pre spoločnosť Apple: Chcú, aby vykonala nákup výrobcu automobilov na elektrický pohon, firmu Tesla.

Podľa reportéra Tima Bradshawa z denníku Financial Times vraj na schôdzi akcionárov spoločnosti Apple, jeden akcionár spoločnosti, generálnemu riaditeľovi Timovi Cookovi povedal: “Ja by som si prial, aby ste kúpili automobilku Tesla.”

Cook odpovedal: “.. My naozaj nemáme v zájme vyvíjať vzťah s firmou Tesla. Firma Tesla nemá v záujme podporovať CarPlay.”

Potom druhý akcionár Cookovi povedal: “Myslím, že určite existuje niečo, čo spája obe spoločnosti.”

Cook odpovedal: “Nechajte ma premýšľať, či existuje iný spôsob …. vôbec si nemyslím to.”

Súvisiace: 

Tu je všetko, čo vieme o projekte auta na elektrický pohon – Titan od Apple
11 vecí, ktoré ste možno nevedeli o spoločnosti Apple

Vyzerá to, že s týmto názorom súhlasili iba dvaja jednotliví akcionári, ktorí nemajú až významnú právomoc nad tým, čo Apple urobí, alebo naopak neurobí. Napriek tomu je zaujímavé vidieť tieto odpovede.

Apple je vraj údajne v raných fázach vývoja svojho vlastného automobilu na elektrický pohon. Už si najal niekoľko zamestnancov od spoločnosti Tesla, aby mohli pracovať na tomto automobile. Ešte však nie je jasné, či niečo z toho uzrie svetlo sveta.

Ale ak už spoločnosť Apple mala záujem o vytvorenie podobného automobilu, určite preskúmali možnosť nákupu automobilky Tesla. Trhová kapitalizácia Tesla je aktuálne na úrovni 24,3 miliardy amerických dolárov. Apple v súčasnosti má v hotovosti 178 miliárd dolárov. Mohla by kúpiť sedem spoločností, ako Tesla a ešte by jej zostali peniaze navyše.

Tesla už naozaj má skvelý automobil na elektrický pohon. Je vedená vizionárom Elonom Muskom. Ak by Apple vykonala tento nákup, Muskov majetok by sa určite navýšil o niekoľko miliárd.

Už v roku 2014, bolo vidno správy o stretnutiach medzi hlavnými predstaviteľmi spoločností Tesla a Apple. Možno, že Apple už mala záujem o kúpu autimobilky Tesla a Tesla sa obrátil Apple chrbtom. Možno, si iba povedali “Vitajte”.

Obe spoločnosti sú podobné v tom, že vytvárajú špeciálne produkty, ktoré by mohli byť vzájomné prepojené. Zmyseľ by to malo, ak by iPhone bol smartphonom Modelu S. V tom prípade by to mohlo mať zmyseľ, aby Apple kúpila firmu Tesla.

Ale tieto spoločnosti majú tak trochu odlišné predstavy, pokiaľ ide o ceny a distribúciu. Cook opakovane povedal, že má záujem o výrobu “najlepších” výrobkov, ktoré nie sú produktmi o veľkých objemoch, čo sa týka predaja . V dôsledku toho, iPhone zostáva produktom, ktorý stojí dvakrát toľko ako priemerný smartphone Android. Apple je ochotný vzdať sa podielu na trhu, pre zisk.

Súvisiace: 

Kultové nasledovanie Tesly sa začína podobať na Apple
5 vecí, ktoré ste pravdepodobne nevedeli o Tesla Motors

Musk povedal, že chce znížiť cenu automobilov značky Tesla tak, aby boli dostupné pre všetkých ľudí na svete. Chce aby bol spĺňený účel jeho spoločnosti. Chce zabiť benzínové motory a odstrániť všetky znečistenia a ďalšie negatívne dôsledky, ktoré spolu s nimi prichádzajú. Možno, že keby sa k sebe hodili, ak by Apple bol schopný opustiť túto svoju stratégiu.

Veď nakoniec časom sami zistíme, čo Nám tieto dve významné spoločnosti ukážu.

Zdroj: Wall Street Journal, Financial Post

Facebook komentár