Pokiaľ nechcete vyzerať ako veľká vlna, pravdepodobne sa budete chcieť dať v určitom okamihu vo svojom živote ostrihať.

Ale ak hľadáte dobré riešenie pre svoju peňaženku, odporúčame vyhnúť sa zostrihu v Ženeve a Zürichu.

Analytici z banky UBS dali dokopy údaje o cenách rôznych služieb – pre účesy – rámci jednotlivých hlavných miest sveta a zistili, že existuje silná korelácia medzi miestnymi mzdami a cenami týchto služieb.

Takže mestá ako Zürich a Ženeva, ktoré zaznamenali najvyššie úrovne relatívnej hrubej mzdy, taktiež zaznamenali najvyššie ceny za služby, ako sú účesy.

To však nie je celý príbeh, keďže je tu ďalší zaujímavý pohľad na konkrétne účesy: Vo väčšine prípadov ženy za “rovnaké” služby platia viac ako muži. A to znamená, že žena nakoniec za svoj účes v relatívne lacnejšom meste zaplatí viac, ako muž v relatívne drahšom meste.

Podľa hlavného ekonóma banky UBS – Andreasa Höferta: “V Jakarte a Hong Konu ženy v priemere zaplatia takmer rovnako ako muži, zatiaľ čo v Dubline a Káhire je cena pre ženy takmer trikrát vyššia ako u mužov. Táto nerovnováha je vidieť po celom svete, keďže ženské zostrihy v priemere stoja o 40% viac ako muži. Za obyčajnú cenu účesu pre ženy v Osle, by si muži mohli v Nairobi dovoliť, aby sa prišli ostrihať až 18-krát.”

Dali sme dokopy údaje od banky UBS ohľadom cien, ako pre mužov a ženy naprieč mestami. Pozrite sa na ne nižšie. Najprv ceny pre ženy:


A tu je obrázok toho, koľko stoja zostrihy pre mužov vo veľkých mestách, po celom svete.

Zdroj: UBS, Yahoo

Facebook komentár