IKEA nie len že predstavila kuchyňu budúcnosti, ona ju v podstate aj bude vyrábať.

Koncept Kuchyne pre rok 2025, ktorý bol predstavený na EXPO 2015 v Miláne, nie je len o Vašej kuchyni ako takej a jej zariadení, ktoré robí veľa práce za Vás; je o tom, že by Vám mala pomáhať realizovať starostlivé rozhodnutia o jedle aj odpade.

Kuchyňa bola vyvinutá s celosvetovou návrharskou spoločnosťou IDEO London spolu s vysokoškolskými študentami so zameraním na “sociálne, technologické a demografické trendy, ktoré budú mať vplyv na to, ako sa budeme správať v oblasti potravín v roku 2025.” Pozrite sa na všetky tie vylepšenia nižšie.


Vitajte v roku 2025. Takto vyzerá Vaša kuchyňa.


Nie ste si istí, čo urobíte s touto paradajkou? Umiestnite ju na pracovný stôl spoločnosti IKEA a bude Vám ponúknutý rýchly a jednoduchý recept. Cieľom je obmedziť plytvanie potravinami.


Všetky informácie o recepte sa objavia na stole – svoj iPad môžte nechať na gauči.


V malých priestoroch, odstraňuje stôl potrebu varenej dosky (sporáka). Indukčné cievky variča skryté v hrncoch a panviciach robia pracovnú plochu prístupnú, či už na prípravu jedál, varenie alebo aj samotné jedenie.


Medzitým tzv. Moderná Špajza nahradí Vášu chladničku, a všetko bude v priehľadných nádobách, takže viete, čo máte po ruke a nebudete už viac nadmerne nakupovať.


Chladené potraviny sú teda uložené v priehľadných nádobách, ktorých teplota sa dá ovládať pomocou indukčnej chladiacej technológie, ktorá je súčasťou jednotlivých políc.


 

Táto časť ryby je umiestnená vo vnútri nádoby, ktorá je označená “2 stupňami Celzia.” Tieto police ju vedia udržať pri tejto teplote, až kým ju nebudete chcieť použiť.

S inteligentným Vodným Sytémom budete vyzvaný k zodpovednému využívaniu vody. Má dve umývadlá: jedno je pre tzv. “čiernu vodu”, ktorá prejde do kanalizácie a jedno je pre tzv. “sivú vodu”, ktorá bude vedieť byť znovu použitá v umývačke riadu alebo ako voda pre rastliny.


Premyslený systém Likvidácie nás informuje, čo vlastne zahadzujeme. Odpad sa ručne triedi, je drvený, vákuovo uzavretý a označený pre vyzdvihnutie.


Preložila: Miroslava Dugová – Realitná maklérka

Zdroj: IKEA

Facebook komentár