Ako 21 ročný som veril tomu, že existuje myšlienka, ktorá by mohla zmeniť svet.

Bola to myšlienka, ktorá sa mi zdala jednoducho pritiahnutá za vlasy, ale dosiahnuteľná v prípade, že by som bol ochotný neprestajne pracovať na jej realizácií. Tou myšlienkou bolo jednoducho vyučovanie mimo nášho vyučovacieho systému.

Po prečítaní toľkých kníh, koľko som len našiel som si rýchlo uvedomil, že existuje mnoho predmetov, ktoré naše školy jednoducho neučia. Boli to tieto predmety: Časový manažment, zarábanie peňazí, rozhodovanie sa, stanovovanie si cieľov, tvorba a udržovanie vzťahov a tak ďalej.

Súvisiace: Ako som sa stal milionárom bez cudzej pomoci

Vďaka tomu, že som sa oddal tejto jednoduchej myšlienka, stal sa to mňa milionár v 24 rokoch. Vo svojom osobnom živote som zistil, že existuje 10 zvláštnych tajomstiev o milionároch.  Ako náhle pochopíte spoločné trendy, budete schopný využiť všetky svoje príležitosti.

Staňte sa študentom

V každej voľnej chvíli som nenásytne študoval tieto predmety a hľadal som akési normy alebo poučky, ktoré by ma približovali k pochopeniu skutočností. Či už pri ceste do práce, do posilňovne alebo do školy, som počúval audioknihy a snažil sa absorbovať čo najviac myšlienok týkajúcich sa tých predmetov. A tiež som navštevoval 20 seminárov len v prvom ročníku.

Začal sa meniť môj pohľad na seba a na ľudí okolo mňa. Uvedomil som si, že som nebol spokojný so svojou pozíciou, ale ako to zmeniť? Aj keď som bol na výške, nebol som si istý, či škola je pre mňa tá správna voľba, zvlášť, keď som chcel začať svoj vlastný biznis.

Rozhodnite sa niečo robiť

Musel som sa rozhodnúť. Krátko po tom som skončil so štúdiom manažmentu a začal som prednášať na stovkách prednášok. Snažil som sa šíriť osvetu, ako to len šlo. Za prvé 2 roky som prednášal na viac ako 500 udalostiach, za ktoré som väčšinou ani nedostal zaplatené.

Aj keď som pracoval 18 hodín denne, 7 dní v týždni, mával som vredy na žalúdku, z toho, aká bude moja výplata. Žil som z mínusu na kreditnej karte a snažil som sa predávať svoju knihu na prednáškach. Niekedy som dokonca chodil od dverí k dverám a predával knihu tak. Tiež som sa v jednom čase stal obchodníkom a predal som všetko, čo som doma mal!

Urobte všetko, čo treba

Myslel som si, že úspech je pre starších ľudí. Keďže som mal ledva 20, nebol som si istý, či sa to môže stať aj mne. Väčšina mojich poslucháčov boli minimálne 2 alebo 3x starší. Myslel som si, že vedia oveľa viac, ako ja, ale aj tak som sa tam vždy ukázal. Väčšinou som musel za prednáškami cestovať 2 alebo 3 hodiny, často cez sneh, alebo prudké búrky.

Raz, keď som bol v New Yourku, rozprával som len pre jedného staršieho pána. Keď som sa vracal z prednášky zistil som, že mi odtiahli auto, čo ma stálo $300 a navyše som si našiel pokutu $500 za parkovanie na zakázanom mieste. V podstate som čakal celý deň a zaplatil $800, aby som rozprával pre jedného staršieho pána.

Súvisiace: Od generácie milénia k milionárom – v 5 krokoch

Všetko niečo stojí

Pomedzi prednášky som sa potieval v mojom z druhej ruky kúpenom obleku a klopával som sa dvere a snažil sa predať svoju knihu. Väčšina ľudí mi zabuchla dvere pred nosom, len čo som vytiahol svoj produkt, ak mi teda vôbec otvorili. Zvykol som predať od 5 do 10 kníh za hodinu, ale bolo to brutálne. V tom čase som si myslel, že to bolo nekonečné, aj cez celkom decentný profit.
Inokedy som musel odprednášať 5 prednášok na 4 rôzne témy. V také dni som býval hore od 4 ráno do 6 rána- 26 hodín denne. Nemal som peniaze ani jedlo, ale mal som sedliacky rozum. Väčšina hotelov podávala malé občerstvenia, takže som sa najedol zadarmo, keď to bolo možné.

Schopnosti vzbudzujú sebadôveru

Za rok, som sa dostal od koktania a zamieňania si slov k 20 minútovým prednáškam bez poznámok. Ako rástli moje kompetencie, rástla aj moja sebadôvera. V druhom roku som bol schopný majstrovsky prednášať celý deň pre stovky divákov.

Čoskoro sa zlepšila aj moja finančná situácia a nemusel som žiť z mínusu na kreditnej karte. Avšak stále sa mi občas stalo, že som meškal s platením účtov, čo ma poriadne hnevalo. Nechápal som, ako to je možné, že som celé dni pracoval a stále mi to nevychádzalo?

Prečo som nemal prebytok za všetku tú službu?

Ako zvýšiť svoje bohatstvo

Kvôli nesmiernemu trápeniu s financovaním samého seba som začal vedľajší biznis, Dignify Designs, čo sa rozbehlo rýchlejšie, ako som kedy predpokladal. Nápad som dostal, keď som zadarmo napísal jednej pani životopis. Neskôr keď sa v robote usadila, zaplatila mi asi $25, avšak čo tiež spravila bolo, že o mne povedala všetkým svojím kamarátom a kamarátkam, čo mi prinieslo nových klientov.

Ako moja firma rástla, najal som za prvý rok 12 ľudí.

Medzi tým, ako som prednášal a písal, pomohli sme veľa ľuďom napísať a publikovať ich knihy, vytvoriť webstránky a  využívať médiá. Odkedy som začal svoj biznis si môj tím vytvoril meno u tisícov ľudí, ktorý aj vďaka nám boli schopný začať svoj biznis a rozvíjať ho.

Opodstatnená dilema

V tom čase som zažíval naozajstnú dilemu: Mám zveľaďovať Dignify Designs a vytvoriť multi-miliónový biznis, alebo sa mám snažiť naplniť môj cieľ o šírení osvety o pravom vzdelávaní?

Odpoveď bola OBOJE. Ako som vytvoril Dignify Designs, môj príjem explodoval a stal sa zo mňa multimilionár v procese. A samozrejme, ako vedľajší produkt môjho úspechu v biznise a mojim skúsenostiam, som sa stal veľmi vyhľadávaným rečníkom, pretože ľudia radi počúvali moje prednášky, čítali moje články, alebo pozerali moje videá.

Prídu veľké zlomy

Počas mojej cesty prišlo viacero zlomových okamihov, keď som začal písať, prednášať alebo konzultovať na väčšej platforme. Namiesto toho, aby som dosahoval stovky alebo tisícky ľudí, som zrazu mal dosah na milióny ľudí každý mesiac. Bol to sen, ktorý sa stal skutočnosťou, najmä po všetkej krvi, pote a slzách.

Nakoniec sa to všetko vyplatilo a ľudia začali chodiť za mnou. Bolo skvelé uvoľnenie a začal som si uvedomovať moju hodnotu pre spoločnosť. Vďaka všetkým tým rozšíreným možnostiam som dostal privilégiá, moc a platformu a mohol som zdieľať moju vášeň s najviac ľuďmi, ako sa len dalo.

Peniaze nasledujú vášeň

Naučil som sa, že keď robíte to, čo milujete, peniaze prídu tiež. Keď sa začnete snažiť viac o srdcia ľudí ako o ich peňaženky, budete úspešnejší. Láska má veľmi atraktívnu silu, ktorá zmagnetizuje ľudí vašim smerom. Láska a peniaze idú spolu. V skutočnosti, peniaze sú najvyšším vyjadrením lásky.

Našťastie mám aj privilégium pracovať, kedy chcem. Po väčšinu dní si môžem dovoliť ráno dlhšie spať alebo dokonca si zobrať rok alebo dva voľno. Avšak prišlo to ako odmena za vysokú cenu, ktorú je len pár ľudí na začiatku ochotných zaplatiť. Keď robíte, to čo milujete a keď budete milovať to, čo robíte, budete mať viac slobody, ako sa kedy bude dať kúpiť za peniaze.

Súvisiace: Ako sa stať milionárom do 30ky

Moje najväčšie tajomstvo

Nikto nevie, čo má pre nás budúcnosť pripravené. Môžeme ísť len tak ďaleko, ako dovidíme. Avšak musíte mať vieru v seba samého, vo vašu komunitu a v každého ďalšieho. Musíte veriť v seba a vedieť, že čokoľvek chcete (a viac) sa stane vašou výhodou, kým to budete chcieť.

Ako nájsť v živote odpovede? Poviem vám, čo je mojim najväčším tajomstvom. Dôvera je sila, ktorá je väčšia ako vy sami. Je to jednoduchá odpoveď, ale je to pravda. Raz, keď budete mať tú dôveru, nebudete sa báť ísť aj do nemožných vecí, pretože nakoniec sa všetko podarí.

Verte v seba a aj všetci ostatní budú.

Preložil: Adam Rajčan

Zdroj: NYTimes, Yahoo

Facebook komentár