Aktiva_hedzovych_fondov_dosiahli_rekord_aj_napriek_vyberom_2016

Uprostred rozsiahleho protivetru voči tomuto investičnému priemyslu, majetok hedžových fondov sa aj cez to všetko vyšplhal na nové maximá.

Toto odvetvie tak v súčasnosti spravuje majetok o hodnote 3 biliónov amerických dolárov. S týmto výsledkom prišla výskumná spoločnosť odvetvia – HFR.

Aktíva sa navýšili o 2,5 percenta na 2,97 biliónov dolárov a aj napriek tomu, že investorov si vybrali 28 miliárd dolárov, čo predstavuje najväčší štvrťročný odliv od druhého štvrťroku 2009, čím sa medziročný objem dostal na 51,5 miliárd dolárov.

Dôvodom nárastu aktív bol výkon – index s označením HFRI Fund Weighted Composite sa zvýšil o 2,9 percenta, čím v roku 2016 jeho zisk dosahuje úroveň 4,2 percenta. Avšak aj tak stále zaostával za výkonom amerického akciového indexu S&P 500, ktorý počas tohto obdobia získal 6,4 percenta. (Iný index z tohto investičného priemyslu – Preqin All-Strategies Hedge Fund Index za prvé tri štvrťroky vzrástol o 4,06 percenta).

Predstavitelia tohto priemyslu dúfajú, že Federálny rezervný systém čoskoro bude pokračovať v navyšovaní úrokových sadzieb, čo povedie k zvýšeniu volatility na trhu a bude vytvárať viac príležitostí pre generovanie nadpriemerných výkonov.

Kenneth Heinz, ktorý je prezidentom HFR vo svojom vyhlásení uviedol: “Celkový kapitál tohto odvetvia hedžových fondov dosiahol rekordné úrovne, keďže americká ekonomika sa pripravuje na záver predĺženia úrokového cyklu, ktorý povedie mnohých investorov na finančných trhoch k väčšej averzií voči riziku, keďže budú vyhľadávať potlačenie volatility ich aktív.”

“Ako úrokové sadzby prejdú cez normalizáciu, je veľmi pravdepodobné, že v roku 2017 začnú opäť dosahovať nadpriemerné výkony.”

Súvisiace:
Tento fond dosiahol až 800% výnos z dlhopisov Argentíny
Credit Suisse pripravuje najväčšie hedžové fondy roka!

Tento čistý zisk aktív je pozoruhodný, najmä vzhľadom na vysoký objem výberov kapitálu.

Investičná spoločnosť Brevan Howard v priebehu prvého polroka čelila odlivu v hodnote viac ako 3 miliardy dolárov, kým iné “veľké mená” spomedzi správcov aktív vrátane Johna Paulsona, Richarda Perryho a Dana Ocha, tí všetci boli svedkami významných výberov.

V skutočnosti najväčšie hedžové fondy, zaznamenali najviac výberov.

Investičné firmy, ktoré spravujú viac ako 5 miliárd dolárov, za štvrťrok čelili odlivu v hodnote 22-28 miliárd $ v odlivu , zatiaľ čo tie firmy ktoré majú pod správou 1 až 5 miliardy dolárov, podľa HFR prišli o 7,4 miliardy dolárov. Menšie firmy v podstate zaznamenali skromný čistý príliv.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, Bloomberg

Facebook komentár