Spoločnosť Apple dnes oznámila, že predaje jej nového iPhonu dosiahli nový rekord, ako počas niekoľkých prvých dní spotrebitelia po jeho uvedení na trh prejavili záujem až o deväť miliónov smartphónov, čo spoločnosti umožňuje dosahovať zvyšovanie svojich príjmov.

Tento technologický gigant vo vyhlásení uviedol, že okrem tohto úspechu iPhonov 5s a 5c, dosiahli viac ako 200 miliónov stiahnutí iOS 7 – svojho nového operačného programu spoločnosti Apple.

Ako výsledok, firma Apple uviedla, že tržby firmy za štvrtý fiškálny štvrťrok budú u „vyšších úrovniach“ svojho predchádzajúceho očakávania vo výške 34 – 37 miliárd amerických dolárov. Hrubá marža by mala taktiež dosahovať hornú časť jej predchádzajúceho očakávania – 36 až 37 percent.

Čísla boli v rozpore s niektorými očakávaniami trhu, ktoré si mysleli, že tento technologický obor bude čeliť razantnému tlaku na spotrebiteľa, z dôvodu konkurencie od prístrojov spoločnosti Samsung. Ale fanatici spoločnosti Apple čakali na nové modely 5c a 5s v celých húfoch. Už od minulého týždňa bolo vidno rady pred maloobchodnými predajňami spoločnosti Apple po celom svete. Niektorí fanúšikovia dokonca klasicky pred ich predajňami cez noc táborili, aby boli medzi prvými, ktorí dostanú toto nové zariadenie.

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple – Tim Cook vo vyhlásení uviedol: “Dopyt po nových iPhonoch bolo neuveriteľný, aj keď sme predali naše počiatočného záoby iPhonov 5, obchody aj naďalej prijímajú nové objednávky na telefóny iPhone”.

Akcie spoločnosti Apple, ktoré sú obchodované na trhu Nasdaq dnes po otvorení na Wall Street vzrástli o viac ako 5 percent.

Zdroj: Reuters

Facebook komentár