Keď sme v piatok napísali „ Toto je kam išli peniaze LTRO“(LTRO sú dlhodobé operácie na refinancovanie), povedali sme, že posledný klinec do teórie „Carry Trade“ bol, že namiesto využitia peňazí LTRO „Bazooka“ a vyzbieranie nezmyselných halierov spred parného valca, európske banky sa otočili a uložili ich spolu s ECB späť po tom, čo sa prostriedky bankových depozitov vyšplhali v roku 2011 na rekordných 347 miliárd €, o 82 miliárd € viac ako deň predtým. Dnes už niet pochýb o tom, kam išiel výťažok peňazí z LTRO, pretože ECB potvrdila, že čo ide preč z jedného vačku ide hneď do druhého, keďže prostriedky ako sú depozity neexplodovali do rekordu roku 2011, ale za celý čas bol rekord 412 miliárd €, s nárastom za noc o 65 miliárd € , a v posledných 2 dňoch nárast o 167 miliárd €, ktoré prakticky tvoria celých 210 miliárd € LTRO.

A pre tých, ktorí naivne tvrdia, že toto je len sezónne koncoročné parkovanie peňazí, prezentujeme úplnú históriu využitia prostriedkov ECB, odkedy to explodovalo na scéne v roku 2008; Prosím pokračujte a ukážte nám, kedy v rokoch 2008, 2009 a 2010 bol vrchol vo využití prostriedkov na konci roka. Máme nato celý deň. Ale počkajte: Je toho viac !   V ďalšom nezávislom posudku je, že celé to peklo sa chystá odtrhnúť. Na pripomenutie, naposledy keď to tak bolo, boli posledné novembrové dni, tesne predtým ako globálna dohoda centrálnych bánk mala vstúpiť do platnosti a mala poskytnúť globálnu pomoc s likviditou európskym bankám. Takže: dámy a páni sme späť v bode mínus jedna v insolventnej Európe ?

Najväčšia facka na tvár Sarkózyho je, že namiesto toho aby si dávali banky do vrecka „garantované“  2–3 % v carry trade, čo je medzi 1 % LTRO sadzbou a suverénnymi ziskami z dlhopisov, banky strácajú 75 bázických bodov na tomto inverznom carry trade, pričom berú peniaze z LTRO a ukladajú ich s ECB tam, kde je výnos … 0.25 %.  

Graf: 2008 – po dnes 2011: Využitie depozitov ECB 

 21.12-27.12.2011 Výnos z 1 ročných nemckých dlhopisov:

Zdroj: ZeroHedge

Facebook komentár