Amazon a Deliveroo.

Amazon a Deliveroo.

Spoločnosť Amazon zrealizovala ďalší veľký krok do sektora potravín, keďže získala podiel v jednej z najlepších donáškových služieb v oblasti reštaurácii Veľkej Británie.

Deliveroo oznámila, že v piatok vrámci investičného kola získala investície v hodnote 575 miliónov dolárov, v ktorom sa americký technologický gigant dostal do zoznamu investorov.

Investícia spoločnosti Amazon povedie k podpore Deliveroo v jeho boji s Uber Eats a ďalšími, kde dochádza k tvrdej konkurencií.

Generálny riaditeľ spoločnosti Deliveroo vo vyhlásení poznamenal: “Amazon bol pre mňa osobne ako aj pre spoločnosť inšpiráciou a tešíme sa na spoluprácu s tak obľúbenou organizáciou z pohľadu zákazníkov.”

Platforma na doručovanie so sídlom v Londýne, ktorá pôsobí v 14 krajinách a teritóriách po celom svete, vrátane Austrálie, Francúzska a Nemecka, uviedla, že od svojho založenia v roku 2013 získala viac ako 1,5 miliardy dolárov.

Okruh financovania zahŕňal aj niektorých predchádzajúcich investorov startupu Deliveroo, ako napríklad významné investičné skupiny T. Rowe Price, Fidelity a Greenoaks.

Skupina Amazon už má svoje zastúpenie v priestore pre doručovanie potravín so svojou “reštauračnou” sekciou a AmazonFresh Grocery, ale investícia do Deliveroo ďalej rozšíri jej celosvetový dosah.

Súvisiace:
Amazon minie $7 miliárd na video a hudobný obsah
Amazon rozširuje svoj významný biznis

Vo svojom vyhlásení manažér pre Amazon V Británií – Doug Gurr uviedol, že americká firma bola “ohromená prístupom spoločnosti Deliveroo a ich odhodlaním poskytovať zákazníkom stále sa zvyšujúci výber skvelých reštaurácií, spoločne s pohodlnými možnosťami doručenia.”

Deliveroo, ktorý tiež konkuruje startupom GrubHub, Just Eat a Door Dash, poznamenala, že využije novú investíciu na rozvoj tímu programátorov vo svojom londýnskom sídle, vývoj nových produktov a rozšírenie dosahu ohľadom svojho dodania.

Akcie konkurenčnej spoločnosti Just Eat po týchto správach v Londýne klesli o viac ako 7%, zatiaľ čo GrubHub v New Yorku odpísala 3,5%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MSN

Facebook komentár