Amazon_ma_masivnu_prilezitost_na_trhu_o_hodnote_$_600_miliard_1

Spoločnosť Amazon má v Indii podľa vyjadrení analytikov jednej banky “podstatnú” príležitosť napriek nedávnym regulačným zmenám v krajiny, ktorá sa zameriavajú na stránky online obchodov.

Analytici banky RBC, vedení Markom Mahaneym poznamenali: “Zatiaľ čo nedávne regulačné zmeny v Indii predstavujú pre Amazonu prechodné zhoršenie čo sa týka pomeru ziskov a strát, na trhu v Indii stále vidíme príležitosť ako podstatnú a len postupne čoraz menej atraktívnu, čo sa týka ohľadom dlhodobého horizontu.”

Podľa novej regulácie Indie o zahraničných podnikoch internetových obchodov, ktorá začala byť platnou 1. februára, zahraničné stránky elektronického obchodu, ako je Amazon, majú zakázané uzatvárať exkluzivitu pri predávaní tovaru a majú obmedzenia týkajúce sa množstva zliav a hotovosti, ktoré môžu ponúkať.

Spoločnosť Amazon spustila svoje aktivity na trhu v Indii v júni roka 2013. Odvtedy investovala viac ako 5 miliárd dolárov, pretože čelila konkurencií od firmy Flipkart, ktorá je vo vlastníctve Walmartu a práve tá dosahuje vedúcu pozíciu na online maloobchodnom trhu Indie.

Súvisiace:
Amazon získava firmu Wi-Fi routerov – Eero
Čo znamená investícia Amazonu do spoločnosti elektrických automobilov?

Mahaney ďalej poznamenal, že spoločnosť Amazon v minulom roku v Indii vygenerovala 9 miliárd dolárov z objemu hrubých tovarov a 5 miliárd dolárov vo forme príjmov. Dodal, že príjmy spoločnosti v Indii počas roka 2019 klesnú o 60% na 2 miliardy dolárov, najmä z dôvodu nových obmedzení.

Tím RBC má investičný rating spoločnosti nastavený pre Amazon na “outperform” (vyššia výkonnosť) a cenový cieľ vo výške 2 300 dolárov – 41% vyššie, kde sa akcie obchodovali v pondelok.

Akcie spoločnosti Amazon v tomto roku dosiahli zisk na hodnote 9%.

Amazon_ma_masivnu_prilezitost_na_trhu_o_hodnote_$_600_miliard_akcie

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MSN

Facebook komentár