Zariadenia Amazon Echo sú inteligentným reproduktormi so službou Alexa.

Zariadenia Amazon Echo sú inteligentným reproduktormi so službou Alexa.

Hlasový asistent spoločnosti Amazon – Alexa dozrieva a takisto je na ceste k speňaženiu.

V rámci štvrťročných výsledkoch spoločnosti Amazon (štvrtok 26. júla) vedúci oddelenia vzťahov – Dave Fildes komunikoval s investormi a nazančil že ľudia “používajú” zariadenia firmy Alexa, ale priamo sa nezaoberal úlohou hlasovej služby.

Fildes v reakcii na otázku analytika o tom, aký vplyv má Alexa na maloobchod spoločnosti Amazon poznamenal: “Myslím si, že so zariadeniami máme veľký úspech a zákazníci sú z nich nadšení.”

Súvisiace: Amazon je najväčším nákupcom online reklamy

Pokračoval: “Po predajnom dni známom ako “Prime Day” sme zaznamenali určitý druh úspechu a pozitívne naladení zákazníci, cez niektoré z týchto zariadení vykonali aj nákup ďalších služieb. Trajektória je v súčasnosti naozaj vhodne nastavená aj v oblasti nákupnej mapy, následne však pri nákupe budeme ešte viac zjednodušovať cestu našim zákazníkom.”

Spoločnosť Amazon zlepšila nákup cez zariadenie Alexa cez nové iniciatívy, medzi ktoré patrí integrácia s dodaním služieb jej dcérskej spoločnosti Whole Foods, prostredníctvom služby Prime Now, ale spoločnosť nezdieľa príliš veľa informácií ohľadom konkrétnych podrobností o tom, ako zákazníci cez svoje hlasové povely skutočne nakupujú.

Ak do úvahy nezoberieme toto vákuum, možno si pomyslíte, že budúcnosť hlasu, ktorú Amazon predstavil cez zariadenie Alexa, ešte nedorazila.

Spoločnosť Amazon zaznamenala úspech v rámci svojej služby – Amazon Music Unlimited a poznamenala, že dosiahla desiatky miliónov platených zákazníkov. Fildes počas zverejnenia výsledkov uviedol, že táto služba aj “naďalej rastie veľmi rýchlo”, a že členovia služby Prime s prístrojom Alexa majú tendenciu najskôr použiť obmedzenejšiu, ale už zahrnutú službu Prime Music, pred získaním rozšírenejších služieb s označením Unlimited (predplatné na 8-mesiacov a viac).

Súvisiace:
Dieťa v Británií povedalo Alexe svoje prvé slovo
Spoločnosť Amazon si robí zálusk už na celé krajiny

Keďže si používatelia môžu viac a viac začať zvykať zadávať hlasové povely na hudbu cez zariadenia s funkciou Alexa, ako sú reproduktory Echo, majú potenciál presvedčiť tých, ktorí ešte nemajú prémiové digitálne hudobné balíky, aby si ich zakúpili.

Za 7,99 dolárov mesačne je pre zákazníkov služby Prime k dispozícií služba Amazon Music Unlimited lacnejšia ako 9,99 dolárov, ktorú si každým mesiacom účtujú služby Spotify a Apple Music za svoje digitálne hudobné služby. Amazon tiež ponúka predplatné iba pre zariadenia Unlimited za 3,99 dolárov mesačne.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Reuters

Facebook komentár