Amazon_rozsiruje_svoj_vyznamny_biznis

Lov Amazonu pre ďalšiu oblasť riadenia rastu jej podnikania môže odpoveďou v divízií Amazon Business, teda podľa vyjadrení analytika z Bank of America.

Spoločnosť Amazon Business predstavuje divíziu spoločnosti Jeffa Bezosa, ktorá expanduje na trh elektronického obchodu typu business-to-business (B2B). Táto divízia skupiny Amazonu prešla zmenou značky z “Amazon Supply” pred siedmimi rokmi. Analytik z Bank of America – Justin Post uviedol, že Amazon Business “spája pozitívne atribúty spotrebiteľského trhu spoločnosti Amazon”, ako napríklad široký výber a pohodlie pri dodávkach produktov a výhod, ktoré sú “prispôsobené pre podniky, vládne organizácie a sektor vzdelávania.”

Post ďalej poznamenal: “B2B má oveľa viac prekážok pri prijímaní, vzhľadom na zložité (a často offline) obstarávacie procesy, ale Amazon sa sám o sebe stáva hnacou silou stabilného prijatia.”

Kým Amazon Business sa práve začína etablovať, podľa Bank of America sú jej projekty do roku 2021 zamerané na celkový adresovateľný trh pre e-commerce B2B o objeme 1,4 bilióna dolárov, čo je dvojnásobok, ktorý firma pre trh spotrebiteľov v oblasti e-commerce odhaduje na 761 miliárd dolárov. Trhový potenciál spoločnosti Amazon Business je v podstate dvojnásobkom potenciálu ohľadom jej hlavnej činnosti v oblasti maloobchodu.

Amazon Business môže mať pred sebou ešte dlhú cestu, než dosiahne veľkosť maloobchodnej divízie, ale rýchlo rastie. Post ďalej uviedol, že už v súčasnosti má “milióny firemných zákazníkov.” Post poukázal na zvyšovanie tempa rastu hrubého objemu tovaru pre Amazon Business (jeho odhadované hrubé tržby sa extrapolovali na ročnom základe). Bank of America uviedla: “V posledných dvoch rokoch sa táto miera rastu zvýšila o 10-násobok: Z 1 miliardy dolárov v roku 2016 na 10 miliárd dolárov v roku 2018. Do roku 2023 by podľa odhadov, Amazon Business mala dokázať zvýšiť hrubý objem obchodov na 33,7 miliárd dolárov, čo predstavuje príjmy vo výške 16,1 miliardy dolárov.

Súvisiace: Amazon má značnú príležitosť na trhu o hodnote $ 600 miliárd

Bank of America tiež verí, že je realistické očakávať, že do roku 2021 Amazon Business zachytí 10 percent trhu B2B v USA a 5 percent medzinárodného B2B trhu. Na tomto trhu, by podľa Bank of America táto divízia mala pre Amazon ako celok vytvoriť hodnotu medzi 125 miliardami až 245 miliardami dolárov.

Post ďalej uviedol: “Spoločnosť rieši problémové miesta obstarávania s novými funkciami a my si myslíme, že Amazon má dobrú pozíciu v kategórii s aktívnym trhom a schopnosťami plniť rovnaké požiadavky. B2B bude významným faktorom rastu maloobchodných tržieb.”

“Nedávno predstavená divízia Business Prime zvyšuje hodnotu ponúk s funkciami, ako je rýchlejšie doručovanie, správa účtov, analýza nákladov a integrácia s existujúcimi aplikáciami verejného obstarávania.”

Akcie spoločnosti Amazon po tomto vyhlásení na začiatku dňa získali 1% na 1742,15 dolárov na akciu. Tento rok akcie spoločnosti Amazon získali takmer 16 percent.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch

Facebook komentár